Muslimit ohjeistaa:ottakaa valta Suomessa

ghjkjhllll

’Helsingin Muslimit’ kehoittaa ottamaan vallan Suomessa.

Helsingin Muslimien julkaisema kauhistuttava asiakirja yksiselitteisesti kieltää sopeutumasta ympäröivään ei-islamilaiseen kulttuuriin, kieltää ”kotoutumisen” ja vaatii jatkuvaa epäluulon ja kyräilyn ylläpitämistä. Muslimille, joka aikoo elää sovussa suomalaisten kanssa tämä ultimaatumi lupaa kauheaa kostoa.

Tekstin lukijoille ja kirjoittajille on itsestäänselvää, että ei-muslimit tulevat (lähiaikoina?) kokemaan kauhean kohtalon muslimimien käsissä. Teksti varoittaa muslimeja jäämästä epäuskoisten luokse tai olemasta heidän ystäviään, sillä siinä tapauksessa heitä kohdellaan samoin kuin epäuskoisia.

Ei ole tulkinnanvaraa sen suhteen, että epäuskoisten so. ei-muslimien tuho tulee nimenomaan muslimien kädestä, sillä neuvo tuhon välttämiseen on liittyä muslimien joukkoon ja poistua ei-muslimien kaupungeista. Pdf:n lopussa on kummallinen viittaus epidemioihin.

Lainattua;

Koska islaam on kunnian ja arvovallan uskonto, on mahdotonta ajatella, että kukaan muslimi alistuisi epäuskovaisille; totisesti muslimin on kiellettyä asua heidän keskuudessaan ja tunnustaa heidän valtansa hänen ylitseen, sillä hänen läsnäolonsa heidän keskuudessaan saisi hänet tuntemaan itsensä heikoksi ja eristyneeksi, ja sitten hänestä tulisi taipuisa ja anteeksipyyteleväinen heidän edessään. Ensin häntä kutsuttaisiin hyväksymään heidät, ja sitten seuraamaan heitä.

Mutta muslimien tulee olla täynnä moraalia ja itsevarmuutta; heidän tulee olla johtajia, ei seuraajia. Heidän tulee pidellä vallan ohjaksia; minkään vallan ei tule olla heidän yläpuolellaan, paitsi Allahin vallan.

”Näin ollen muslimien on kiellettyä pysyä maissa, joissa islamilla ei ole mitään asemaa, paitsi silloin, kun he kykenevät vapaasti harjoittamaan uskontoaan sekä noudattamaan sitä ilman mitään esteitä, ja vailla pelkoa siitä, että heidän läsnäolonsa siellä voisi vahingoittaa heitä jollain tavalla. Mikäli asia ei ole näin, niin siinä tapauksessa heidän on pakko muuttaa parempaan paikkaan, jossa islamin arvovallalla on jonkinlainen asema. Jos he kieltäytyvät tekemästä niin vaikka kykenisivät, niin siinä tapauksessa heillä ei ole enää mitään vaateita tästä uskonnosta (ts. heidän on enää turha välttää olevansa muslimeita).”

Joku Hassan uhkailee ei-muslimien keskuudessa eläviä islamiin kääntyneitä ryöstöillä ja kuolemalla:

Al-Hassan ibn Salih sanoi: “Jokaista, joka jää vihollisen maahan, tullaan kohtelemaan kuin epäuskovaisia, niin kauan kuin hän oli kykenevä liittymään muslimien joukkoon mutta ei tehnyt sitä. Jos joku epäuskovaisista hyväksyy islamin, mutta silti jää epäuskovaisten joukkoon vaikka hän olisi kyennyt liittymään muslimeihin, niin häntä tulee kohdella kuin heitä – hänen verensä ja omaisuutensa eivät kumpikaan ole suojattuja.”

Toisinsanoen: Kun ei-muslimien keskuudessa asuvaa muslimia voidaan uhkailla ei-muslimeille varatulla kohtalolla, se ei liene kovin mukava?

