Rasistisesti sanottu

sulakkeet.uusiksi

Jokainen ipuloinen ei ole kylähxxxx, eikä selitys ole se, että jokainen kylähxxxx on. Vaan se, että IPUssa on myös umpihxxxxx.

Ei tämä ei ole rasismia, eikä syrjintää eikä kihoitusta, koska jokainen voi erota iPU:sta ja vieroitus ei ole kiihoitusta.

Jättäkää mätä kerho ja hankkikaa elämä!

29

243

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ipuliisa

      Kamalaa..

    • anti.anttisti

      Olisihan se nyt aikamoinen herjaus, jos kaikkia kaikkia suomen kylähulluja yritettäisiin IPUlaisiksi leimata.

    • arvatkaa.mikä

      ipulainen on

    • me-emme

      Olet itse jonkinverran kiihottunut.

      • mustaa.nahkaa.pukamiisi

        Ajatus kaikista vapaamielisistä ipumiehistä ja -naisista seksuaalisina pikkujouluajan objekteina saa minunkin viisarini värähtämään ja se varmasti erottuu kauas. ÖÖöööövvv Ooooooo Sinä siinä nnniiihh ja minulla tässä takana paksulle paperille tulostettu Meerkellin kasvokuva naamari päässäni tekemässä sinulle oiiikeiin eeeeddvarttia uuuu.. >:-d

        Leikki sikseen, on ikävää, että IPUssa kiihoittumisen kansanryhmää vastaankin mainitseminen ja yleensä asia kuin asia johtaa johonkin alapääviriteiseen fantasiaan ja räksytykseen.

        IPU ei ole poliittisesti kunnioitettava hanke ollenkaan, mutta jospa tuo alku sai sinut purkautumaan sen veran, että ihmiset saavat asioida torilla jonkin aikaa rauhassa.


    • melko.listat

      umpixxxxx, kyläxxxxxx, kaappixxxxxx ja sitten näitä ipulaisia--

      • naama.kuvia

        ja seinäxxxxx


    • proput.savua

      Mihin se volvoxxxxx jäi, no tässäpä se tulikin.

    • jyt.tyyt.tää

      Jokaisen Ipulaisen sisällä asuu melko suuri Persu..

      • erinomaisen.hienoa

        Donald teki Jytkyjen jytkyn!

        Pesosen aika on ohi ja Persut ja ipu yhdistyvät. Sitten alkaa kunnon natotus.


      • Pskphtt

        Täysin turha toive. IPU:n ihmiset eivät missään olosuhteissa lähde persuihin. Ei löydy riittävästi yhteistä.


      • puhemiehenä.trump
        Pskphtt kirjoitti:

        Täysin turha toive. IPU:n ihmiset eivät missään olosuhteissa lähde persuihin. Ei löydy riittävästi yhteistä.

        Samaa perusxxxxxx löytyy paljonkin jo moni ipujohtaja on Väykkääänkin pettyneenä jo persuihin päin kallellaan ja kirjoittaa kosiokirjoituksia.
        Trump onkin hyvä naittomies ja yhteiset haastajat tuulimyllyistä suomi ensin porukoihin hoitelevat lopun. Pesonenkin on löytänyt naikkosineen uuden yhdistävän harrastuksen, muut saavatkin mennä, se kun vieläpä kannattaa.


    • himo.hylly

      Syntyy uusi Itsenäinen perusxxxxxx!

    • ROHKEA.ROKAN.SYÖ

      Jäsenille suora siirtyminen vanhoina jäseninä Perussuomalaisiin ilman uutta jäsenmaksua tälle vuodelle on suuri helpotus. Nyt IPU:hallitus vain käymään reippaasti neuvotteluja, jättäkää diktaattorinen yksinvaltiaanne omaan arvoonsa. Tehkööt sitten ihan mitä haluaa kuten tähänkin asti.

      Muutenkin aikaa jää politiikalle ja korttihössötys katoaa historiaan kokonaan ja sivustokin toimii, on piristävän monipuolinen ja ajankohtaista asiaa täynnä!

      Jokainen XIPU:lainen voi olla suuri Perussuomalainen!

      Nyt vain esimerkkiä näyttämään rohkeasti!

