Olemme ns. "paluumuuttajia" Tohmajärvelle ja pitäisi löytää lapsiystävällinen ja turvallinen paikka sieltä suunnalta, mitä suosittelisitte? :) Onkamo-tikkala akselilta katseltiin tonttiakin jo mutta se kariutu hyvin nopeasti koska 'tohmajärven pohjoispuolelta ei kannata mitään ostaa koska jos ja kun se uusi tie tulee niin sinne jää talot tien alle tai ainakin vierestä kulkee eli nuo paikat on poissuljettu.
Ehdotuksia?
Hyvä asuinalue/paikka
MoveON013
3
446
Vastaukset 3
- vurtsi
Jos auto löytyy niin sillon kannattaa muuttaa kiteen välimaastoon, akkala, jouhkola seudulle tai sitte päin vastaisessa suunnassa on vatala sielläkin saa olla omassa rauhassa mutta kauppoihin ym tulee matkaa. onkamosta ei kannata harkitakaan ostaa taloa muutamaan vuoteen kun kukaan ei tunnu tietävän mihin se uusi tie tulee !
- Värtsilä
Värtsilä
- Extohmis
Ristee, lyhyt matka kylälle, mutta rauhallinen silti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 591170
Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust571098Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍1141032Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,7950- 96920
Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.5755Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista27721Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it192666- 71649
- 30620