Venäläisten inhoaminen on lisääntynyt räjähdysmäisesti Suomessa. Täällä on asunnut venäläisiä, jotka ovat sopeutuneet Suomeen hyvin. Nyt heitäkin katsellaan kieroon kiitos Pietrin trollien natsiporukan. Erityisen inhottu venäläinen on Ilja Pakoonjuoksija Moskovan Valheineen.
Mitä tapahtuu Venäjän romahdettua taloudellisesti kiito Putinin. Aika tulee sen näyttämään.
Mitä tapahtuu Venäjän romahdettua taloudellisesti kiito Putinin. Aika tulee sen näyttämään.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kaikki kirjoittamasi asiat ovat päinvastoin.
Olet ilmeisesti kokoomuslaisten perseennuolijoita.
Aloittaja on globalisaation yksi uhreista. Syrjäytynyt mielenterveyspotilas joka pitäisi saada nopeasti hoitoon.
Mieleltään nyrjähtänyt rasisti. saa jotain kiksejä muiden haukkumisesta.
Sinunlaisesi umpityhmät natottaja- paskahousut on vain saatu valtamedian jatkuvalla propagandalla uskomaan venäläiset roistoiksi. Teitä vedätettäviä ääliöitä kun vähälahjaisessa kansanosassa on. Syynä oppimattomuus ja tietämättömyys ja toimintaelokuviin pohjautuva jenkkien ihannointi. Siihen maaperään natottajamedian epäisänmaallinen propaganda on uponnut hyvin.
Onneksi suuri osa kansaa on kuitenkin järkevää ja maltillista. Sinunlaisesi tollot kuitenkaan eivät näe sitä, koska kansaa edustaa teille se oma, samanhenkinen typerä kaveripiiri. Omistanne poikkeavien mielipiteiden esittäjät netissä te leimaatte Pietarin tiltuiksi ja putinisteiksi, näin te ylläpidätte harhaanne Natoon himoitsevista ja Venäjää inhoavista suomalaisista.
Olemme tietoisia liike-elämässä että kaikkinainen poliittinen loiskiehunta lisää lääkkeiden kysyntää ja parantaa lääkeyhtiöiden kannattavuutta.
Venäläiset tunnetusti halveksivat kaikkia ja kaikkea, joten...ja kyllä, olen ryssänmaalla käynyt ja niin monessa turistirysässä joissa heitä ei ymmärretä, että tiedän mistä puhun.
Aloittaja puhuu silkkaa sontaa. Venäläiset ovat paljon toivotumpia naapureita, kuin vaikkapa somalit. Itse tunnen suomessa asuvia venäläisiä, eikä heitä täällä kukaan vihaa.