http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/aito-avioliitto-yhdistys-poistettiin-kirjamessuilta-kavijapalaute-paljasti/6141516
Kannattaako työn teko. Ei ole oma aloitteisuutta kun kaikki on kirjattu (niin on asetettu) lakiin. Ei voi mennä kadulle myymään tax free tavaraa. Kerran voit, kahdesti et, koska sinua merkitään tavalla tai toisella järjestelmään. Mitä teet, miksi teet, paljonko maksaa, henkilödataa. Järjestyksen valvonta on kyseessä. Muutakin.
Siksi kukaan Suomessa, eikä EU:ssa (jossa ein ole käynyt useinkaan), tee mitään. Eikä ihmisillä ole tahtoa tehdä mitään. Uutisten aiheet kuinka joku innostuu virheä värisestä lehdestä keltavärisessä puussa niin paljon, ei tunnu merkityksekkäältä.
Naisten positivismi, joka viljelee jokapäiväisen elämän pieniä hektiä, ei tunnu missään.
Ei siis voi tulla Kirjamessuille ja kyseessä on Messu eikä suljettu osasto, vaikka sellaiseksi siitä tehdään, omaehtoisesti.
Suomessa kaikki maksaa, jokainen jäsenseuramaksu. Mistä maksaa rahaa ja kenelle. Suomi ei kannata koska on kallis. Rahaa on jaettu viivoitimella. Siksi emme maksa minne ei kuuluu. Ei ole toimivia järjestöjä. Vain yksi virallinen on ja jää, johon kaikki kuuluvat.
Miksi tehdä mitään?
Aito avioliitto järjestö pihalle Kirjamessuilta
2
183
Vastaukset
- vihalintu
- vihalintu
Ilmaisuudesta voi tulla tärkeä asia kun on väsynyt rahaan. Rahaa revitään eri suuntiin, että ei voi pitää käsillään. Aina kun rahaa näkyvissä, niin ei jäljelle jää mitään.
Työtä tekevät kun ovat vastuussa työnantajalle, niin kun näkevät alansa työt, mahdolliset asiakkaat, niin kuin lääkäri, joka on velvollinen auttamaan 24 tuntia vuorokaudessa potilaita, niin kaikkien työalojen tekijät rupeavat hyppimään niskaan työn kuvansa perusteella.
Syntyy täysin sokea ja impotentti nuorisoluokka, joka ei TÖIHIN MENEE. He perustavat omia kolhooseja ja elävät ILMAISEKSI.
Sotilas tappaa.
Lasten suojelu varastaa lapsia.
Tuomari rankaisee.
Kun on saanut tarpeeksi tätä paskaan, niin ei enää töitä tee, eikä omista mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo räyhää: kansan on muututtava
Orpon mukaan kansa ei elä kokoomuksen kanssa samassa todellisuudessa, ja sen vuoksi kansan on muututtava. Kas kun ei san2362644- 1011124
Nainen, nyt esitän muutaman skenaarion
Asumme yhdessä ja seurustelemme. 1. On ilta ja olet sohvalla makoilemassa ja räpläät kännykkääsi. Makuuhuoneesta kuulu1221068Kristillinen kaste toimitetaan upottamalla veteen - pään valelukaste ei kelpaa
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen puhdistautumiseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali verta153992Oikea kaste on syntisten kaste
Oikea kaste on syntisten kaste. Vain syntisiä tulee kastaa. Itsensä uskoviksi ja vanhurskaiksi julistaneita ei tule ka58985Upotuskaste on raamatullisin kaste
Jokainen raamattua lukenut tietää sen. Päivänselvä asia. Vauvalle annettu kaste ei löydy raamatusta.717897- 63831
Perussuomalaisten kansanedustajalta erittäin raju puheenvuoro eduskunnassa massamaahanmuuttoa vastaa
https://www.is.fi/politiikka/art-2000012019924.html Hyvä, että perussuomalaiset tuo Suomen kansalle tätä vihervasemmisto237780- 35730
- 116718