Lukekaa ruotsinkielisten kirjoituksia niin saatte varmuuden äärimmäisessä vihasta ja syrjinnästä TAVIS Suomalaisia kohtaan. Pikaisesti pitää saada pakkoruotsi ja virkamiesruotsin pois jotta suhteet NORMAALISOITUISI. 95 % vastaan 5%.Rkp operoi SÄÄTIÖRAHALLA,äänestä oikein.
RKP ainoa viha / rasistinen puolue Suomessa
Jhuytg43
1650
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Tosiaankin missään muussa maassa ei suvaittaisi pienen rälssivähemmistön halveksuvaa asennetta valtaenemmistöä kohtaan.
Eikä missään muussa maassa edes pikkuvähemmistö uskaltaisi halveksia ylivoimaista valtaväestöä!
Mikä kertoo kaiken oleellisen maamme tilasta. Siksi me kieliaktiivit ja suomenmieliset olemme tärkeällä asialla.
Kyse on PALJON suuremmasta asiasta kuin yhdestä koulujen pakkoruotsista.
"Siksi me kieliaktiivit ja suomenmieliset olemme tärkeällä asialla."
Jos te "kieliaktiivit" oikeasti tekisitte jotain asianne eteen ettekä keskittäisi kaikkea energiaanne vähemmistön aseman kyseenalaistamiseen, niin pakkoruotsi voitaisiin saada pois.
Kansalaisaloite on hyvä esimerkki, se ei kiinnostanut kansaa. Mietittekö syitä ja aiotteko puuttua niihin? Vai syytättekö tapanne mukaan vain esim. mediaa?
RKP on lonkerot lähes kaikkialla siksi pitäisi säätää laki jolla VALTAA leikataan esim. 10-v viranhaku kielto.
RKP-läiset virkamiehet estävät kielipolitiikan muutoksen, heidät on saatava syrjään
Tavalliset suomalaiset eivät suhtaudu suomenruotsalaisiin kuten te nettifennomaanit (tutkimuskin todistaa tämän).
Teillä on siis ongelma: Miten saada tavallinen suomalainen uskomaan näitä propaganda-väittämiänne?
Mehän rakastamme ruotsia, jos tarkoitat meitä kielivapauden kannattajia!
Mehän haluamme, että kuka tahansa saisi omasta halustaan lukea ruotsia ihan vapaasti!
Miksi vihaat ruotsia niin paljon, ettet usko sen kelpaavan kenellekään ilman pakkoa?
Juuri tätä propagandaa tarkoitin - näilläkö virsillä aiotte saada pakkoruotsin pois?
Vastaapa nyt kahteen kysymykseen:
Kielivapaus tarkoittaa, että ruotsia saa opiskella jos haluaa. Mikset halua tätä?
Miksi uskot, ettei kukaan lukisi ruotsia ilman pakkoa?
Siis nämä kaksi kysymystä:
Kielivapaus tarkoittaa, että ruotsia saa opiskella jos haluaa. Mikset halua tätä?
Miksi uskot, ettei kukaan lukisi ruotsia ilman pakkoa?
Näemmä vielä vastaamatta:
Kielivapaus tarkoittaa, että ruotsia saa opiskella jos haluaa. Mikset halua tätä?
Miksi uskot, ettei kukaan lukisi ruotsia ilman pakkoa?
Kenen määritelmä tuo "kielivapaus" on? Ei ainakaan Suomen päättävän elimen, eduskunnan.
Eduskunnan päätös on pakkoruotsiton kielikokeilu, jonka rkp-ohjausta kuuntelevat virkamiehet ovat jumittaneet vastoin hallitusohjelmassa ilmaistua tahtoa.
Näemmä vielä vastaamatta:
Kielivapaus tarkoittaa, että ruotsia saa opiskella jos haluaa. Mikset halua tätä?
Miksi uskot, ettei kukaan lukisi ruotsia ilman pakkoa?
Kysymykset edelleen vastaamatta.
Hit till Åland kommer du inte, pallomaha!
Teitäkin suomi puolustaa tarvittaessa.Menkää armeijaan ja opetlkaa suomea niin ku muutkin.Ahvenanmaa malliesimerkki kuinka vähemmistö määrää tahdin. Kehtaavat vielä täälä viisastella ,vaikka asuvat saarellaan suomalaisten siivellä.
En tiennytkään että Tynkkynen, Halla-aho ja Hakkarainen ovat RKP:läisiä. Ain sitä oppii jotain uutta Suomen poliittisesta ja jopa rasistisesta kentästä.