Sinä joka jaksat viljellä Maija-juttujasi täällä, lopeta! Kukaan ei ole kiinnostunut sinun psykoosistasi! Anna vaihteeksi OMA nimesi ja yhteystietoja niin sinut laitetaan ruotuun!
Loppu Maija-jutuille!
Lopenkyllästynyt
14135
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Maija voisi ihan hyvin tehdä ilmoituksen poliisille.
Ei voi. Se on itse rikosilmoituksen kohteena ja on nyt hyvin varovasti ja hiljaa.
Ei ole ilmoituksista hyötyä, kun tämä kirjoittelija lymyilee ulkomailla vainoa paossa. Jos itselläni olisi mahdollisuus asustella Thaimaassa tai vastaavassa paikassa, ei paljon Suomi24/Pori kiinnostaisi
Vian ei tarvitse olla iso, jos se on päässä...
kirjoittjan kirjoittavan Taimaasta. Ettei nyt vaan hullun kaksoisprsoona kirjoittele näin vain hämätäkseen.
Mikä estää muuttamasta Thaimaahan?
Sinne on säännölliset liikenneyhteydet.
Thaimaahan voi muuttaa mutta rahaakin tarttis olla jos aikoo ruokaillakin siellä ja jossain nukkua.Joko tarvit työpaikan tai jonkinsortin eläkkeen tuloksesi niin johan pärjää.Kolmen kuukauden välein laki tosin pakottaa poistumaan maasta vuorokaudeksi mutta miksikäs ei kävisi ryypyllä viereisessäkin maassa ja palaisi takaisin.Perustulo jos olisi tonnin,iso osa juoppoja poistuisi samantien Thaimaahan poristakin :)
Minusta tuli heti perustulon kannattaja.
Eihän nuo kamelin kasvattajatkaan muuta halua. Suomi on mahdollisuuksien paikka näillekin ponnahduslauttana hyvään elämään. Synntyperäinen suomalainen on syntyessään käyttänyt jo tämän mahdollisuuden, eikä sitä hyvällä katsota, jos suksi ei ole luistanutkaan. Se luisto on aina siinä tapauksessa oma vika(havuja perkele). Kamelin kasvattajalle se on kuitenkin aina uusi mahdollisuus. Toivotan suomalaisille terveyttä ja pitkää ikää. Muuten ei täällä pärjää.
T: Pitkäikaistyökyvytön työtön.
Niin, IP-osoite Thaimaan numerokoodilla selville ja VIESTIT pois. Kiitos "yksi monien puolesta"
Ei kai viestejä voi poistaa ilman syytä.
Se ei riitä syyksi, ettet diggaa niistä.
Kannattaisi ehkä selvittää pahat tekonsa niin kauan kuin on mahdollista. Kun on myöhäistä, on myöhäistä.
Ja sitten on jo liian myöhäistä.
Mistä revit juttusi? Ämmän exä on miehistä parhaita.
Ja parani yhä jättäessään tuon heitukan. Sanoi että nyt loppui kunnialliset uskovat suhteet, niin kova oli kokemus tästä vanhasta jeesustelijahuorasta,
Vastedes vain maksullista seuraa ja tarpeen tullen. Maksulliset ovat ystävällisiä ja ammattitaitoisia, heistä tulee ja jä hyvä mieli.
Kirkkohuorasta jää kitkerä paskanmaku, kokemus siitä mitä on mielen sairaus, narsismi, itsepetos ja pahuus.