    • niijotta

      Eivätkä ihan kaikki IPU:laiset ole ruskeaxxxsiä osalla kieli on ihan ammun kevätruikulin värinen ja saattapi parilla olla myös sammasta.

      • son-menoo

        Surkea tyyppi. Oletko sukua Lindenille vai Tiuralle? Ehdotan lomamatkaa Ugandaan ja mukaan kaikki Kokoomuksen kyvyt.


      • edes_vastuuseen
        son-menoo kirjoitti:

        Surkea tyyppi. Oletko sukua Lindenille vai Tiuralle? Ehdotan lomamatkaa Ugandaan ja mukaan kaikki Kokoomuksen kyvyt.

        Ketähän Tiuraa tarkoitat ja mitä kohtaloa tässä toivottelet?


      • aktiivi-on
        son-menoo kirjoitti:

        Surkea tyyppi. Oletko sukua Lindenille vai Tiuralle? Ehdotan lomamatkaa Ugandaan ja mukaan kaikki Kokoomuksen kyvyt.

        tää on varmasti uusi maakuntavaalien ipuehdokas, on toiminnassa mukana nääs..


    • haimat_poksuu

      Ei ole rasismia sanoa IPU:loisen lemahtavan aika vahvasti ummehtuneelle ja pistävänimelälle ketoosille miltei aina.

    • hyvä_paimen

      Eivät kaikki ipulaiset ole hulluja, joukosta löytyy yksi viisas joka vahvistaa säännön. Hän on ohjaamassa sekopäisyyttä vaarattomaan suuntaan ja sillä hyvät ansiot itselleen.

    • Valitettava_

      Mutta tuollaisa biljoonahörhöjä löytyy vain IPU:sta ja sen suuruudenhulluista 3 äänen kannatuksen saaneista torveloista.

    • olleet

      osa on

    • rumuuden_saavutus

      Suurin osa IPU:loisita on nyrpeitä, harmaita ja suupielet koko ajan alaspäin.
      Syynä pakolla ylläpiidetty mielikuva kurimuksesta ja kurjuudesta. Jos joku asia alkaa naurattaa, kaivetaan nopeasti esiin joku vanha kauhtunut VS kustannuksen aivopesu kirja ja tavataan sen alustusta kynttilänvalossa ja tuttu angsti valtaa taas mielen.

    • tosiasiaa_on

      Pääasiassa IPU:ssa on Persuissa epäonnistuneita pyrkyreitä joila ei ole näköalaa eikä kykyä muuhun, sekin tiedetään. Johdossa ja kassan päällä hallitsee kuitenkin todella kaksinaamaiset ja laskelmoivat narsistit jotka pitävät jäsenistöä maksajina ja karjanaan.

    • naurettava_nihilisti

      IPU:n perinteinen sanavapaus ja demokratia näkyy taas keskusteluketjujen aiheettomana poistattamisena.

      Osais maan ainoa ipulainen edes hävetä.. Niin ne kaikki toiset ipuloiset, ne ei oo enää vuosiin olleet tosissaan tai asialla. Kunhan huvikseen ja osa palkalla myyrivät ja pitävät paatoshauskaa.

    • vain_sensuuri_jää

      Ipulaisuus näkyy, kuuluu ja haisee kauas, eivätkä nuo aistimukset ole sellaisia, että niitä kannattaisi tukea.

      Teeppä ipuexit ja voit paremmin!

      Ei voida sanoa, että jokainen ipulainen olisi narsisti, elostelija ja ryssäkkä. joku noista taipumuksista voi myös puuttua tai korvautuu jollakin toisella paheella, ja sitten on näitä hyväuskoisia maksajatorveloita isänmaan asialla.

      Mutta kaiken kaikkiaan tuota hörölaumaa on jäljellä todella vähän ja taidot sangen avuttomia.

    • yöäänestys_ipuleille

      Palstan ipunistin voitanee todeta kuitenkin potevan kaikkea mainittua.

    • odotan_varottavia

      Milloin kattaava lista juntasta julkaistaan?

    • Anonyymi

      Riemun rajat tuhatkunta ipuoottia kävi uurnilla.
      Uurna odottaa vääjäämättä ipua

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      82
      7066
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      26
      7033
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      106
      6143
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5394
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5218
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      60
      5163
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      40
      5088
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4575
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      16
      3417
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3360
    Aihe