Reformi.me ja Mäenpää?

6.1.6

Onkohan iso vaara, että Mäenpää tunkee itsensä Reformi.me:hen? Kysymys on siis tästä:
http://reformi.me/

17

298

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • jaskajokkis

      No, Reformihan on Hirvisaaren kyhäelmä. Luultavasti ei haksahda Mäenpäätä sinne mukaan ottamaan, vaan mistäpä sitä tietää. Onhan sinne mukaan kelvannut myös esim. Väli-Klemelä, Suomidemokraattien alkutuhoaja.

    • Ikipietulainen

      Kannattaa ottaa mukaan, jos haluatte saada kunnon riidat ja oikeudenkäynnit.
      Jos rahaa on, kannattaa pitää piilossa, Turun Olli on vähän lokki.

      • 7Vaihe

        Mäjenpää nyt tappelee jos joku heittää kehään muutaman pähkinänkin.


    • hjkmnb

      Hirvisaari kyllä pitää huolen siitä, että Mäenpää pysyy tiukasti Reformin ulkopuolella. Mäenpään paikka on paikallispolitikoinnissa. Valtakunnan taso ei ole häntä varten.

    • Halinen

      Paikallispolitiikassakin Mäenpään paikka on liikuntalautakunta, joka ei niitä tärkeimpiä lautakuntia ole kaupunginhallinnossa.
      Sääliksi käy muita lautakunnan muita jäseniä, jotka eri puolueitten nuoria urheiluihmisiä, kun joukossa on seitsemääkymmentä lähestyvä öyhöttävä äijä, jolle parran värjääminen on tärkeämpää kuin kalsarien vaihto

    • D.Trump

      Se on varmaa ettei Hirvisaari Mäenpäätä ota kuten ei myöskään juuri Mäenpäästä eroon (lue hyljänneet) päässeet Kansallisdemokraatit perustaneetkaan.

    • petturipersujapakoon

      Sinnehän puoli PS:ää on tunkemassa petturipersuja pakoon.

    • Wwwlli

      Kansallisdemokraateista vielä tulemme kuulemaan, se ei ole yhden asian puolue eikä sillä ole tulevaisuus rakennettu tiettyyn ajankohtaan, vaan sillä maltillinen kehityssuunnitelma puolueeksi, siksi uskon että se kiinnostaa etenkin persuihin pettyneitä isänmaan ystäviä. Toivotan onnea heille toimissaan.

      • minäpämie

        Kansallisdemokraateilla lähes täsmälleen samat linjat kuin Muutoksella. Mitä uutta sillä olisi siis tarjota? Ennemmin äänestän jo edes jonkin verran tunnettua Muutosta.


      • Killary
        minäpämie kirjoitti:

        Kansallisdemokraateilla lähes täsmälleen samat linjat kuin Muutoksella. Mitä uutta sillä olisi siis tarjota? Ennemmin äänestän jo edes jonkin verran tunnettua Muutosta.

        Missä muutoksen maahanmuuttokriittisyys? Saarinen kovaan ääneen julisti että se saa mennä suolidemokraattien mukana. Itse jäivät teekerhoa pitämään


      • jaskajokkis

        Jaa, missähän tuo on noin julistanut? Rasismista Muutos sanoutui irti, ja sehän on selvä. Rasismi on aivan eri asia kuin maahanmuuttokriittisyys.
        Mielenkiintoista onkin että nyt yritetään kovasti Muutosta dissata kun kannatus on kovasti noussut. "Teekerhosta" siis pidetään enemmän kuin rasistisesta huutelusta. ;)


    • Kylmämies

      Uuden puolueen kannattaa arvostaa kokemusta.
      Meillä Turusta on tarjota liikuntalautakunnan jäsen Olavi Mäenpäätä, hänellä on kokemusta isänmaallisissa liikkeissä, seitsemäs puolue Suomidemokraatit tosin kaatui alkuunsa, kun veteraani Järviharju sulki raukkamaisesti rahahanansa

      • Killary

        Kaipa Järviharju pisti kassan kiinni kun rahat meni hummaamiseen


    • Väliktappi

      Muutos ei enää nouse, sen aika on mennyt ja siihen ei usko enää kukaan, sen sijaan Kansallisdemokraatit saattavat omata mahdollisuuden kasvuun, toivonkin että yhteistyö herätetään henkiin. Tämä on realisimia.

