Ujostelu, jooko?
Ei tuu mitään kun luulee tunnistavan sun kirjoittamaksi täällä jonku aloituksen tai siihen vastauksen.
Mitä jos ei ujostella enää livenä?
En mä enää pysty tähän että saan sen kuvan että sua ei kiinnosta ja sitten taas että kiinnostaa. Ei ota selvää.
Ehkä mä jätän sut tällä viestillä tänne ja pakenen jos jossain nään sua.
Ei tuu mitään kun luulee tunnistavan sun kirjoittamaksi täällä jonku aloituksen tai siihen vastauksen.
Mitä jos ei ujostella enää livenä?
En mä enää pysty tähän että saan sen kuvan että sua ei kiinnosta ja sitten taas että kiinnostaa. Ei ota selvää.
Ehkä mä jätän sut tällä viestillä tänne ja pakenen jos jossain nään sua.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Luulee+tunnistavansa+onkin+se+oleellinen+juttu.
Niin+kauan+kuin+ei+100%+tunnisteita+ole,+ei+kannata+luulla+tunnisatavansa.+Voimme+myös+päätellä,+että+hyvin+harva+täällä+edes+haluaa+tulla+tunnistetuksi,+koska+vinkit+on+niin+huonoja.+Mistä+pääsemmekin+siihen,+että+jos+jotain+todella+haluaa,+tehnee+sen+livenä.
Juu ei ujostella enään, vedetään hitonmoiset perseet kun nähdään.
Juu ei ujostella, vedetään hitonmoisesti perseeseen kun nähdään.
Ihan kumpaa vaan. Kireys poistettakoon!! ;)
Hyvä idea :D
Sovitaan joku aika ja paikka vaan jolloin kumpiki on vapaa velvollisuuksistaan eikä sitte keksitä mitään tekosyitä.
Tai sitten soitat mulle kun oot valmis niin puhutaan siihen puhelimeen niin kauan että ollaan ihan lähekkäin eli kun soitat niin lähdetään melko vauhdikkaasti liikkeelle.
Tai sitten tulen metsään kun ilmoitat millon.
se huomisen suunnitelma ootko hän?? nyt alkoi taas hätäilyttää...
Paikka ja aika, kiitos :)
Voin mä nytki lähtee tulemaan jos haluut ;)
no katsos kun mä tuun huomenna sinne kato vasta jookos! (hymiö) hienoa että olet kuitenkin mukana tässä! aika ja paikka....saa ehdottaa myöskin
Sinun kannattaa kävellä vastaan, jos toinen ei tee sitä. Tämä asiaa ei muuten ratkeaa. Vaadit häneltä rohkeuden ilmaista omia tunteita tai kuvittelet tunteiden olevan tietämättä. Ihmettelen sitä, että pidät tämän asian tärkeänä, mutta et tee sen eteen mitään/tarpeeksi kun sinulla on viellä siihen mahdollisuus.
Kokeile tai luovuta. Ihan miten vaan. Kulutat omia voimia ihan turhaan, kun voit saada vastauksen ja tilanteesta riippumatta voit jatkaa rauhassa eteenpäin.
Ukolta akalle vai akalta ukolle tämä aloitus? Ja mennäänkö siis metsään vetämään perseet olalle?
Akalta ja toki kun saadaan sovittua aika ja se metsä pitää varmistaa että mennään samaan metsään ;)
Kannattaa ehkä kuitenki soittaa ensin.
aika ei vielä ole ollut kypsä.
Ehkä petyt vaatimattomaan persoonaani- mene ja tiedä.
Ihmettelen itse minkälaisen vaikutuksen olet saanut aikaiseksi.
Tai se on suuremman voiman aiheuttama, jota en itse pysty selittämään.
Se mistä olen kertonut on totta.
Eräs muisto nuoruudesta vuosikymmeniä sitten: Pitkätukkainen tyttö jolla pyöreät silmälasit
Kellertävät postilook housut joissa teksti: use no hooks.
Nyt loppu ujostelut nainen. En jaksa enää tätä piiloleikkiä. Enkä vilkuilua. Enkä arvailua. Kuitenkin tykätään toisistamme.
Tykkään, mutta ujostelen juuri sen takia, koska ei tunneta.