Varokaa !
Olin vuosia sitten Suomen raamattuopiston toiminnassa mukana. En enää halua osallistua millään tavalla.
Olen pari kolme kertaa pyytänyt puhelimitse lopettamaan ystäväviestilehden ja rahankeruukirjeiden lähettämisen. Ei auta! Viimeksi tänään tuli postissa rahankerjuukirje.
Älkää antako koskaan tietojanne tällaisille järjestöille! Näköjään tuputtaminen ja rahankerjuu jatkuu ja jatkuu pakkosyöttönä, vaikka yrität sen lopettaa.
Onko tällainen edes henkilötietolakien mukaista?
Ilmeisesti fundamentalistien rahat on lopussa, kun markkinointi pyörii näin...?
Pakkopostia Raamattuopistolta
15
89
Vastaukset
Kun antaa Pirulle pikkusormen, se viekin koko käden. Varokaa huijausta ja rahankiskontaa. Se ei ole raamatullista eikä Jumalan tahdon mukaista!
- tietoa_
Kun on kysymys Kauniaisten Raamattuopistosta, kaikki on mahdollista. Kyseinen paikka on oikea fundamentalistien pesä yhdessä Ryttylän ja Vivamon kanssa. Suosittelen kiertämään kaukaa.
- multinikki.evl.tille
Kuolinkorahduksia, vatkausta, vapinaa, siinä sivussa ääretöntä vitutusta, kun kukaan ei enää usko, puhumattakaan lähde näihin paskapostauksiisi, v i t u t t a a k o näin paljon ? HYVÄ.
- haisoo
multinikki.evl.tille kirjoitti:
Kuolinkorahduksia, vatkausta, vapinaa, siinä sivussa ääretöntä vitutusta, kun kukaan ei enää usko, puhumattakaan lähde näihin paskapostauksiisi, v i t u t t a a k o näin paljon ? HYVÄ.
Tuliko uskovalle paskat housuun?
- HÄPEÄ
multinikki.evl.tille kirjoitti:
Kuolinkorahduksia, vatkausta, vapinaa, siinä sivussa ääretöntä vitutusta, kun kukaan ei enää usko, puhumattakaan lähde näihin paskapostauksiisi, v i t u t t a a k o näin paljon ? HYVÄ.
Olet täällä häpeäksi kaikille uskoville. Jumalan nimi tulee pilkatuksi sinun takiasi tuollaisella kielenkäytöllä
- törkyturpa.se.on
HÄPEÄ kirjoitti:
Olet täällä häpeäksi kaikille uskoville. Jumalan nimi tulee pilkatuksi sinun takiasi tuollaisella kielenkäytöllä
Kun tuollainen uskova ei osaa eikä pärjää keskusteluissa, se alkaa puhua törkeyksiä.
- oma.kokemukseni
Miksi erosit kyseisestä porukasta? Minä erosin sieltä aikoinani kun pelkäsin tulevani siellä hulluksi.
- homous.iski
Tulit kuitenkin hulluksi evl.!
- nähty_on
Kiitos Herralle että ymmärsit lähteä pois ajoissa. Kaikki eivät tajua ja kuljeksivat mielisairaalan ja helluntaiseurakunnan väliä koko ikänsä.
Itse asiassa kyllä se laillista on. He ovat keränneet osoitetiedot omista lähteistään, jonne olet jossain vaiheessa tietosi antanut. Mutta siinä tehdään väärin, että koska olet kieltänyt heitä lähtettämästä, he yhä edeleen tekevät niin. Ei tosin mikään rikos, mutta huonoa käytöstä.
- huomioni
Näiden tahojen on vaikea ymmärtää sitä että joku luopuu heidän uskostaan ja panee rahahanansa kiinni.
huomioni kirjoitti:
Näiden tahojen on vaikea ymmärtää sitä että joku luopuu heidän uskostaan ja panee rahahanansa kiinni.
Niin no, on se noinkin. Voi taustalla olla myös ajattelu, että eksneitä lampaita näin koetetaan kutsua takaisin... siis heidän mielestään eksyneitä.
- huomioni
mummomuori kirjoitti:
Niin no, on se noinkin. Voi taustalla olla myös ajattelu, että eksneitä lampaita näin koetetaan kutsua takaisin... siis heidän mielestään eksyneitä.
Eroava jäsen asettaa aina kyseisen uskon ja yhteisön kyseenalaiseksi. Tämä on tietysti ahdistavaa ja herättää kysymysmerkin omankin uskon suhteen.
- woöädaionfö
Luulisi siellä lähettäjäpuolellakin älyävän, mikä turha kuluerä on lähettää postia niille, jotka sitä eivät halua. Eiväthän ne kirjeet ilmaiseksi kulje.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Perintovero 100 prosenttiin, työeläkkeet ja maataloustuet pois
Noilla eväillä lähden tasapainottamaan valtiontaloutta ja korjaamaan työntekijöiden palkkakuoppaa nostamatta työnantajie3736631Riikka runnoo: polttoöljyn hinta nousi maaliskuussa 40 prosenttia
Onko irvistelijällä sakset hävinneet, vai miksei osaa leikata polttoaineiden hintaa kansalaisten kukkarolle sopivalle ta754263Purra ryöväsi Marinin Itä.-Suomelle neuvottelemat EU-rahat
Perust vihaavat suomalaisia, mutta eritoten itäsuomalaisia. "Osa kaksikäyttörahoista on alun perin Itä- ja Pohjois-Suom443634Miksi persut hyökkäävät jatkuvasti henkilöitä päin?
Miksei persut yritä lainkaan korjata asioita, vaan koko ajan haukkuvat henkilöitä? Ei tuollaisilla turvanpieksäjillä ole1213588Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1423565Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll953539Demariskandaali! Eveliina Heinäluoma (sdp) kahmii kaikki Hitas asunnot itselleen!
Heinäluoma on ostanut useita yhteiskunnan tukemia, hintasäännösteltyjä asuntoja itselleen! Ei ihme, että Hitas on ollut2463510Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a133051Demarien sanoin kuvaamaton ahneus - Eveliina Heinäluoma vain yksi esimerkki
Mutta näin se on demari-eliitissä aina ollut, käytännössä siis nämä eliittiin kuuluvat ovat puhtaasti porvareita - Marin1052794Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi372719