Ihanaa olla naisellinen ja nätti nainen. Nykyaikana niin moni heteronainen pukeutuu ja näyttää lesbolta. En ymmärrä sitä. Ei ihme, että niin moni mies luo haikeita katseita ja yrittää saada minut omakseen.
Ihanaa olla naisellinen nainen
söpönaapurintyttö
29190
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 29
Vanhimmat
Se on vain pintaa loppujen lopuksi. Kaikki ei keskity niin vahvasti ulkonäköönsä. Huomionkipeä olet selkeästi, kun noteeraat katseita ja kirjoitat siitä erikseen. Oletko saavuttanut onnen ja tyytyväisyyden pyrkimällä mahdollisimman nätiksi? Miehet katsoo kauniita naisia se mielessä, mutta eri asia haluaisiko hän sinut omakseen jos tuntisi sinut. Siinä hyvä miete ihan jokaiselle, joka ajattelee ulkonäön kantavana voimana ihmissuhteissa.
Katkeruus rumentaa ainakin sinut. En ottaisi noin ilkeästi kommentoivaa naikkosta vaimoksi
Naiset voivat pukeutua sukupuolineutraalisti ja käytännöllisesti silloin, kun eivät ole ihastuneita/rakastuneita kehenkään. Itsensä suojelua ei-toivotuilta iskuyrityksiltä. Ja miehillekin parempi, että yrittävät otollisempia kohteita, eikö.
Ilkeys on tässä tapauksessa varmaankin subjektiivista. Jos pistät suuren osan viehätysvoimasi ulkonäön varaan, niin tuo kommentti kirpaisee varmasti. Maailmassa ei voi miellyttää kaikkia ja joidenkin mieli pahoittuu aina jos sanoo mielipiteensä. Ei se mielestäni tee ihmisestä ilkeää. Pahimpia ovat kaksinaamaiset ihmiset jotka mielistelevät eivätkä sano mielipiteitään suoraan. Tahdikkuus on tietysti hyvä muistaa. Mielistelijä en kuitenkaan ole.
Sekin on hyvä muistaa, että internetissä kirjoittelu ei anna oikeaa kuvaa ihmisestä. Katsokaa vaikka mitä soopaa on youtuben kommentit täynnä, kun ihmiset voivat anonyymisti kirjoitella. Meininki olisi hyvin erilaista jos internetissä joutuisi esiintymään omalla nimellään.
Oletko itse ruma?
Rumuus ja vähemmälle huomiolle jääminen saa häijyksi ihmisen muille. Kateus se niin yleinen piirre suomalaisissa. Haukutko miss-suomi finalisteja? Haluatko sanoa rumia asioita kauniista julkisuudenhenkilöistä? Haluatko löytää rumuutta sieltä missä seitä ei ole vain jotta itselläsi on hyvä olla? Itsetuntosi heikko?
Ja sinä haukut muita naisia lesboiksi, kun pukeutuvat niin rumasti. Sinä pistät kaiken arvostelun kateuden piikkiin, vaikka et tiedä mitään minusta.
En ole aloittaja. Vihaan yleisesti vain kateutta ja siksi puutuin ketjuun. Rumat yleensä syrjii kauniimpia ja haluaa heille pahaamieltä tuottaa.
Samanlainen olet kuin aloittaja, koska puolustat häntä. Kauniit naiset ovat niitä jotka syrjivät eniten muita. Etenkin muita kauniita naisia. Itse olen hyvinkin katseenkestävä.
Minua on kiusannut koulun rumat ja lihavat. Tiedätkö mitä se on olla kilttinä ja herkkänä mutta kauniina siellä kiusattuna vain siksi että minun naamaa karehditään vaikkei mitään minun muusta elämästä tiedäkkään?
Tiedätkö mitä kasvoilleni tein? Viilsin niitä puukolla jotta minut muut hyväksyisi joukkoonsa. Arpisena kasvot pilanneena kelpaisin ehkä muiden tyttöjen seuraan paremmin
En usko, että toisten surjiminen on ulkonäkökysymys. Pidän sitä ennemminkin luonne kysymyksenä.
Monen näköiset voivat syrjiä, haukkua toisia Ja minennäköiset taas eivät.
Minusta ulkonäön negatiivinen arvosteleminen kertoo ihmisen sisäisestä keskeneräisyydestä, mutta niinhän me kaikki olemme, keskeneräisiä.
Yksistään ulkonäkö ei tee ihmisestä kaunista ja on niin monenlaisia makuja, toinen tykkää toisesta, toinen jostain aivan muunlaisesta, onneksi :)
Lueppa keskustelupalstoja kuinka malleja ja missejä haukutaan. Kateus se kauniisiin tätä maailmaa pyörittää ja ilkeyttä aiheuttaa. Toinen on kauniimpi kuin mitä itse itsensä kokee. Toinen on suositumpi lehdessä ja joka puolella mitä itse on niin sitten pitää alkaa häyjyksi jotta itsensö kokee taas itsetunnoltaan ehjäksi.
