Yle pelottelee hekompisaattosia, ja lapsia

http://www.helsinginuutiset.fi/sites/default/files/styles/article/public/pellenena_1_0.jpg?itok=3G5gqK-x

Telkkarissakin oli homo ja tuollainen pallo nokassa.

Eikö noita voisi kieltää, lapset pelkää Tv ruudun ääressä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Telkkarissakin oli homo ja tuollainen pallo nokassa"

Oliko siinä "majuri" hierrinpallo nokassa?

Äänestä
  • Kyllä se oli tähä iso homo.
    Mikähän nyt nimensä olikaan, ruottinkielinen ...

    Äänestä

pahoja tapoja,,,,,,,,,,,

Äänestä

Vain sellainen "heikompisaattoinen" saa aikaiseksi tällaisen avauksen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Puna.Yle.mallina kirjoitti:

http://www.helsinginuutiset.fi/sites/default/files/styles/article/public/pellenena_1_0.jpg?itok=3G5gqK-x

Telkkarissakin oli homo ja tuollainen pallo nokassa.

Eikö noita voisi kieltää, lapset pelkää Tv ruudun ääressä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu