Miten teillä ihmiset on elämä sujunut ablaation jälkeen. Minulle on rytmihäiriöiden jälkeen tehty n.8kertaa rytmin siirto,mutta ei pysynyt sydän rytmissä,siispä minulle on tehty Tays:ssa 3kertaa katetriablaatio,ensimmäisellä kerralla tuli sydämeen reikä,mutta selvisin. Viimeisin ablaatio tehtiin kesäkuussa 2015 ja syksyllä vielä aika heikossa kunnossa,mutta vuoden 2016 alkutalvesta iski uudelleen Lapin-hulluus ja kävin treenaamaan kuntoani paremmaksi ja kunto koheni ja kävin siskon pojan kanssa kahdeksan päivän rinkka-varaustupareissun Saariselkä-Kiilopään alueella kesäkuun alkupuolella ja hyvin meni.Tästä innostuunena lähdin syyskuussa teltta-rinkkareissulle Lappiin.Matka oli hieno,mutta melko rasittava edestakaisen 14,5tunnin linja-automatkoineen.Kotiin tultuani kävin hierojalla ja lähdin kuntosalille parin päivän jälkeen,mutta sydän ei tykännyt hyvää.Täälä hetkelläkään sydämeni ei ole 100kunnossa ja minulla on kardeologille soittoaika parin viikon päästä.
Miten teillä muilla katetriablaation kokeneilla elämä on mennyt ? Kuinka paljon pystytte rasittamaan sydäntä ?Oletteko käyneet vastaavilla reissuilla ?
Terveisin Antsa
Elämää vuosi katetriablaation jälkeen
rinkkamatkaaja
1
186
Vastaukset
- tykytyksiä
Mulla tulee kohta vuosi ablaatiosta ja toivottavasti ainoasta.kertaakaan ei ole rytmi mennyt pois päältä.lisäreitä kyllä melkein päivittäin,mutta niitähän sen ei pitänyt poistaakkaan.toivoa on siis että ablaatio auttoi.en harrasta noin kovaa kuntoilua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 203784
Muistatko vielä viime kesän "sutinat"?
Kohtalo vai mikä lie järjesti, että törmäiltii jatkuvasti toisiimme. Ihan uskomatonta, koska eihän me mitään ikinä sovit243179En tullut, koska käytit päätäsi.
Ja koska ihmiset pilaavat sillä mahdollisuudet, kaikki mikä toimii vaatii oman lähestymistapani. Kun levittää punaisia m322385- 922149
- 222000
- 271648
Kulta, sovitetaanko joku ilta avainta lukkoon?
Musta tuntuu että me ollaan pari. Olisi ihana saada asialle sinetöinti viemällä suhde päätyyn asti. ❤️ Rakastan sua ikui411631- 321512
Päivi Räsänen eroaa todennäköisesti kirkosta
Päivi Räsänen kertoo järkyttyneensä evankelis-luterilaisen kirkon homolinjauksesta. Räsänen sanoo todennäköisesti eroava5021473Miten lasketaan?
Ompa ollut valtava ihmismassa taas Folkkaajia liikenteessä. Miten noin 2200 lipunostaneesta muodostuu 11000 kävijää?.91424