Isoiljetys, Timo Soini TV:ssä

Isoiljetys ja eräs maaliman ehkä suurin valehtelija, Sika "Timo" Soini on TV:ssä. Nyt tämän ison iljetyksen täysin vastuuton vihan, kaunan ja kateuden kylvö ja aivan järjetön valehtelu tulee päivä päivältä enemmän esiin.
Näin hänet ensimmäisen kerran erään pikkukaupungin torilla puhumassa toista kymmentä vuotta sitten, ja yllätyin, noh populistiksi ja suureksi valehtelijaksi hänet tosin tiesin, mutta tämä näkemäni esitys oli jotain sellaista mitä en olisi uskonut koskaan näkeväni. Hän lietsoi vihaa, kaunaa ja kateutta yhteiskuntaan ja törkeästi valehdellen ja tosiasiat sivuuttanen villitsi typerintä osaa Suomen kansasta!
Kehonkieli ja puhuttu sana erosivat toisistaan kuin vale ja totuus.
Soitin eräälle erittäin hyvin tuntemalleni huipputoimittajalle ja kysyin: "Kuinka paljon Timo Soini uskoo omiin puheisiinsa?" Tuli pitkä hiljaisuus ja sitten tämä huipputoimittaja vastasi: "Hyvä kysymys,....(tauko)... ei hän voi olla niin tyhmä kuin hän puhuu."
Siihen aikaan hän lietsoi vihaa EU:ta vastaan ja myös törkeästi valehdellen pilkkasi vastuullisia henkilöitä Eduskunnassa, Hallituksessa ja jopa etujärjestöissä.
Suomi on eräs ulkomaan kaupasta riippuvaisin valtio ja tämä iso iljetys vaati heti eroa EU:sta. Myöhemmin hän vakuutti että, hän itse neuvottelee Suomelle paremmat ehdot sisämarkkinoille pääsystä kun mitä Suomella on täysjäsenenä! Mitenkähän hän, tämä epäsiisti piereskelevä iljetys olisi sen tehnyt? Mistä löytyisi neuvotteluihin vastapuoli?
Iso iljetys, Timo Soini valitti Suomen suurista EU-jäsenmaksuista, mutta jätti kertomatta sen kuinka paljon Norja joutuu maksamaan siitä, että pääsee EU:n sisämarkkinoille tullimuurin takaa.
Englanti joutunee maksamaan paljon enemmän oikeudesta EU:n sisämarkkinoille pääsystä kun nyt maksaa jäsenmaksua.
Tämän ison iljetyksen suuri etu on se, että pölhöpersut uskovat kaiken mitä persujen johtopamput ja -pamputtaret valehtelevat.
Tänään Sika "Timo" Soini kertoi EU:ssa oleva-n paljon hyvää, mistä tämä iljetys on sen nyt keksinyt? Aikaisemmin hän vannoi ja vakuutti: "Missä EU siellä ongelma!" Nyt hän toivoi myös, että Englanti toimisi eron jälkeen samalla tavalla kuin EU:n täysjäsenenä!
Näin tämän suurvalehtelijan ja ison iljetyksen mieli muuttuu ja takki kääntyy tässäKIN asiassa, sisäpolitiikassa persut eivät ole mitään muuta tehneetkään kun rikkoneet vaalilupauksiaan.
Timo nSoi8ni on jatkuvasti nimitellyt vastustajiaan mitä törkeimmin, silloin saa käyttää samanlaista kieltä kuin tämä ISO ILJETYS ITSE.

17

82

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hyväsoinihyväps

      Kurkkaapa peiliin, onko siellä pienempi iljetys vaiko vielä isompi, lehmä vaiko kuohittu pukki?

      • Antipersux

        Nyt ei ollut kyse avaajan peilikuvasta. Oli kyse siitä että kuka on puhunut ,"väärennettyä totta" han tahallaan. Joten ole hyvä kumoa avataan esille tuomat faktat älä heti lähde siirtämään maalitolppia.


