MV-lehti: Soini vaihdettava Janitskiniin

pol_tutkia_hki

MV-lehden mukaan Timo Soinista on tullut lihava syöttiläs josta ei ole mihinkään. Uusi nuori vahva voima on Ilja Janitskin.

9

79

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ex-persehinen

      Kannatetaan. Ei ainakaan huonommaksi mene.

    • kilpailijat

      Mutta eikös IJ ole juuri ryhtynyt REFORMI.MEn ehdokkaaksi? Ei sitä sitten voi olla kilpailevan puolueen puheenjohtaja.

      Joukon idoliksi ja keulakuvaksi on noussut poliisia pakoileva MV:n julkaisija Ilja Janitskin ja hänen ympärilleen ovat kerääntyneet hörhöt laidasta laitaan. Yhteistä heille on vain se, että he vihaavat ja haluavat tuhota. Mitään he eivät halua rakentaa. He haluavat vääränlaiset maahanmuuttujat ulos, he vastustavat kaikkia puolueita ja vihaavat erityisesti vihervasemmistoksi sanomiaan puolueita jopa niin paljon, että haaveilevat avoimesti kansanedustajien murhista.

      Varsin edustava kokoelma yhteiskunnanvastaisia aineksia. On ulkomailla oikeutta pakoileva kymmenistä rikoksista epäilty Janitskin, on lapsipornon hallussapidosta syytteen saanut Jansson, on perussuomaisista ulos potkittu rääväsuu Hirvisaari. Järvenpää on muusikko, jonka natsiympatiat ovat hyvin tiedossa ja Kultalahti erottettiin perussuomalaisista nettikirjoittelunsa takia. Hän haaveili katoilta ampumisesta jo viime kunnallisvaalien alla, mutta puoluetta ei vielä silloin kiinnostanut puuttua asiaan.

      • JokoHiki

        Mitä rikollista, sellaista mikä kestää päivänvalon Janitskin on tehnyt, harjoittanut sananvapauttaan?
        Kuulepas Iljalla on niin vankka kannatus Suomessa, ettei 'tekosyillä' miestä pistetä kahleisiin, tai suljetulle?
        Espanjassa jo vartin pidätysaika kertoo aika tavalla Suomen oikeuslaitoksen uskottavuudesta?


      • kertomukset.muuttuu

        Vangitsemisvaatimuksessaan syyttäjä esittää vangitsemisperusteiksi seitsemän eri rikosnimikettä. Epäillyt rikokset ovat kiihottaminen kansanryhmää vastaan, rahankeräysrikokset, rahapelirikokset, törkeä kunnianloukkaus, laiton uhkaus, salassapitorikos ja tekijänoikeusrikokset.

        "Espanjassa jo vartin pidätysaika"
        Katsot siis Janutskinin valehdelleen kun kertoi pidätyksestään Espanjassa:
        "Janitskinin mukaan hänelle pakkosyötettiin Diapamia alusta saakka, koska häntä pidettiin erittäin vaarallisena. Tämä määritys voi olla ainoastaan lähtöisin Suomesta.

        Janitskin kuljetettiin viime yönä vankien kuljetusbussilla Barcelonasta Madridiin oikeudenkäyntiin. Seitsemän tunnin ajan Janitskinin kädet ja jalat olivat sidottuina. Hän oli myös jatkuvasti huumattuna."

        Olette te kyllä hupaisia. Kertomukset muuttuu jatkuvasti.


    • NoNees

      Ei nykyhallitus kestä rehellisiä miehiä eikä naisia, koko hallitus pitäisi koota uudelleen.
      Kekkonen olisi aikoja tehnyt stopin päättömälle menolle, hätätilahallitukselle olisi tilaus viimeistään nyt?

    • kaksinaamaiset-persut

      Miksi Hakkarainen "saa käyttää persujen mielestä sananvapautta", mutta Janitskin ei??

    • Janitskin ei voi ottaa persujen puheenjohtajuutta vastaan.Hänelle on kaavailtu sörkässä vastuulinen toimi,se on tiilenpäiden laskenta.😂

    • Hakkaraisen_mies

      Hakkarainen on liittynyt Janitskinin facebook-tykkääjiin kuten jo moni muukin persu. Ryhmästä onkin tulossa Soinille kova haastaja.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa

      Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin
      Maailman menoa
      134
      2714
    2. Miten juhlitte ensi lauantaina?

      Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.
      Maailman menoa
      261
      2297
    3. Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?

      JOS siis sinä saisit päättää?
      Maailman menoa
      22
      1413
    4. Voi mies olit taas niin komea

      Olet silmäkarkkia ❤️ Sua vois katsella vaikka koko päivän. ❤️
      Ikävä
      115
      1072
    5. Kadutko koskaan

      Sitä mun iskiyritystä?
      Ikävä
      96
      1021
    6. Uudestisyntyminen ei tapahdu kasteessa

      Tässä Apostolien tekojen kohdassa näemme, että Filippus julisti hoviherralle ensin evankeliumia ja kuulusteli sitten tar
      Kaste
      204
      1013
    7. Ryöstö Punkaharjulla

      Punkaharjun k-market ryöstetty tänään keskellä päivää, ketä lie asialla? Poliiseja ainakin pörrää ympäriisee
      Savonlinna
      13
      922
    8. Lasse Lehtonen on yhtä aikaa sairauslomalla ja työmatkalla

      Kelan johtaja näyttää vötkyilyn mallia, otti sairaslomaa ja lähti Brysseliin sitten ryyppäämään! 😂 Kelan pääjohtaja La
      Lieksa
      55
      818
    9. Mistä juttelit viimeisen kerran

      Mistä juttelitte viimeisen kerran ikävöinnin kohteen kanssa? Irl tai viesteillä.
      Ikävä
      50
      771
    10. Evoluutioon ja alkuräjähdykseen uskominen vaatii todella vahvaa uskoa

      Että tyhjästä syntyi ja kehittyi kaikki se mitä näemme ympärillämme.
      Luterilaisuus
      277
      752
    Aihe