JUURI NYT: Jenni Haukio säkitettiin!!!!!
Noniinjuu
30369
4Äänestä
Muut lukivat myös
Luetuimmat keskustelut
- Älä unohda minuaNainen ethän unohda minua. Asiat olisivat voineet mennä toisin, olisi vain pitänyt uskaltaa lähestyä sinua kun annoit siihen mahdollisuuden. Olen pettynyt itseeni, ja se kyllä närästää. Naiselle Mieheltä
- Pitäisikö Vantaa liittää Helsinkiin.Mitä mieltä olette asiasta?
- Eläkeikä nousee 70 vuoteen. Joudunko palaamaan työelämään?Nyt se on sitten päätetty, että eläkeikä Suomessa nostetaan 70 vuoteen. https://www.is.fi/politiikka/art-2000012324133.html Pääsin 67 vuotiaana eläkkeelle viime syksynä. Tarkoittaakohan tämä, että joudun palaamaan takai…
- Moi kulta😍Eikös se ollut marraskuuta kun se meidän "flirttailu" alkoi silloin vuosia sitten? tarkoitan lähinnä niitä pitkiä katseita 🤩☺️ Kohta on siis maata mullistavien katseiden vuosipäivä 😘🤭
- Perussuomalaiset nostamassa eläkeiän 70 vuoteenRiikka Purran johtama valtiovarainministeriö haluaa nostaa eläkeiän 70 vuoteen ja taloutta sopeutettaisiin ensi vaalikaudella 8–11 miljardilla eurolla. Perussuomalaisten johtama ministeriö ilmeisesti arvelee, että seits…
- Nyt on nytTurha miettiä menneitä tapahtumia. Niitä ei saa tekemättömäksi. Tärkeintä on mitä tekee nyt ja tulevaisuudessa. Korjausliikkeetkin voi tehdä jos niihin tuntee tarvetta. Paluu tulevaisuuteenkin voi olla mahdollinen jos v…
- Kadutko mies?Silloin kuin vielä yritin lähestyä, etkä tarttunut siihen. Asioista pitäisi voida aina keskustella.
- Kyllä mulla oli tunteita sua kohtaan,mutta voit syyttää ainoastaan itseäsi, että en tehnyt mitään asian eteen. Se on ihan turhaa sinun miettiä, että miksi.
- Onko tällainen kuvio teistä okOnko tällainen kuvio teidän mielestänne ihan normaali ja hyväksyttävä? Nainen seurustelee miehen kanssa, mutta pitää samaan aikaan läheistä yhteyttä toiseen mieheen kertomatta tälle toiselle, että on parisuhteessa. Tämä…
- Niin haluaisin sut nähdä ja jutella!🙂
- Tunnut niinKaukaiselta jo.
- Pussaisitko mihinKohtaan?
- Nyt kun kaikki on ohiToivon, että sulla menee hyvin ja pystyisin sinut kokonaan unohtamaan. Joskus on vaikeita hetkiä ja olen tosi pahoillani, miten sinua loukkasin ja loukkaan yhä. Se täytyy saada loppumaan.
- Hyvää huomentaEräälle Naiselle ❤️🩹
- Empaattiset ihmisetOnko empaattiset ihmiset, etenkin naiset antavaisempia, kun ns. tavikset? Kaverin puolesta kysyn Oisko niinku mahkui?
- Jos haluat viestin...Olen vielä tämän illan palstalla. Laita halutessasi vinkki, sinä komea keski-ikäinen mies 😗
- TTK-juontaja Veronica Verho lataa suorat sanat tatuointien arvostelijoille: "Mä toivoisin, että..."Veronica Verho juontaa Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmaa yhdessä Ernest Lawsonin kanssa. Yksi puhuttaneimmista aiheista on ollut, miten suosikkijuontajan näyttävät tatuoinnit sopivat ohjelman pukuohjeistukseen ja tullaa…
- Et nosta minua ylösOk ei se mitään. Vajoan syvempiin vesiin💔
- Tuntuu kuin olisin vaimosiSe on erikoista se.
- Mistä pastori Aittakumpu sai rohkeutta avioeroonJa puolueen vaihtoon? Ja Puhoksen retkelle?
Vastaukset 30
Vanhimmat
Kyllä se siitä
https://www.youtube.com/watch?v=FTHK_NjSPaM
hieno ei uskalla länsimaalainen kävellä hiukset vapaana.
Kyllä jenni on monelle esimerkkinä. Ei hyväksy turkistarhausta. Mutta ihanaa kun saulilla on ihana katse kun katsoo jenniä söpöyksen huipennus.
