Kunhan se marraskuun loppupuolella saapuu, niin pääsen kuvaamaan niitä paljon kysyttyjä skodankyykytysvideoita.
Toivottavasti täällä eteläisessä Suomessa on tuolloin vielä lunta ja jäätä jotta se kiistelty nelivedon paremmuus etuvetoon nähden talviolosuhteissa tulee myös selväksi.
Toivottavasti täällä eteläisessä Suomessa on tuolloin vielä lunta ja jäätä jotta se kiistelty nelivedon paremmuus etuvetoon nähden talviolosuhteissa tulee myös selväksi.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Oikein toimittu! Olisi hyvä saada myös taaksepäin kuvaa, koska skodistit ovat sekopäitä. Vilkuttelevat valoja ja häiriköivät liikenteessä, koska eivät pärjää. Videoita voi suoraan lähettää juutuubiin ja iltalehdille. Osan kai julkaisevatkin.
On hyvä saada nuo epäsopivat skodistit liikenteestä pois.
Kun kyykytin skeida räsän upealla länsiautollani, häviön hetkellä vilkaisin ivallisella ilmeellä itäkabiiniin. Skodisti näytti keskaria. Se on enää ainoa mitä voi tehdä kun häviää. Sain tämän videolle.
Slaavikamera kyllä todella nolo henkilöautossa.
Oikeinko itse tilasit,ja saapuu marraskuun loppupuolella? Taputapu ;-)
Voi reppana, semmoisen saa lähimmästä kodinkonemyymälästä ihan samantien mukaan, eikä maksa paljon. Onko äitisi luvannut sinulle sellaisen synttärilahjaksi?
Sitä odotellessa voisit vaikka laittaa tänne kuvan siitä alfastasi, voitaisiin ihan yhdessä ihastella. Saatko ajokortin samaan aikaan? Inssiajo läpi?
Nykyään käytetään Internetiä ja verkkokauppaa. Tiedän kyllä, että tuulipuku ei käytä internetiä kuin kirjastosta koska siitä 1994 ostetusta modeemista tulee niin hirveät puhelinlaskut.
Ja samoin skodan kamera ostetaan Prisman laajoista valikoimista asiantuntevan myyjän suositellessa edullisia huippumalleja "full HD 320x200 290 eur". Annatko myös lisätietoja milloin autoni on muuttunut alfaksi?
Skoodaan saa asentaa vain aidon Копейка liikkeestä hankitun Moskva kameran. Kun hankintalupa on saatu, se pitää käydä kopioiduttamassa kaupungin konekirjoitustoimistossa ja alkuperäinen tulee heti palauttaa. Kopeikassa lupa tulee esittää kamera- ja kello-osaston myyjälle joka kirjoittaa kaunokirjoituksella pienen lappusen jolla Moskvan saa lunastaa kassalla. Ensin pitää maksaa. Asennus tehdään mukana tulevilla nahkaremmeillä etuistuimien väliin. Muista poistaa lankarullasuoja penkeistä ennen asennusta.
http://collectiblend.com/Cameras/images/Krasnogorsk-Moscow-(Moskva)-Mod-1.jpg
Mikä virtuaalinelikko sinulla tätänykyä?
mikä virtuaalivajakko sinulla tätänykyä?
Mistä tämä "sinulla on toyota/mersu/alfa-romeo" väittely aina ilmestyy?
Jos pistät sen kameran kojelaudalle niin mehän nähdään vaan tyhjä tie. Laita sivuikkunaan niin nähdään skoodamiehen irvistys kun se polkee pulkkaansa pää punaisena.
Ooh, lapatossu on ihan oikeasti saanut rahat kasaan ja tilannut vinkuintiasta kameran:-) Vov! AALTOJA! Odotettavissa elämää suurempaa dramatiikkaa:-D
äkkiä lastuttamaan
ja ostamaan paperipussi päähän
Kolmeraajaarikki on taas hengitellyt skeidakipansa homehuuruja.
Muista, että kamera tarttee muistikortin. Joudut siis vielä tovin odottelemaan seuraavia sossukorvauksia ;-(
Enkä usko, että olet tien päällä silloin kun me - elättäjäsi - olemme työmatkalla.
Skodakriitikot ajavat laadukkailla länsiautoilla ja työskentelevät autoalalla johtavissa asiantuntijatehtävissä.
Niinkö se oli?