Joko seutukunnan lut. sek:t ovat hankkineet uudet

Raamatut

nimim."nyt.ymmärrän.mummoa" kirjoitti:

Kotimaa-lehti käsitteli 22.8.2013 kirjoituksessaan muslimeita. Kirjoituksessa käsiteltiin myös uuden opin islamin ja kristinuskon yhdistymistä. Siitä opista käytetään nimeä Krislam. Siitä on jo olemassa raamatunkäännös!
Siinä Isä ja Poika korvataan Allah ja Messias sanoilla. - Se on todellisuudessa islamille mahdotonta! - Poikaa islami ei missään tapauksessa hyväksy Messiaaksi! Islamilla on oma Messiaansa Mahdi! Islamilla näitä Mahdeja on kolme kappaletta!
Krislamin raamattu ei lähetä opetuslapsiaan kastamaan Isän, Pojan ja Pyhän Hengen nimeen. Sen sijaan Jeesus käskee puhdistamaan kaikki kansat vedellä Allahin, Messiaan (Mahdin) ja Pyhän Hengen nimessä!
Islami ei edes tunne sellaista kuin Pyhä Henki! Islami ei tunnusta kol-miyhteistä Jumalaa Isää, Poikaa ja Pyhää Henkeä!
Parannusta ei enää tarvitse tehdä, eikä ottaa Jeesusta elämään.!

Raamatun ja koraanin välillä on kova ristiriita! Miten ne voidaan lainkaan sovittaa samoihin kansiin?
Voi olla ettei kansien väliin tule mitään yhteistä, jos pysytään rehellisinä kummankin kirjan teksteille!
Raamattu on niin täydellinen. Sieltä ei virheitä löydy. Käännöksistä niitä löytyy, mutta useampaa käännös-tä tutkimalla todellinen asia löytyy! Siinä on pisteet, pilkut, lainausmerkit kaikki paikallaan. Se kertoo luomi-sen, historian ja jopa tulevan historian. Se kertoo miten ihmiset pääsee synnistä vapauteen. Valtava kirja.
Koraani on syntynyt vasta 600 vuotta Jeesuksen syntymän jälkeen! Siinä ajassa ehti Tonavassakin jo muu-tama litra vettä virrata. 600 vuotta on todella pitkä aika. Emme me nyt voida paljon sanoa, mitä Suomessa-kin on 600 vuotta tapahtunut. - Varsinkaan pienistä yksityiskohdista. Mistä Mohammed tiesi esim. Jeesuk-sen kuolemasta jotain. Mistä hän tiesi, ettei Jeesus kuollutkaan ristillä, vaan tuli sieltä pois. Välissä oli niin pitkä aika. Mihin hän perustaa väitteensä. Ei hänellä ole ollut mitään kiistatonta todistetta! Kirjana koraani on aivan sekava. Kokonaisuudesta ei voi puhua lainkaan. Asioissa hypitään sinne tänne. Pää-paino keskittyy miesten seksuaalisten tarpeiden tyydyttämiseen ja vääräuskoisten tappamiseen.
Suurin erimielisyyden kohde on Jeesus! Raamatussa Jeesus on pelastaja, maailmankaikkeuden Herra kuningas!
Islamissa Jeesus on pelkkä profeetta! Jonka pääasiallisena tehtävä tulee olemaan, islamin joukkojen ko-mentaminen, islamin Messiaan Mahdin alaisuudessa, Israelia vastaan! Islamissa Jeesus ei ole mitään!
Siinä on ollut Krislamin raamatun kirjoittajalle tekemistä! - Valheen avulla kaikki saadaan sopimaan!

5

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • RakkaalLapselMontaNimeä

      No, loppujen lopuksi on vain yksi Jumala, mutta kaikki kansat haluaa nimetä Hänet omaan suuhun sopivalla nimellä ja antaa kansalleen jotkut säännöt miten palvella tätä Jumalaa. Niin tai näin, kaikkien Jumala haluaa vain hyvää. Sama kait se on miksikä Häntä kutsutaan. Uskon varjolla kaikki kansat on tehnyt pahoja asioita toisilleen, ja siksi tämä kaikkien yhteinen Jumala itkeekin. Tyhmiä nää uskon riidat, mutta ihminen on herkkä riiteleen. Antaa kaikkien kukkien kukkia ja nimitetään Jumalaa miten halutaan, mutta tehdään kuitenkin hyviä asioita toisillemme, Uskoimme sitten minkä nimiseen Jumalaan tahansa.

      • toisella-on-Poika

        Jeesus sanoo: murha miehillä ei ole iankaikkista elämää, joka hänessä pysyisi. Mutta koraani oikein yllyttää tappamaan Jeesukseen uskovat ja Juutalaiset

        Pilotti Muhammad Atta räjäytti bussin Israelissa vuonna 1986. Israelilaiset, pidättivät kuulustelivat ja vangitsivat Attan.