Miks vitussa hiukset pitää peittää en näe mitään seksittyyttä. Vai onko musliminaiset niin pirun rumia että pitää peitellä. Hyi helvatu
Maassa maan tavalla tai maasta pois. Sitä periaatetta minäkin kannatan. Voi jos vihervasemmistolaiset ja muut naivit idealistit noudattaisivat samaa periaatetta.
Kyllä! Sinänsähän se on kohteliasta ja hyvää käytöstä, että kunnioitetaan maan kulttuuria ja tapoja.. (Oli ne omasta mielestä vaikka kuinka typeriä). Se vaan ihmetyttää, ettei kohteliaisuus ja hyvä käytös toimi toisinpäin.. Islamilaisessa kulttuurissa ei kunnioiteta naisia ja se myös avoimesti näytetään. Tämä on länsimaissa hyväksytty kyselemättä, vaikka oman maan kansalaiset haukuttaisiin moisesta käytöksestä alimpaan helvettiin.. Alistumista..? Sitähän se on.
Maassa maan tavalla. Espoossa ihan kauhulla katsoin kun isis äiti tuli kauppaan postilaatikosta näkyi vaan silmät jotka muljahteli. Ei kuulu suomen kulttuuriin. Ihan järkky kummitus. Pelkoa herätti
Itseppä säkitti itsensä tyhmyyksissään - olisi voinut olla nyt LOISTAVA esimerkki länsimaalaisten naisten vapaudesta jättämällä tyhmät ja miestenmääräämät säkit pois!
Kyllä sauli pitää jennistä huolen ei muslimit voi sitä päättää. Miks muslimeja kutsutaan linnanjuhliin kun eivät naista tervehdi. Eivät osaa edes käytöstapoja. Näin rasismi lisääntyy jeeeeeeeeeeeeeee
Sale on nyyhkyttävä pelkuri.
Sale antaa arabien kyykyttää vaimoaan mennen tullen..
Itsenäisyyspäiväjuhlassa Rättipäät ei edes kätelleet Jenniä ja Sale vaan myhäilee.
Varmaan Jenni on seuraavaksi säkitettynä juhlissa vai onko kaikki naiset? Tosin ei tarvitsisi suuremmin miettiä mitä päällensä laittaisi... Säkki päähän vaan..
Väärin tuo huputtaminen on muiden tapojen mukaan. Olisi mieluummin kieltäytynyt näyttävästi median edessä kutsusta. Näin viesti olisi varmasti mennyt perille.
Tuo huivi varmistaa sen että Suomen vientiteollisuus saa 2 miljardin euron kaupat Iranista. Hyvä Jenni!!!
Erittäin hienoa pr:ää suomelle.
feministin uskottavuus on = 0
Menisi nyt runotyttönen puhumaan halal-teurastusten raakuudesta kun täällä hyökkäilee turkiselinkeinoa vastaan mokoma selkäänpuukottaja!!
Runotyttökin vielä
Lukijapalautteita Jenni Haukion runoista"
"Ostin yhden tälläisen Haukion runokirjan surkeaa eihän ne olleet edes runoutta kun luin kirjan jäi maku olinko tarkastamassa lapseni läksyjä käsittäen koulun ainekirjoituksia."
"Luin joulun aikaan Jenni Haukion runoja. Pitää sanoa, että suurempaa hölynpölyä saa hakemalla hakea. Hänen runonsa ovat täysin kelvottomia!!!"
"Niinistö on narsisti joka ei heikkoutensa takia saa kontaktia oman ikäluokkansa vastakkaisen sukupuolen edustajaan. Haukiolle Niinistö merkitsee ainoastaan mainosta ja rahaa, Niinistölle puolestaan Haukio on pelkkä näyttelyesine, narsismin välikappale millä tasapainottaa rosvon imagoaan. Mistään kristillisestä liitosta ei ole kysymys.
