Kyllä se uuninpankolla alkaa rassen alahuuli pikkuhiljaa väpättämään. :)
Ilja Janitskin pidätetty Espanjassa
AikaNannaa
1958
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Ilja Janitskin pidätettiin torstaina, tällä hetkellä vapautettuna kunnea syyttäjä koordinoi asioita Espanjan poliisin kanssa.
Suomalaisena veronmaksajana kaikki sympatia oman maan puhtaille suomalaisille hädänalaisille.Sitten vasta muualta ulkomailta tulleillle "suomalaisille".
Kävi iljalle miten tahansa,niin oikesti puhtaat suomalaiset ovat hänen kannattijaan!
Made in Finland...vielä lienee totta!
For ever....
En ole venäläisen kannattaja!
Minunkin sympatiani menee suomalaiselle Iljalle!
Valtamedia kirjoittaa siloteltua uutisointia tai ei ollenkaan ja siksi jokapäiväinen uutisannos luetaan MV-lehdestä.
Suvaitsevaiset ovat närkästyneitä, se on hieno homma ;-) Suomessa on sananvapaus jota nämä "suvakit" parhaansa mukaan pyrkivät rajoittamaan kykenemättä siihen ;-)))) Hyvä että meillä on vielä näitä totuuden julkituojia!
Kuule, ihan on suomalainen, suomessa syntynyt. Kannata sitten vaikka mummoasi.
Kuten liki kaikki somalitkin.
Miten on jos Janitskin vangitaan ja tuodaan Suomeen, voidaanko Iljan entisiä velkoja, joita hän on Espanjassa pakoilemassa, alkaa periä hänen vankilassa mahdollisesti saamistaan työansioista?
Maksele omat ulosottosi, ja kysele sitten....
Vaen on se sukkela tuo Epsanja oikeusjärjestelmä. Meillä Suomessa asian käsittely olisi vieny kuukausia.
Nythän Ilja voepi tulla tänne kotikonnuillekin tuas käämään, kun on ihan vappaa mies!
Ei ole Janitskin vapaa mies pitkään aikaan. Suomen lakien mukaan odottaa noin 15 vuoden kakku. Ja velat on maksettava.
Hiän on kyllä kirjuuttanu, että KAIKKI syytteet hylättiin.
Ei tuo ruoja valehelle?
Espanja kumosi Espanjassa tehdyt rötökset. Ei Espanja voi kumota suomalaisten syyttäjien ilmoittamia rikoksia. Janitskin tuomitaan Sumessa suomalaisten lakien mukaan suomalaisiin kohdistuneista rikoksista. Niistä odottaa pitkä kakku.
Mistä olet saanut tuon 15-v häkkiä? Jos täällä tuomitaan totuuden julkaisemisesta niin yhtälailla valtamedia ja tietyt toimittajat voitaisiin tuomita totuuden pimittämisestä ;-)
Juurikin Suomen syytteet olivat syynissä ja tuomittiin Espanjassa oikeuden edessä perättömiksi lähes silmänräpäyksessä.
Ilja ehti lähinnä esittäytyä ja sitten vasara heilahti ja Ilja oli vapaa.
Annan kaiken tukeni vainotulle totuuden puhujalle joka itseään säästämättä jaksaa tämän noitavainon! Te "suvakit" ja teidän toimintanne on hyvin lähellä kuuluisaa stasia joka niinikään vainosi totuudenpuhujia :-( Te suvakit olette ikäviä ihmisiä...
Niimpä, nykyajan sana Juutalaiselle on Rasisti.
Se on aika ironista eikö totta.
Etkö muista, että Ilja on myös juutalaisvastainen? :) Ja työttömien perisloisten roskasakistakin sanoutui irti.
Illan koominen osuus seuraa kun rasse vertaa itseään vainottuun juutalaiseen, eikä tajua että ihannoimansa natsit, odinit ja Ilja vihaavat juutalaisia.