Kauniisti. Tai sitten oli palstaharhaa vaan.
Silloin joskus kirjoitit mulle
HarhaaKaikkiOnVaan
24178
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
niin jos virtsaisin päällesi ? :)
Kauniisti tuntemattomille. Tsemppaukset erikseen.
Kirjoitin minä hänelle.
Useinkin..
Nykyään harvoin.
En oikein uskalla.
Niitä ei juuri noteerattu koskaan..
Kirjoitin minä joskus kirjeitäkin..
Ei niistäkään puhuttu..
Mikä siinä eniten pelottaa?
Minäkin kirjoitin kirjeitäkin.
Joskus puhuimme niistä.
Enää en kirjoita. En siksi, että pelkäisin, tai siksi, että ne olisivat jääneet huomiotta, en vaan kirjoita enää.
En kirjoita, vaikka ikävöin, vaikka sydämeni on särkynyt, vaikka rakastan. En vain kirjoita enää. Paitsi nyt.
Olen purkanut tunteitani ja
ajatuksiani kirjoittamalla.
Aiemmin kirjoitin suoraan hänelle,miehelle.Nykyään kirjoitan vain tänne.
Jotakin on muuttunut.En tiedä mikä.Toisaalta tullut etäisyyttä
ja toisaalta kuitenkin läheisyyttä.
Tänne en uskalla kovin henkilökohtaista kirjoittaa.Sillä tavalla suojelen itseäni.Pelkään
ehkä, että särkyisin uudelleen.
Minä janosin enemmän vastavuoroisuutta hänen kanssaan.Kaipasin herkkänä ihmisenä yhteyttä voimakkaasti.
Samat sanat. Meitä on täällä.
mistä tiedät että se olin minä ??
Onko ap mies?
Juuri sinulle jonka tiedän tarvitsevan
Lohdutusta.Olet kokenut paljon,.
Se liikuttaa minua.
Olet herkkänä ihmisenä liikaa
Kokenut
kantsisko mitenkään sanoo sille oikeelle, alottajasta kukaan meistä ei tiiä yhtään mitä on kokenut ja mitä ei.
Eiköhän kaikki täällä ole palstaharhaa.
Kirjoitan kauniisti, kun tunnen hyvin sydänsurun. Haluan teidän reagoivan oikealla tavalla ajoissa, niin ei jää ikävöinti. Parempi on tietää, että hänellä ei ole tunteita kuin elää epätietoisuudessa. Tämä vie onnellista aikaa elämästä ja henkisiä voimia, ehkä se ei olekaan rakkaus, mutta mieti jos kaivatusi henkilö ikävöi sinua samalla tavalla kun sinä häntä. Suosittelen tarkistamaan, mutta voit olla nyös kokeilematta ihan miten vaan.
Jos haluatte pelon olla onnellisuuden yläpuolella, niin antaa olla. Jonkun on tehtävä se vaikea askel tai tämä ei etenee pidemmälle. Voi hyvinkin olla mies tai nainen. Kaikki on kiinni miten kovasti olette ihastuneet ja miten tärkeäksi koette tämän asian.
Aika moni tuntee yksipuolisesti.
Juuri+näin.+Täällä+ovat+vain+ne+yksipuolisesti+tuntevat.+Muu+on+toiveajattelua.+Kyllä+se+yhteys+syntyy+jos+molemmat+on+kiinnostunu,+tää+on+100+%+totuus.
Ja sanoisin että molemminpuolisesti riittävästi kiinnostuneet toisistaan. Silloin kykenee kommunikoimaan ilman palstaa ihan suoraan sille josta kiinnostunut.
Osaa kirjoittaa niin naisellisia, että voisi kuvitella hänelle pienen olkalaukun
Onko se jotenkin sinulta pois, etteivät kaikki miehet ole samanlaisia?
Niin kirjoitinkin. Kirjoittaisin vieläkin, jos sen kertoisit että niitä juttuja tarvitset. Ei ne harhaa olleet, kyllä ne sulle (miehelle) tunnisteilla oli. Usko pois.
kiitos olen otettu. asti kirjoitan lisää.
On nauneutta joka ei koskaan häviä
Sinua ajattelen kauniisti tai en :), jokaista saanaasi, jos se toisi läxemmäs ja oppia tuntemaan.
Vastailen mukaville mukavia. En tietenkään kaikille, enkä aina. Oletkohan
vaihtanut tyyliä? Minä en tee tänne aloituksia koskaan.
Sitten kaikki muuttui ja kirjoitukset menivät ruman puolelle.
Nähtävästi hänellä oli tarve tehdä niin.
Luritukset eivät riitä.
Livessäkin olet etääntynyt.
Osaat kyllä laittaa sen läheisyysvaihteen päälle