http://indianautosblog.com/2016/05/2017-fiat-punto-rendering-233441
Uusi Fiat Punto pitäisi saada ehdottomasti Suomeen ja mahdollisesti FCA Finland aloittaakin sen maahantuonnin Suomeen vuonna 2017.
Toivotaan, että uudistunut Punto saadaan Suomen Fiat-mallistoon ja tällä hetkellä meillä on Panda, joka toimii toimii kuin junan vessa.
Ainoat henkilöautomallit ovat Suomen Fiat-mallistossa 500 ja Panda. Toivotaan, että uudistunut Punto saadaan Suomen Fiat-mallistoon samoin kuin Tipo ja tällä hetkellä meillä on Panda, joka toimii toimii kuin junan vessa. Sitten on erittäin hyvä mieli minulla, kun Talento tulee Suomen Fiat Professional-mallistoon Scudon tilalle.
Uusi Punto pitäisi saada ehdottomasti Suomeen
7
163
Vastaukset
- skodalla
Ei kannata tänne asti roudata!
- fiatilla
Kyllä kannattaa, jos Ruotsissakin myydään.
- oooooihhh
Tulis nyt se Tipo ensin mutta eipä näy.
- Chrysler-Petri
Tipo ja Talento pitäisi saada ensin Suomeen. Ja mahdollisesti tuo suosikki-Punto.
- jepjepjeee
Tipo on niin suosittu että sen tuotannosta ei vielä riitä tänne, tulee kyllä kunhan ehtii.
- saksanlaatua
Toivottavasti saadaan tuollainen Punto takaisin Suomeen myyntiin. Hyviä kokemuksia minulla, ollut 2 Puntoa 2004 ja 2010 mallit. Ne toimivat ilman mitään ongelmia, todellakin kuin se junan vessa. Nyt on VW Polo ja sen toiminta on samanlaista kuin Silja Europan vessoilla.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201612172200042146_uu.shtml- ranskanlaatua
Samaa mieltä. Ehdottomasti Punto takaisin Suomeen :D
Nyt serkulla on Peugeot 206 ja sen laatu on ihan *eerseestä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 13310589
- 525090
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html432291Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052098- 281996
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131631Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411452Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta291124Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v331081Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54997