”Joka kykenee tappamaan hänet, hänen on tehtävä niin. Hänen omaisuutensa on suojaamatonta, hänen avioliittonsa on mitätön, ja kaikki hänen oikeutensa pyyhkiytyvät pois.”

http://www.helsinginmuslimit.fi/images/stories/pdf/hijrah.pdf

jihadgasm00000001Pdf:nä julkaistu essee sisältää toistuvia kehoituksia ”tappaa heidät missä ikinä tapaatte” ja muuta yhtä nerokasta. Lukee itse jos viittii. Muslimien nettiviesteistä voidaan päätellä, että ’Helsingin Muslimien’ ilosanomalla on kuuliaita vastaanottajia.

vihapuhesomali0000001

Kotoutumis-ennuste näyttää vähän huonolta? di-gold-1
http://www.nykysuomi.com/index.php/2016/10/23/helsingin-muslimit-kehoittaa-ottamaan-vallan-suomessa/
IlmiannaJaa

5

111

    Vastaukset 5

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • MuslimitPoisSuomesta

      Islamin uskonto pitää ehdottomasti kieltää Suomessa, sillä se on täyttä VIHAPUHETTA meitä ei-muslimeja kohtaan!

    • Islam uskonto kiellettävä suomessa,mitä pikimmin.

    • islam uskonto kiellettävä suomessa

    • YLKÄSAAPUUHERÄTYS

      Mitäs tähän ns. neutraalit sanovat? Esim saara aalto, piispa irja, pres halonen?

      Rauhanomaiset muslimitkin odottavat mahdiaan, kuten juutalaiset messiastaan. Rauhanomaisten muslimien odotus ei kirjansa mukaan toteudu, ennen kuin koko maailma on alistettu heidän jumalansa alamaisuuteen!
      Siksi heitä on täälläkin lähetystyössä...

      Juutalaiset odottavat messiastaan, taas uskovat kristityt piakkoin palaavaa Jeesusta, RauhanRuhtinasta..joka palatessaan kyllä surmaa jumalattomat pelkällä suunsa henkäyksellä (Ilmestyskirjan mukaan)!

      Sitten näemme kaikki, kumman mes/mahd sieltä tulla tupsahtaa!

      • hhjkölkj

        Niinpä, olisi muuten mielenkiintoista kuulla ko.henkilöiden mielipiteitä tästä!

        Vastaakohan he facebookeihinsa, jos kysyisi? Itse en ole fb:ssa, mutta kysy sinä, joka olet ja kerro meille mitä vastasivat.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mulla on ikävä sua

      Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri
      Ikävä
      66
      1847
    2. Lääkäri Ari Miettinen kuollut 50-vuotiaana

      Sillähän on Youtubessa paljon videoita.
      Maailman menoa
      74
      1342
    3. Väleistä

      Minkälaiset välit sinulla on kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      93
      1078
    4. Koska tulet minulle näkyväksi

      Koska astut piilostasi esiin? Miksi pysyttelet niin kaukana? Etkö voisi tulla päättämään tämän ikävöinnin? Saisin vihdoi
      Ikävä
      45
      864
    5. Nainen, olet ihanin maan päällä

      Ei ole toista. Olet ihanteellinen, kaikkien mittapuitteni täyttymys. Sisäinen kauneutesi sinetöi ulkoisen ja juuri se sa
      Ikävä
      41
      820
    6. Poliis. Poliisi osoitti aseella Tampereella kun mies avasi oven

      Poliisi Poliisi osoitti aseella Tampereella, kun mies avasi siviili­poliisiauton oven Mies kuvasi keski­viikkoiltana bus
      Maailman menoa
      284
      809
    7. Mikä on mielestäsi keskustelupalstan tarkoitus?

      Tuolla toisessa ketjussa kävi ilmi jotain minkä itse koen hieman hassuksi. Nykypäivänä yllättävän moni ilmeisesti kokee,
      Sinkut
      262
      744
    8. Romanttisinta

      Mitä hän on tehnyt sinulle?
      Ikävä
      55
      707
    9. " Hae roolisi miljardien Pyhäjärveltä"?

      Perjantain 14.8. viesti TV:ssä oli hätkähdyttävän todellista kuultavaa. Tähän on tultu. Pyhäjärvi- selvitykseen, tied
      Pyhäjärvi
      107
      697
    10. Nyt aletaan terveydenhuollossa karsimaan "turhista" operaatioista

      Eräitä toimia ei enää tehdä, vaan yritetään korvata halvemmilla. Nykyään esimerkiksi polven tähystysleikkaukset lähes l
      Maailman menoa
      119
      624
    Aihe