Aamulla radiosta kuulin, että luistimia ei pidä teroituttaa suutarilla. Onko suutarin tai urheiluliikkeen teroituksessa eroa. Jos on, niin mitä. Missä luistimet kannattaa teroituttaa? Omien lasteni luistimet on teroittettu paikallisessa urheiluliikkeessä.
Vastaukset 5
- Espoo_United
Kuuntelit radio-suopipoppia, jossa Anni mietti muodostelmaluistelun uudelleen aloittamista. Mainitsi, ettei suutariilla teroiteta kalliita kaunoluistimien teriä. Niitä ei teroiteta kovin monessa urheiluliikkeessäkään. Kannattaa siis mennä Prosharpille. Suutarilla ei toisin kannata hokkareitakaan teroittaa, jos terän ja uran muodolla on pelaajalle jotain merkitystä.
- Espoo_United
Tai jos olette muualta Suomesta, voi terät lähettää Prosharpiin.
- Mie-en-tiijä
Jep! muualta ollaan.
Kiitos vastauksestasi. Taitaa mennä liikaa aikaa odottaa luistimia, kun nykyisin posti on mitä on.
- Junnupakki
Mun iskä terottaa mun luikkeet isolla rälläkällä ja hitsipillillä. Pelaan Ilveksessä. C-junnuissa.
- Mie-en-tiijä
No sehän selvitti ilveksen menestyksen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1091340
- 45911
Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50736Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r131696- 70666
- 67616
- 53597
- 55555
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.94485Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?20480- 34467
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32458Mitä jos...
Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät142453Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?115453Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e92451- 5448
- 49447
- 51445
- 52403
- 42400