"Ulkomaat nauraa jo riittävästi että onko Niinistö taas liikkeellä tyttärensä kanssa kun hupi pariskunta Haukio Niinistö käsi kynkkää ihmettelemällä että onko siinä vanha setä lähtenyt kävelylle tyttärensä kanssa"
"Puhuvat että tämä Jenni Haukio olisi jäänyt henkisesti kymmenvuotiaan lapsen tasolle, sen kyllä voi havaita kun tutustuu hänen surkeisiin runokirjoihin joista pitää vielä maksaakin"
http://saaranetto.wixsite.com/jennihaukio
Aiheesta lisää http://sauliniinistosalosta.blogspot.fi/
Tässä seuraavassa paljastetaan mitä mätää istuvan presidentin taustoista löytyy, Sauli Niinistön suhteet naisiin ovat olleet nimittäin enemmän tai vähemmän kieroutuneita. Tunne-elämän epävakaus yhdistettynä perverssioihin heijastuu koko ihmisessä. Asiaa on tarkasteltava siis kokonaisuutena. Kuka olisikaan ihan oikeasti halunnut presidentiksi seksuaalisesti kieroutunutta vanhaa miestä joka saa orgasmeja vauvojen vaipoista tai fiiliksiä haureudesta alaikäisen sukulaistyttönsä kanssa.
Missin jälkeen Sauli Niinistö takertui omaan sukulaiseensa, kummityttöönsä siis tähän Jenni Haukioon jonka korkkasi jo tämän ollessa vielä alaikäinen. Tänään Jenni Haukio ei henkisen vajautensa takia kykene ymmärtämään todellista pelkän kulissin- ja esiliinan asemaansa Sauli Niinistön rinnalla. Mistään terveestä ja kristilliset arvot täyttävästä kunniallisesta avioliitosta Niinistön ja Haukion välillä ei ole kysymys.
Aiheesta lisää http://sauliniinistosalosta.blogspot.fi/
Presidenttipari suosii naisten alistamista, nähtiin linnanjuhlissakin viimeksi kun Iranin suurlähettiläs ei kätellyt Jenniä. Jos Salessa olisi ollut miestä, niin se suurlähettiläs olisi pitänyt potkia maastamme pois.
Suomen stalinistit käyttivät suurta ruusuhuivia, sitä Neuvostoliiton ihanne huivia! Eikä kukaan suomalainen nostanut siitä mekkalaa, vaikka kommunisti- ja demarinaiset sonnustautuivat ruusuhuiveihin jopa eduskunnassa!
Eri asia. Pointti hukassa sulla hohhoijaa.
Ei sinne Iraniin mennä haistattelemaan isännille vaan valmistelemaan maaperää jotta Suomen ja Iranin välinen kauppa kasvaa. Kauppa se on joka kannattaa eikä tällainen poliittinen älämölöö. Minusta Jenni Haukion huivissa ei ole mitään aihetta aikaansaada primitiivireaktioita. Eri asia on sitten se miksi meillä kotona vihervasemmisto ei halua että maassa-maan-tavalla-periaatetta noudatettaisiin myös Suomessa. Todellinen konttaaminen tapahtuu Suomessa.
Tämäkin tapa lisää vihaa muslimeja kohtaan ei voi mitään,vaikka vika onkin suomalaismiehissä, kun eivät sano ettei meiän eukko laita mitään huivia, kun ei käytä kotonakaan.
Täysin sairasta.
Järjetöntä. Länsimaisille naisille muka säkki päähän ja miehet nuolemaan nöyrästi muslimien perseitä.
On vain hyvä että Jenni näyttää Suomen naisille esimerkkiä. Burka on pian jokanaisen vaate.
Jennin huivi oli tyylikkäästi päässä, väljästi ja omat hiukset näkyivät hyvin. Ihan kuin Suomalaisnaisilla tuulisella ja sateisella ilmalla, kun ei halua että kampaus menee sekaisin!
Ruvetkaas pojat katselemaan millaisia päähineitä suomalaiset naiset pitävät sadesäällä ja talvipakkasella!
no palstan alatyylin mukasesti täällä joku valopää henkissti sairas hyökkää Haukiota vastaan. Itse kutenkin kysyn, kannattiko Haukion ollenkaan mennä tuonne tinkimään arvoista ja nolamaan itseään . En usko monikltturiin eikä uskota Iranissakan. Pidetään vaan kiinni omista jutuista.
Ehdottomasti olisi pitänyt kieltää koko liikematka. Koko Suomen kansa on järkyttynyt yhdestä huivista. Ulkomaankauppa on tarpeetonta Suomelle. Suomalainen on mieluummin nälkäinen ja työtön, kuin hyväksyy huivin käytön Iranissa!
Tarkistakaa, ettei leipäjonossa ole ketään huivipäistä. Jos on, niin pois jonosta ilman sapuskakassia!
Olkaa huoleti. Kaikki naiset Suomessa tullaan vielä säkittämään. Kannattaa perustaa säkkitehdas jotta hyötyy tilanteesta.
aiheesta
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17015433/kuvottavan--nakoista--danny--78--ja--helmi-18
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17015629/peter--nygardilla-----menee---huonosti