      • hyväsoinihyväps

        Kirjoita asiallisesti, jos on asiaa, silloin saatat saada asiallisen vastauksenkin.
        Vastaukseni näyttää tuollaisten nimittelyviestien sisällön "tärkeyden" eli ei huomioitava viesti sellainen, jossa ihmisiä nimitellään siaksi, iljetykseksi, homoksi jne.jne.
        Näkyy vaan nykyisin olevan ainoat sanat joita osataan käyttää keskusteluissa.
        Antavat kirjoittajasta tietynlaisen negatiivisen kuvan, ei vakavasti otettavaa kuvaa.


    • Antipersux

      Eli kumoa faktat:

      1) Norja joutuu maksamaan ilman päätösvaltaa Euroopan sisämarkkinoille pääsystä.

      2) Englanti joutuu maksamaa ilman päätösvaltaa Euroopan sisämarkkinoille pääsystä sen jälkeen kun se on eronnut EU:sta.

      3) Soini lupasi neuvotella Suomelle "paremman" sopimuksen EU:n kanssa kun persut ovat hallituksessa.

      • Antipersux

        Arvoisa "hyväsoinihyväps". Kumoa edelle olevat faktat. Kiitos.


    • vai_onko_ylivoimaista

      Joku oli kammannut Soinin hiukset. Ei repsottanut otsalla kuten yleensä. Mutta persu-merkki oli vinossa. Jos siihen merkkiin ei voi kehittää 2-neulakiinnitystä, suunnitelkaa se pyöreäksi. Silloin sitä ei kauaksi erota missä asennossa se pyörii.

    • kansa.kiittää

      Hyvä avaus ja täyttä asiaa. Kiitos!

    • artisti2020

      Olet varmasti perussuomalainen!
      Muiden puolueiden kannattajat eivät ole tuollaisia.

    • pSS-koijarikopla

      On aina mukava lukea tuollaisia asiallisia avauksia, totuutta perseilystä.

    • Täti_Moonika

      Hirveät rippikoulupuvun housut Soinilla TV:ssä, ulottuivat puolisääreen. LIsäksi niin lyhyet sukat, että pukinsorkkien karvat pörhisteleivät sukkien ja housunlahkeiden välistä. Eikö 5,6 miljoonan puoletuella/v voisi ostaa täyspitkät housut?

    • pystysika

      Pystyynnostetun sian kannatus on persujen taholta enää alle puolet.

    • sian.kaveri

      Aloittajan viesti täyttää herjauksen tuntomerkistön. Olen antanut asian nettipoliisi Forssin tutkittavaksi.

      Perästä kuuluu.

      • Itse iso iljetys, Timo Soini, nimittelee ja herjaa poliittisia vastustujiaan, joten siitä vaan oikeusjuttuja nostamaan!
        Iso iljetys Timo Soini ja hänen typerääkin typerimmät opetuslapsensa taitavat hiukan järkiintyä, ei siellä tyhmyyden kovassa ytimessä enää hekumoida ja masturboida EU erolla, vaan jopa haaveillaan EU:n suuren viraston, Lääkeviraston saamisesta Suomeen. Tällaista on esittänyt pikkuiljetys ministeri Pirkko Mattila.
        Mitä tämä on? Onko Iso iljetys ja häntä seuraavat pikkuiljetykset saaneet hitusen järkeä päihinsä?
        Onko Ison iljetyksen päähän tullut pikku ripaus järkeä, oikeaa isänmallisuutta ja rahtunen totuuden tunnustamista?


      • Hyi_hajua

        Perästähän kaikki persuilta aina kuuluu: jytkyt, ajatukset ja nettitekstit.


      • Valistunut_nuori

        Tuossa vanhan viestiketjun avaus:

        "Tuli_kuunneltua
        9.8.2016 11:04
        Kaksi 8-vuotiasta poikaa päätti eilen järjestää pihallamme mollauskilpailun. Alku oli jo kohtalainen:
        - Sä oot nilviäinen
        - Sä oot haisunäätä
        Tätä jatkui jonkin aikaa, kunnes tuli herja pahimmasta päästä:
        - Sä oot jytkypersu"

        Pitäisikö pojista tehdä ilmoitus lastensuojeluviranomaisille?