        1993 Oslon rauhansopimus pakotti vapauttaa poliittiset vangit.

        Israel ei olisi halunnut vapauttaa veritekoihin syyllistyneitä vankeja, mutta presidentti Clinton ja ulkoministeri Christopher vaativat että kaikki vangit vapautetaan.

        Niinpä Muhammad Atta vapautettiin ja lopulta Atta kiitti Amerikkaa lentämällä reitti koneen päin WTC ensimmäistä tornia.

        Monet TV-kanavat uutisoivat tästä asiasta silloin Kysymys kuuluu kuinka luotettava muslimit ovat?

        Nuori arabikristyty tyttö taistelee PA:n valheita vastaan Israel 4ever http://www.israeltoday.co.il/NewsItem/tabid/178/nid/24577/Default.aspx?

        Saddam Hussein irakin ainakin kolme sotaa ja juuri allahin nimeen.

        Muuten allah ei ole sama asia kuin Aabrahamin, Iisakin ja Jaakobin Jumala.
        allahilla ei ole poikaa vaan kolme tytärtä joista yksi ylennettiin muslimien kuu jumalaksi.

        Kaikkien ihmisten on saatava kuulla, että Jumalan Poika Jeesus on sovittanut kaikkien ihmisten synnit, mutta jokaisen ihmisen on annettava Jeesuksen sovittaa itsensä Isä Jumalan kanssa.


      • Zakarias-Bottas-

        Kristus käski meidän levittää Hyvää sanomaa. Ei ole mitään sääntöä, joka sanoo, että kristittyjen pitää käännyttää maailma mutta ei muslimeja!

        Hadith neuvoo naisia imettämään miehiä. Mitä muslimioppineet sanovat tästä?
        – Tämä on hyvä esimerkki siitä, mitä äsken sanoin.

        Kun julkistin islamilaisen käsityksen, että naisten täytyy “imettää” vieraita miehiä ollakseen heidän kanssaan, mikä on ristiriidassa heidän muiden pyhien kirjoitustensa kanssa, papisto hyökkäsi minua vastaan. Miksi? Koska heillä ei ole vastausta. Heidän on paljon
        helpompi kääntää asia nurin ja panetella minua sen sijaan, että he tarkastelisivat omia tekstejään.


      • Näin-se-menee
        Zakarias-Bottas- kirjoitti:

        Kristus käski meidän levittää Hyvää sanomaa. Ei ole mitään sääntöä, joka sanoo, että kristittyjen pitää käännyttää maailma mutta ei muslimeja!

        Hadith neuvoo naisia imettämään miehiä. Mitä muslimioppineet sanovat tästä?
        – Tämä on hyvä esimerkki siitä, mitä äsken sanoin.

        Kun julkistin islamilaisen käsityksen, että naisten täytyy “imettää” vieraita miehiä ollakseen heidän kanssaan, mikä on ristiriidassa heidän muiden pyhien kirjoitustensa kanssa, papisto hyökkäsi minua vastaan. Miksi? Koska heillä ei ole vastausta. Heidän on paljon
        helpompi kääntää asia nurin ja panetella minua sen sijaan, että he tarkastelisivat omia tekstejään.

        Muhamed julisti toisenlaista evankeliumia, kuten mormoonitkin. He toimivat valheen kaikella voimalla eksyttääksensä jopa valitutkin.
        http://www.saarnatuoli.net/?page_id=35


    • TutkikaaKirjoituksia

      1Moos. 11:6
      Ja Herra sanoi: "Katso, he ovat yksi kansa, ja heillä kaikilla on yksi kieli, ja tämä on heidän ensimmäinen yrityksensä. Ja nyt ei heille ole mahdotonta mikään, mitä aikovatkin tehdä.

      Tuo oli ihmisten ensimmäinen yritys saada aikaan yhtenäiskulttuuri myös uskon asioissa.
      Uusi paavi ajaa juuri kolmen suuren uskonnon yhdistymistä Krislamiksi. 

      Mutta ainut ongelma on Jumalan Poika, Jeesus Kristus.

      "Ja Herra sanoi: "Katso, he ovat yksi kansa, ja heillä kaikilla on yksi kieli, ja tämä on heidän ensimmäinen yrityksensä. Ja nyt ei heille ole mahdotonta mikään, mitä aikovatkin tehdä."

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      128
      3068
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      69
      2155
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2117
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      68
      1846
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      155
      1652
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1496
    7. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1073
    8. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      75
      1065
    9. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      80
      1021
    10. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      67
      1018
    Aihe