Paneelikeskustelua harhaopeista toivotaan:
http://keskustelu.suomi24.fi/t/14554769/isannan-poytaan
Ohjelmatoive
1
183
Vastaukset
- valvotaan
Katsoin taannoin TV7:n Paavo Järvisen luotsaamaa ohjelmaa: Henkeä älkää sammuttako. Totta on Pyhää Henkeä meidän ei tule murehduttaa eikä sammuttaa, mutta entäpä väärää henkeä, mikä imitoi Pyhää Henkeä. Kunpa uskovat heräisivät jo näkemään, että nuo villitsevät henkivallat voivat hyvin Suomenkin hengellisellä kentällä. Tässä on osuutensa TV7:llä myös, koska se on sallinut epäraitista opetusta ja julistajia. Miksi ei tutkita julistajien taustoja? Tietoa on kyllä saatavana yllin kyllin suomen ja englannin kielellä. Niin monet uskovat eksyvät näinä päivinä kokemuksia etsiessään! Tämä ohjelmatoive olisi todella tarpeellinen! Tarttukaa TV7 väki tähän!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1514886Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813576SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt312563SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402233Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä932107Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan632023Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?241995Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja861989Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet191468Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1011287