Mistä mahtaa johtua, että kaveri ei saa poltettua DVD-levyistä toimivia kopioita? Itse saan onnistumaan tasan samoilla ohjelmilla ja levyillä, ainoana erona on että kaverilla on XP ja minulla 2000. Mitä pitäisi tehdä?
DVD:n kopiointi
Julli
2221
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mulla XP, ja HP750 Pavilion, polttaa CD-rompuille ok (tosin formaattikin toinen), sitten kun yritin ladata uudelleenasennus-ohjelmaa talteen DVD:lle, ei onnistunutkaan,väitti just pakasta revittyjä DVD-levyjä joko täysiksi, tai käytetyiksi. Olin yhteydessä HP:n supportiin, ja ounastelivat vian olevan heidän polttavassa-ohjelmassaan johon heidän kauttaan löytyy joku korjaava päivitys. Huomasin siinä sitten sivussa ettei muitakaan DVD:lle onnistunut polttamaan, ja kone on aivan uusi, eli voi siis olla ohjelmallinenkin ongelma.En ole vielä kerennyt lataamaan niitä päivityksiä, eli en osaa sanoa korjaantuiko vika.
Kaveri sai kyllä poltettua kaiken muun paitsi toimivia kopioita alkuperäisistä elokuvista. Elokuvat sai poltettua, mutta tuotokset eivät näkyneet millään soittimella. PowerDVD sen sijaan näytti ne koneen ruudulla.
Homma siis haiskahtaa joltain kopiosuojaus jekulta. Mutta minkä ohjelman? Vai tekeekö XP tällaista? Levyjen rippaamiseen on käyetty DVD Shrink 3.2:ta ja polttamiseen Neron 6-versiota. Ja minä siis saan kaikki toimimaan samoilla ohjelmilla WIN2000:n kanssa.