      • jaskajokkis

        Muutoksen tuhoamista yrittänyt Väli-Klemeläkin intoutui näemmä kirjoittelemaan. :D
        Luulo ei ole tiedon väärti, ja tämä välikehittelijähän ei Muutoksen nykytilasta tiedä mitään.
        Muutoksella on edelleen kuntapäättäjiä. Muutos on edelleen hengissä ja sillä on vilkasta toimintaa. Muutoksella on edelleen kannattajia ja niiden määrä on vain lisääntynyt joten mistä päättelet ettei siihen usko enää kukaan? Entisten, katkeroituneiden puheenjohtajien kuvitelmiin sen sijaan ei enää kukaan usko - ja jos uskoo niin täytyy sanoa että on kyllä harvinaisen tyhmä.
        Kansallisdemokraatit on PS-Muutos-Suomidemokraatit -väen kiertänyt ryhmä joka ei saanut riittävää jalansijaa missään näistä puolueista (eli puheenjohtajuutta, varapuheenjohtajuutta tai sihteerin virkaa). Mr. välikehittelijä näyttää olevan samoilla linjoilla: haukutaan Muutosta, vaikka itse on kiertänyt PS-Muutos-Suomidemokraatit-Reformi jatiesmikävielä -linjaa.
        Kuinka monen äänestäjän uskotte luottavan näihin moniloikkareihin?


    • Satopää

      Mustalaiset, kuten Olavi Mäenpää ovat kiertolaisia, mutta, että valkoiset miehetkin.

    • hautausmaidenherra

      turussa kerätään nimiä uuteen isänmaalliseen puolueeseen nimeltään POIKIEN RUSKEISTA RUSKEIN PUOLUE

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin kaikkeen sinä ihastuit hänessä

      Mikä oli se asia mikä vei jalat altasi? ❤️ Oliko jotain erityistä tilannetta vai tunne? Kenties monen sattuman summa? Ai
      Ikävä
      101
      9588
    2. Persut: haluamme lisää veroja!

      Lisää lisää veroja huutaa persukuoro. Veroila Suomi nousuun! "Uusi matkailuvero eli matkailijamaksu peritään esimerki
      Maailman menoa
      76
      4957
    3. Nainen kokki autossa kammottavan kuoleman sähköauto-Teslan syttyessä tuleen.

      https://www.is.fi/autot/art-2000011652873.html Näin vaarallisia sähköautopalot voivat olla.
      Maailman menoa
      55
      4682
    4. Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni

      Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j
      Maailman menoa
      9
      2421
    5. Numero josta kaivattusi tulee mieleen

      Onko jokin numero joka yhdistää teidät jotenkin? Älä laita puhelinnumeroa.
      Ikävä
      105
      1642
    6. Persuja ei aluevaltuustoissa näy

      Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.
      Maailman menoa
      0
      1500
    7. Miksi pitäisit enemmän

      Minusta kuin siitä toisesta?
      Ikävä
      45
      1458
    8. Jorman paluu sodasta Lieksaan oli katkera

      Jorma Karhunen astui Lieksan asemalle. Aurinko paistoi, mutta Jorman maailma oli sumuinen. Takana oli se helvetti, jota
      Lieksa
      56
      1387
    9. Kerro kaivattusi nimi tai nimikirjaimet

      🌠 Tähdenlento! Kirjoittamalla kaivattusi nimen tai nimikirjaimet tähän, saattaa toiveesi toteutua.
      Ikävä
      49
      1351
    10. Tämmönen höpsö

      Höpönassu mä olen. En mikään erikoinen…hölötän välillä ihan levottomia. Tykkäisit varmasti jos olisin siellä sun vieress
      Suhteet
      44
      1296
    Aihe