Turvapaikanhakijat, jotka yrittävät tunkeutua Australiaan veneellä, saavat ikuisen porttikiellon maahan, jos hallituksen ajama uusi lakiehdotus menee läpi.
Australian pääministeri haluaa asettaa mustalle listalle kaikki ne turvapaikanhakijat, jotka ovat yrittäneet tulla Australiaan veneellä vuoden 2013 puolivälin jälkeen.
“Tämä on tahtojen taistelu Australian kansan ja näiden rikollisten ihmissalakujetusjengien välillä”, pääministeri Malcolm Turnbull totesi tiedotustilaisuudessa.
“Meidän ei pitäisi vähätellä heidän aiheuttamansa uhan laajuutta.”
Uuden lain mukaan turvapaikanhakijat eivät voi koskaan saada minkäänlaista viisumia Australiaan, ei edes turisti- tai työviisumia, ja maahantulokielto koskee myös niitä, jotka täyttävät pakolaisen kriteerit.
Hallituksen mukaan “ehdottoman järkähtämättömän, yksiselitteisen viestin” antaminen on tärkeää, jotta Australia kykenee suojelemaan rajojaan tehokkaasti.
Lähde: 9 News
http://mvlehti.net/2016/11/02/australia-ottaa-kovat-keinot-kayttoon-laittoman-maahanmuuton-kitkemiseksi/
Australia antaa ikuisen porttikiellon matuille!
7
93
Vastaukset
- Suomessa_toimitaan
siten että kun Kreikka ja Italia poimivat laittomia matuja välimerestä tekee Suomi Kokoomuksen johdolla sopimuksen jossa Suomeen tuodaan nämä laittomat siirtolaiset etteivät ne rasittaisi Kreikan ja Italian kansantalouksia.
- Epätoivon.maanosa
Jos Australia ei olisi niin kuuma (40 astetta kesällä), niin eurooppalaisilla olisi vielä pakopaikka. Muistatteko, että prof. Heinsohn (saks. vas?) sanoi, että Keski-Eurooopasta, suosituimmasta maasta, Saksasta lähtee siirtolaiseksi vapaaehtosesti 150 000 vuodessa?
Vielä 1980-luvulla tännekin tuli tyttöjen mukana eurooppalaisia nuoria miehiä. mm. monella oli saksalainen kaveri. Mutta nyt näen etelässä vain musulmaaneja nourten naisten kanssa, se on jotenkin alistumista ja noloa. Häpeän noita naisia suorastaan, ei mitään tasoa, vaikka on tutkinnot.
Näyttää siltä, että koulutetut ajatuvat harhaan, koska ollaan niin ymmärtäväisiä, että alistutaan jonkun siionistin agendan uhriksi. Ei meillä kyllä ole pakopaikkaa, koska eläkkeet sidotaan tänne.
Eurooppa on epätoivon pesäke, Sipilän hallitus ja Suomen eduskunta tuoreimpana kuvastaa fyysisesti tätä noloa alistumista ja noloa maanosaa. EU on katastrofi maanosalle. Sen seurauksena kanta-asukkaat pakenevat ja riitaa on, jota muka yritettiin estää. Nolot naiset ihan surkean masentavia, niillä itsevarmat mielipiteet, ovat jotain maistereita, luulevat olevansa teflonia. Entäs sitten, jos joutuisivat samoihin olosuhteisiin täällä kuin musulmaanien lähtömaissa.
Jos tätä voisi edistää, että suvakkinaiset ja papit joutuisivat noiden orjiksi, eikä olisi toimeentulo-onglemaa, mikään ei pidättäisi täällä enää. Suomen kannattaisi ottaa mallia Australian maahanmuuttopolitiikasta. Muissa Euroopan maissa koetut ongelmat voitaisiin vielä pääosin välttää tiukemmalla politiikalla, jos siihen vain löytyisi tahtoa. Ei vain näytä löytyvän, ei ainakaan päättäjiemme keskuudessa.
- suomen.malli
suomen malli on lähinnä päinvastainen. rajat auki matuille ja ikuiselle elätykselle.
- Vasta.pelit
Voitaisiinko Juha Sipilä panna miettimään sitä, että saisiko se siirrettyä suomalaisten eläkkeet joko Islantiin tai Australiaan, jotta me vapaammin lähtisimme pois.
Ehdottaisimme kepulais-kokoomukselle, että siitä vaan jatkatte isäinperintämaanne tuhoamista ja kunhan yksi ehto täyttyy, eli meidät maksetaan toiseen maahan, jotta voisimme elää haluamallamme tavalla.
Ylen tai muiden medioiden pakotus ei sovi meille, vaadimme eläkkeemme toisiin maihin heti. Minusta olisi ihan hyvä, jos SIpilä pakottaisiin ajatelemaan tätä näin:
"Jos täyt EU:n käskystä edelleen maatamme, niin sulla tasan yksi vaihtoehto: sinä järjestät meille suomalaisille paikat Australiaan eläkkeineen ja terveydenhoitoineen."
Ne pitää pakottaa yhtälailla miettimään vaihtoehtoa, kun meidät on tähän pakotettu. - ÅSKLjivnuyhvb
Kahiluoto ja vihreät pakon eteen kerrankin. Maksatte tämä aiheuttamanne "lystin" meille, joille maa on oma.
- muuttosinne
Kyllä Australiassa on järkeviä ihmisiä, ja kuika älykkäitä politiikkoja, kyllä käy kateeksi suomalaisen veronmaksajan!!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kuolemanrangaistus
Mielestäni kuolemanrangaistus on väärin kaikissa tilanteissa. Vaikka joku olisi murhannut 10 ihmistä, hänen surmaaminen1186864Miksi persut eivät häädä mamuja pois Suomesta?
Sitä vartenhan persut äänestettiin valtaan. Nyt valta on persuilla. Mamut nostaa työttömyyskorvauksia. Persut huutaa mam474552Riikka Purra ei estä tehomaksun käyttöönottoa
Sähkön hinnoittelua koskevan määräyksen on määrä astua voimaan vuoden 2029 alusta, Energiavirastosta kerrotaan. Määräyk723702Sinä olet minun forEver
Sinä olet minun sielussain, sydämessäin, huulillain, sinä olet ain, Sinä olet vieressäin, kainalossain, sylissäin, ain,272754Sanna Marinille pedataan paluuta pääministeriksi?
Näyttäisi mylly lähteneen käyntiin nyt toden teolla. Nykyiset oikeistodemarit haukutaan vasemmistodemareiden toimesta ni282441Jos kaikki lopulta kuolevat, onko edes pahimmillakaan rikoksilla mitään väliä?
Kaikki kuolevat lopulta. Siksi ihmisten tekemillä rikoksillakaan ei lopulta ole mitään merkitystä. Joidenkin mielestä t221906Mies joka vetäytyy osoittaa teoillaan
Ettei halua olla tekemisissä. Mies joka ei vastaa viesteihin, ei halua sua. Mies joka jättää sut epätietoisuuteen, ei2001428Martinan prinsessahäät peruuntui
Seiska uutisoi Kauneus ja Terveyslehden artikkeliin perustuen mihin nämä häät kosahti.3191234Vakavasti psyykkisesti sairas on pakkohoidossa - Ja asuu silti kotona
Miten käy, kun vakavasti psyykkisesti sairas "hoidetaan" kotona? Norjassa psyykkisesti sairaiden vuodepaikkojen määrä on371032- 88888