    • käsittämätöntä

      Miksi te persut olette aina niin tosikoita??

    • satasen-akka

      Kauhea tilanne!!!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä on totta mikä ei?

      Onko juoru vai ei että nimeltä mainitsematon henkilö on tehnyt naiselle/naisille jotain joka on väärin?
      Kuhmo
      21
      2164
    2. Päivän aivopieru Trumpilta

      Trump julisti sodan hyttysiä vastaan. Myös punkit ovat Trumpin sodan kohteena. Eikö vieläkään USA:n kansa tajua tuon uko
      Maailman menoa
      75
      1291
    3. Lopetetaanko tämä

      Juttu ja mennään eteenpäin? Pystytkö?
      Ikävä
      132
      938
    4. Just saying

      Mies joka antaa naiselle turvallisen olon, on seksikäs. Ei kieroja kikkoja ja haluaa olla vain sen yhden naisen mies.
      Ikävä
      142
      727
    5. Voisin antaa sulle nyt

      Halin❤️
      Ikävä
      54
      656
    6. Löytyikö syy miksi Martina on Muhiksen kanssa

      Saipa naurut Gekkosen kuvasta, missä ovat ravintola Hookissa Immu fight night ottelun jälkeen, Muhoksella pullottaa hirv
      Kotimaiset julkkisjuorut
      95
      642
    7. Janpen Thai lopettanut, miksiköhän

      Hyvää apetta teki.
      Suomussalmi
      13
      577
    8. Jos selviäisi että kaivattusi

      Olisi savant asperger? Rakastaisitko vielä? Savant-lahjakkuus olisi kapea-alaista neroutta liittyen mekanisiin ja tilan
      Ikävä
      93
      575
    9. Jorma Uotinen läväytti härskin heiton - Paljastus uudesta TTK-romanssista?

      Tuomari Jorma Uotisen linja on välillä hyvinkin rohkea TTK:ssa. Hän näpäytti Jaakko Parkkalille ja Kastanja Rauhalalle v
      Tanssii tähtien kanssa
      11
      573
    10. Tosi kiva on

      Joo. Mitä olisit menettänyt jos olisit paljastanut itsesi?
      Ikävä
      65
      551
    11. Jokin ei täsmää

      Joskus yksi vuosiluku saa katsomaan koko tarinaa uudestaan. Löysin gradun. Matematiikka ei oikein täsmää siihen, mitä mi
      Ikävä
      298
      546
    12. Toivotko vielä viestiä

      Minulta? En rohkene enää ottaa yhteyttä, kun varmasti jo uusia naisia elämässä. Nolaisin vain itseni.
      Ikävä
      44
      539
    13. Tehdään yhdessä itsestämme

      Parhaat versiot❤️ Se vaatii molemmilta hyvää itsetuntoa!
      Ikävä
      42
      525
    14. Oliko Jani Halmeen aika jo tippua TTK:sta?

      Jani Halme ja Claudia Ketonen joutuivat jättämään TTK:n. Halme ja Ketonen saivat viimeiseksi jäänestä tanssista, sambas
      Tanssii tähtien kanssa
      28
      498
    15. Kuka kaipaa T m?

      Kerro nainen kirjaimesi vaan... Haluan miettiä kuka tulee ekana mieleeni.. kuin kurkistus tunteiden meren pinnalle, jota
      Ikävä
      36
      490
    16. Olen ajellut Dieseleillä yli 50 vuotta.

      Enkä ole koskaan kaivannut sähköautoa.
      Hybridi- ja sähköautot
      122
      478
    17. Mitä tunteita

      Sulla vielä on?
      Ikävä
      76
      473
    18. Miksi jotku naiset on niin tyhmiä

      Että elättelevät turhaa toivoa toisen kustannuksella. Onko ne kaikki kaappilesboja vai mikä niitä vaivaa? Sitten itketä
      Ikävä
      51
      457
    19. Kerro muuten miksi

      Estit somessa?
      Ikävä
      41
      444
    20. Vaikea on tämän

      Jälkeen suhtautua sinuun ilman ettei muista kirjoituksiasi.
      Ikävä
      58
      437
    Aihe