Reformi.me ja Mäenpää?

6.1.6

Onkohan iso vaara, että Mäenpää tunkee itsensä Reformi.me:hen? Kysymys on siis tästä:
http://reformi.me/

17

327

    Vastaukset 17

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaskajokkis

      No, Reformihan on Hirvisaaren kyhäelmä. Luultavasti ei haksahda Mäenpäätä sinne mukaan ottamaan, vaan mistäpä sitä tietää. Onhan sinne mukaan kelvannut myös esim. Väli-Klemelä, Suomidemokraattien alkutuhoaja.

    • Ikipietulainen

      Kannattaa ottaa mukaan, jos haluatte saada kunnon riidat ja oikeudenkäynnit.
      Jos rahaa on, kannattaa pitää piilossa, Turun Olli on vähän lokki.

      • 7Vaihe

        Mäjenpää nyt tappelee jos joku heittää kehään muutaman pähkinänkin.


    • hjkmnb

      Hirvisaari kyllä pitää huolen siitä, että Mäenpää pysyy tiukasti Reformin ulkopuolella. Mäenpään paikka on paikallispolitikoinnissa. Valtakunnan taso ei ole häntä varten.

    • Halinen

      Paikallispolitiikassakin Mäenpään paikka on liikuntalautakunta, joka ei niitä tärkeimpiä lautakuntia ole kaupunginhallinnossa.
      Sääliksi käy muita lautakunnan muita jäseniä, jotka eri puolueitten nuoria urheiluihmisiä, kun joukossa on seitsemääkymmentä lähestyvä öyhöttävä äijä, jolle parran värjääminen on tärkeämpää kuin kalsarien vaihto

    • D.Trump

      Se on varmaa ettei Hirvisaari Mäenpäätä ota kuten ei myöskään juuri Mäenpäästä eroon (lue hyljänneet) päässeet Kansallisdemokraatit perustaneetkaan.

    • petturipersujapakoon

      Sinnehän puoli PS:ää on tunkemassa petturipersuja pakoon.

    • Wwwlli

      Kansallisdemokraateista vielä tulemme kuulemaan, se ei ole yhden asian puolue eikä sillä ole tulevaisuus rakennettu tiettyyn ajankohtaan, vaan sillä maltillinen kehityssuunnitelma puolueeksi, siksi uskon että se kiinnostaa etenkin persuihin pettyneitä isänmaan ystäviä. Toivotan onnea heille toimissaan.

      • minäpämie

        Kansallisdemokraateilla lähes täsmälleen samat linjat kuin Muutoksella. Mitä uutta sillä olisi siis tarjota? Ennemmin äänestän jo edes jonkin verran tunnettua Muutosta.


      • Killary
        minäpämie kirjoitti:

        Kansallisdemokraateilla lähes täsmälleen samat linjat kuin Muutoksella. Mitä uutta sillä olisi siis tarjota? Ennemmin äänestän jo edes jonkin verran tunnettua Muutosta.

        Missä muutoksen maahanmuuttokriittisyys? Saarinen kovaan ääneen julisti että se saa mennä suolidemokraattien mukana. Itse jäivät teekerhoa pitämään


      • jaskajokkis

        Jaa, missähän tuo on noin julistanut? Rasismista Muutos sanoutui irti, ja sehän on selvä. Rasismi on aivan eri asia kuin maahanmuuttokriittisyys.
        Mielenkiintoista onkin että nyt yritetään kovasti Muutosta dissata kun kannatus on kovasti noussut. "Teekerhosta" siis pidetään enemmän kuin rasistisesta huutelusta. ;)


    • Kylmämies

      Uuden puolueen kannattaa arvostaa kokemusta.
      Meillä Turusta on tarjota liikuntalautakunnan jäsen Olavi Mäenpäätä, hänellä on kokemusta isänmaallisissa liikkeissä, seitsemäs puolue Suomidemokraatit tosin kaatui alkuunsa, kun veteraani Järviharju sulki raukkamaisesti rahahanansa

      • Killary

        Kaipa Järviharju pisti kassan kiinni kun rahat meni hummaamiseen


    • Väliktappi

      Muutos ei enää nouse, sen aika on mennyt ja siihen ei usko enää kukaan, sen sijaan Kansallisdemokraatit saattavat omata mahdollisuuden kasvuun, toivonkin että yhteistyö herätetään henkiin. Tämä on realisimia.

      • jaskajokkis

        Muutoksen tuhoamista yrittänyt Väli-Klemeläkin intoutui näemmä kirjoittelemaan. :D
        Luulo ei ole tiedon väärti, ja tämä välikehittelijähän ei Muutoksen nykytilasta tiedä mitään.
        Muutoksella on edelleen kuntapäättäjiä. Muutos on edelleen hengissä ja sillä on vilkasta toimintaa. Muutoksella on edelleen kannattajia ja niiden määrä on vain lisääntynyt joten mistä päättelet ettei siihen usko enää kukaan? Entisten, katkeroituneiden puheenjohtajien kuvitelmiin sen sijaan ei enää kukaan usko - ja jos uskoo niin täytyy sanoa että on kyllä harvinaisen tyhmä.
        Kansallisdemokraatit on PS-Muutos-Suomidemokraatit -väen kiertänyt ryhmä joka ei saanut riittävää jalansijaa missään näistä puolueista (eli puheenjohtajuutta, varapuheenjohtajuutta tai sihteerin virkaa). Mr. välikehittelijä näyttää olevan samoilla linjoilla: haukutaan Muutosta, vaikka itse on kiertänyt PS-Muutos-Suomidemokraatit-Reformi jatiesmikävielä -linjaa.
        Kuinka monen äänestäjän uskotte luottavan näihin moniloikkareihin?


    • Satopää

      Mustalaiset, kuten Olavi Mäenpää ovat kiertolaisia, mutta, että valkoiset miehetkin.

    • hautausmaidenherra

      turussa kerätään nimiä uuteen isänmaalliseen puolueeseen nimeltään POIKIEN RUSKEISTA RUSKEIN PUOLUE

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      123
      1672
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      50
      970
    3. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      153
      816
    4. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      756
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      676
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      626
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      617
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      596
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      129
      578
    10. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      120
      544
    11. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      510
    12. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      488
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      488
    14. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      487
    15. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      50
      482
    16. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      478
    17. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      118
      476
    18. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    19. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      439
    20. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      137
      431
    Aihe