Toisille ulkonäkö ja ulkoinen olemus on yksi syrjimisen peruste. On niitä muitakin. Luonnekysymys se on ennenkaikkea. Jos ihminen on kaunis kuin mikä ja saa ihmisilta huomiota jatkuvasti ja tottuu siihen, niin heikommalla luonteella se nousee hattuun ja kusi alkaa tulemaan korvista ulos.
Niin, kaikki kauniitkaan eivät ole samanlaisia. En mielelläni käytä ihmisestä sanaa ruma. Oikeastaan minusta tuo ei edes sovi kuvailemaan ihmisen ulkonäköä, kokonaisuutta,siis ruma. Minusta kukaan ei ole ruma. Minut aivopestiin jo lapsuudessani tuohon, ettei kukaan ole ruma, jiten en ole tähän päivään mennessäni nähnyt rumaa ihmistä
Sinä onnellinen
Mä olen kuin katujätkä
Ajattelin ostaa sellaiset reisi tasku housut
Sellaiset kirjavat.Siihen parkatakki. Iso pipo!!!
Mut jokainen tyylillään(*_*)😃
Niin ja lisäyksenä
En niin välitä huomaako joku(*_*)
Vähempi parempi....
samat on mietteet :) ei vaikuta mun itsetuntoon vaikkei joudu kosijoita potkiskelemaan kauemmas, helpompaa olla hieman huomaamaton kuin räiskyä joka puolelle
Naisellinen liikehdintä kääntää miesten päät. Hymy, nauru, hennot hipaisut, olkapäiden liikehdintä, lantio, sääret yms
Siinnäs pyörit!!!
Voi äiti....ei jaksa(*_*)
Naisellinen liikehdintä sängystä sänkyyn kääntää miesten päät pois.
En kylläkään kuvannut itseäni, kirjoitin vain, mitä olen miesten suista kuullut.
Aika vahva mielipide. Itse uskon, että miehillä on monenlaisia makuja. Kun katsoo porukkaa, niin monenlaisia pareja löytyy.
Minusta on ihana katsella pariskuntia. Joskus he muistuttavat toisiaan, joskus taas ovat aivan eri maata. Toinen rokkari ja toinen hipsu Ja kaikki he takastavat toisiaan. Ihanaa!!!
Moni ihan nätti nainen pilaa ulkonäkönsä olemalla miesmäinen. Pidetään miesten vaatteita, hyi helvetti esim ruutupaitoja. Värjätään tukkaa jos minkäkin väriseksi, leikatataan lyhyeksi tai sitten entäs tämä sivukalju, hyi! Sitten naiset valittaa, kun miehet ei lähesty ja miestä ei löydy. No miksiköhän? Kyllä ainakin perus miehekäs ja komea mies haluaa perus naisellisen naisen. Sitten jos on joku rokkari hippi transu sekasikiö, ehkä silloin haluaa miesmäisen naisen. Sitten on turha valittaa, jos komeat ja tyylikkäät miehet kiertää kaukaa.
Mutta sitä ihmettelen, miten tällä ulkonäölläni minulla on niin komea ja tumma mies!
Ruokakaupoissa naisten päät kääntyilevät :D Kauempaa katsottuna hymyilyttää ja kerron usein siitä miehelleni, että taas muutama nainen sai sydämen tykytyksiä ;D
Mieheni sanoo minulle usein, että kaunis pieni vaimoni :) Eli kauneuden täytyy olla katsojan silmissä.
Miksikö olen täällä??? Sitä saa kysyä :(
Tuskin sun mies miltään Tauno Palolta näyttää. Vähän epäilen tuota sun miehen komeutta.
Sammaleen vihreät silmät, pitkillä tuuheilla ripsillä, hoikka, jäntevä, pitkä, tummat hiukset, sopusuhtainen nenä ja suu. Pitkät raajat. Tykkää pitää pientä tummaa parransänkeä. Kyllä hän on komea, täytyy sanoa. Olen jo niin tottunut hänen ulkonäköönsä, ettei sitä useinkaan ajattele.
Rajan takana on naiselliset naiset. Täällä Suomessa joitain poikkeuksia lukuunottamatta rekkalesboja. Ei seiso näille ei.
Pitäisiköhän sun muuttaa sitte sinne, jos täältä ei löydy sopivaa? Harvemmin suomalaisissa keskiikää lähenevissä miehissäkään on kehumista. Iso maha ja punakka nenä.