Matkailumainos ylä-savosta.
Katso MOT ma 31.10.2016 klo.20.00
Ruostevesisuussa
19134
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Onko kenelläkään tiedossa joko ensiviikolla saa Runnin kylpylän Ala Carte listalta tilata rosvopaistia?
Alkaa taas tulla näitä kepun rötösherrojen tekemisiä julki. Miksi ihmiset ei usko, että KEPU PETTÄÄ AINA?
Aivan, luulis että kun valtion tuella on saanut elää vuosikymmeniä, niin pitäis sen riittää. Kannattaisi olla tyyvyväinen, kun valtio näin laaja-alaisesti tukee verorahoilla kannattamatonta liiketoimintaa. Ei kannattais enää valittaa, eikä käyttää vippaskonsteja. Nämä kaikki säätiöt pitäis heti lopettaa ja niihin ohjatut verorahat käyttää valtion velan maksuun. Viranomaiset vielä tukee tämänmoista toimintaa.
Tästä saadaan tulemaan loppu, kun ei äänestetä kepua ja kokoomusta valtaan.
Toivottavasti vihreät voittaa vaaleissa että suomi pelastuu
Ja sen jälkeen YLE-areenassa.
Runnin ystävä Radio Sandelskin on kuulolla.
Oli miten oli, nyt paikka vaikuttaa piristyneen. Ainakin kesällä oli.
Jos siellä ei enää kepu ole päänä-päsmärinä. Kaikki, mihin kepu työntyy "isännöimään", menee vituiksi.
Miksi kepulaiset eivät ikinä pelaa rehellistä peliä? Aina kieroilua ja ilmaisen rahan keplottelua.
No eipä siitä saanu oiken selevee että kuka makso ja kenelle. Ja paljonko jäi velekoja maksamatta ja keneltä. Sammoo perskieppiä tuntuu olovan niin remontoijat ku rahottajat.
Poikottiin koko pulju,ei Erkkikään saanut selvää siitä sotkusta.Herrat kieroilee senkun ennätävät,mihin asiakkaiden rahat loppujen lopuksi menevät,herrojen taskuihin,vai minne.
Taidetaan kiertää runnin kylpylä kaukaa vastaisuudessa. Ei kiinnosta enää pätkääkään rahoittaa metkuherroja.
Kepulaisten hommat ovat niin kieroja, että niistä ei ota Erkkikään selvää. On perk..le se kieroa porukkaa.
Ainahan se kepu on kieroillut. Ja vielä ovat veronmaksajien rahoilla kepuloimassa. se kai se eniten kyrsii.
Ainkin Eero Lehti on kokoomuslainen,muista en tiijä,niin kieroilee se kokoomuslainenkin.Tuttaa nuo herrojen kieroilut.
Itse en tiennyt ennen tätä koko paikasta !
mahtava tälli sille kylälle tuo dokkari.
Ollaan iloisia kun paikka on remontoitu ja tuohan se töitä monelle ! Ajatelkaa laajemmin älkääkä takertuko yksityiskohtiin.