- Marjastus on Hyvän Mielen urheilua

tuottaen monenmoista iloa ja hyötyä itse ja ympäristölleen. -
Vasuri-esko on usein meille koululla todennut ,kun ollaan ihmetelty hänen luonto-otettaan.
754
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

on hieno malli koululaisillemme.
Vasuri-esko luontomalli sopinee monille.

Äänestä

nauti ittekehuilla hetelmät... ?

Äänestä
  • miksi muut ei kehu ku ite vain

    Äänestä

lehessä Elisa Phlaja-Vihelä kehuvan metsässä liikkumisen hyvistä vaikutuksista.

Äänestä
  • tuo elisan luontojuttu.
    Jokaisen kannattaa toteuttaa omassa elämässään.

    Äänestä

  • hyväjuttuon kirjoitti:

    tuo elisan luontojuttu.
    Jokaisen kannattaa toteuttaa omassa elämässään.

    Avuttomien täytyy lukea joku luontojuttu ennen kun älyää luontoon lähteä.Luonnossa kulkijaksi kasvetaan,sitä ei tarvitse kenenkään opettaa,se on jo ihmisen luonteessa joka vain on sen lahjaksi saanut.

    Äänestä

tarvii jokkainen , anssi arveli.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


MalliVaikuttaa kirjoitti:

tuottaen monenmoista iloa ja hyötyä itse ja ympäristölleen. -
Vasuri-esko on usein meille koululla todennut ,kun ollaan ihmetelty hänen luonto-otettaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu