Kaikki varmaan ihmettelisi jos meistä tulis pari

Miksi ottaisin rumemman,tyhmemmän ja köyhemmän? Mutta tunteet ei mieti järkisyitä.
31186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Onko angstipäivä taas

Äänestä
  • TAAS, kahdessa minuutissa teit taas syyllisen väärästä ihmisestä.

    Äänestä

  • Häntä vastaan jonka kontolle koitat aina ujuttaa kaiken negatiivisen palstoilla?

    Äänestä

Mies. Olen kaikintavoin epäsopiva sulle.

Äänestä

No etpä sinäkään mikään komistus ole.

Äänestä
  • Oot kuulemma 80-kymppisenä parhaimillillasi?

    Äänestä

Syytä olis sullakin ihmetellä. Eihän noilla eväillä pitkälle pötkitä, ellet itse ole upporikas. Vai oletko itsekin yhtä tyhmä?

Äänestä
  • Rakastua rikkaaseenkin. Varsinkin jos ollaan nuoria, eikä näinollen mitään vielä..

    Äänestä

Ok, älykkyyttä voitaisiin ehkä mitata sekä voidaan todeta toisen olevan rikkaampi.

Mutta miten arvioit eri sukupuolten kauneutta/komeutta/rumuutta keskenään?

Yleisesti ottaen miehet hyväksyvät vaikka minkälaisia pirkkoja (yleensä ylipainoisia vieläpä) rinnalleen, mutta toisin päin tekeekin sitten tiukkaa.

Joten miten arvioit että hän on sinua rumempi?

Äänestä
  • Vielä hemmetin vetävän näkönen mimmi. Läskit voi laihduttaa, kusipäisyys on ikuista.

    Äänestä

  • Verrattiinkaan keskenään.. Ristiriitaista..

    "Yleisesti ottaen miehet hyväksyvät vaikka minkälaisia pirkkoja (yleensä ylipainoisia vieläpä) rinnalleen, "

    Äänestä

  • Eihän tuossa sukupuolia verrattu keskenään ULKONÄÖN SUHTEEN?
    LOGIIKKA?!

    Miehet hyväksyvät vaikka minkälaisia pirkkoja (eli siis verrattuna MUIHIN NAISIIN).

    Älkää pliis kommentoiko jos olette niin vitun tyhmä kuten tämä "Mites.niitä".

    Äänestä

  • Vähänoutoakyl kirjoitti:

    Eihän tuossa sukupuolia verrattu keskenään ULKONÄÖN SUHTEEN?
    LOGIIKKA?!

    Miehet hyväksyvät vaikka minkälaisia pirkkoja (eli siis verrattuna MUIHIN NAISIIN).

    Älkää pliis kommentoiko jos olette niin vitun tyhmä kuten tämä "Mites.niitä".

    Naisetkin huolii rinnalleen rumempia miehiä kuin itse ovat kauniita. Sulla on varmaan mielessäkin joku "rumilus" nainen ja itse olet niin kaunis. Ainakin omasta mielestäs.. ;D

    Äänestä

Jos pitää toisesta suunnattomasti niin ei tulisi tuollaista mieleenkään tai ajattelisi että toinen olisi ruma,tyhmä tai köyhä. Varsinkaan sitä että mitä muut ajattelisivat tunteiden kohteesta.

Äänestä
  • Joillekin tuo tuntuu merkkaavan hirveästi eikä se tosiaan ole oikeaa rakkautta jos ajatellaan mitä muut ajattelevat eikö onni ole kuitenkin tärkeintä?

    Äänestä

  • Juuri näin. Enpä viittis mennä toisesta moisia lausumaan, vaikka ne olis tottakin. Jotain puuttuu sieltä yläkerrasta tai voihan se olla pelkkää kuvittelua hänen osalta koko homma.

    Äänestä

  • Kun toinen tuntuu hyvältä ja mieleiseltä ja tuntee onnea hänestä niin ei siinä enää ajatella tuollaisia.

    Äänestä

  • Tyhjääpäästäynnä kirjoitti:

    Juuri näin. Enpä viittis mennä toisesta moisia lausumaan, vaikka ne olis tottakin. Jotain puuttuu sieltä yläkerrasta tai voihan se olla pelkkää kuvittelua hänen osalta koko homma.

    ja haukkuminen alkoi....

    Äänestä

Rakkaus on ihmeellinen.

Äänestä

Miehen katkera aloitus muka naisena..

Äänestä
  • Siltä vaikuttaa.

    Äänestä

Kaikki varmaan tietää miksi. Koska niin narsistit tekee, (uskottelevat itselleen) että on joku itseä huonompi aina siinä vierellä, ihailemassa ja katselemassa narsistia ylöspäin.

Äänestä

Vertaatko siis minua itseesi? n>m

Äänestä

Mitähän hän ajattelee sinusta?

Äänestä

kunpa edes yhden kuukauden tulis omillaan toimeen

Äänestä
  • Tulen.. Olen tullut ja tulen aina tulemaankin. Parisuhtessa jaetaan toki aioita.

    Äänestä

  • Koko.ajan kirjoitti:

    Tulen.. Olen tullut ja tulen aina tulemaankin. Parisuhtessa jaetaan toki aioita.

    Kylläkään a.p, joka on mies..

    Äänestä

Köyhiä pitää saa ja pitää nöyryyttää.

Äänestä

Näinhän se on. Pääasia on että oot onnellinen. Ulosantisi kielii kuitenkin katkeruudesta, älä kutsu häntä kuitenkaan noilla nimillä. Tuskin hän kauan jaksaa sua muuten katsella.

Äänestä
  • On. Mutta ei mulla ole tunteita hänelle..

    Äänestä

Hmmm. Minä näen..joo, ota juuri sellainen. Ihmettelet miksi oi miksi, mutta et voi vastustaa tunteitasi. Älä ihmetele!

Näen..että sinusta tulee hyvä kumppani hänelle, muututte aika pian toistemme kaltaisiksi, ettekä piittaa köyhyydestä ettekä tyhmyydestä, vain tunteilla on merkitystä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kummajuttu kirjoitti:

Miksi ottaisin rumemman,tyhmemmän ja köyhemmän? Mutta tunteet ei mieti järkisyitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu