ketju. Ei anneta ketjun katketa vaikka maapallo tuhoutuis. :)
Tehtäiskö tästä maailman kaunein
LiianKaunisElämä
1486
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
No toivon jokaiselle sitä mikä tekee mielen kauniiksi tai sellaista mikä tekee iloiseksi,ja jos joku on nyt iloisella tuulella niin hieno juttu, ja jos joku on huonolla tuulella niin kyllä se aurinko risukasaankin paistaa edes vähäsen. Itse jos haluan jotakin piristystä varsinkin näin talven keskelle niin ajattelen kevättä ja kesää ja sitä että joku tervehtyy jostain pahasta sairaudesta. Ja sitä kauneutta kun kesällä taivaalla on ihanan näköisiä valkoisia pilven hattaroita jotka liikkuvat hyvin hiljaa,sitä on jotenkin niin rauhoittavaa katsella ja ajatella että mitähän tuolla pilvien päällä oikein on. Ja sen kevään tuoksu on huumaavaa,se auttaa jaksamaan kun niitä ajattelee. Pääasiassa toivon että jokainen löytäisi rakkauden itselleen.
Ihania ajattelit, nuku hyvin.
Tehäään lähetän kaikille hyville lentosuukon..
Olen lukemattomia kertoja ajatellut sinua. Tuntenut sinut niin todellisena, että olen hyväillyt itseäni. Naisen viaton ja kaunis nautinto.
Kunpa tulisit hellästi, mutta vaativana sisääni, työnnät, liikut, vaadit, tahdot ja tahdot, tahdot.. etkä lopettaisi. Jatkaisit tahtomistasi enkä voi muuta kuin antaa, tulla, tulla.. etkä lopettaisi, tulisin, tulisin.. tulisit.
Todellisena.
Kauneinta mitä miehen ja naisen välillä voi olla. Tätä maailma tarvitsee.
Kuinka olenkaan kuvitellut ratsastavani hänellä villinä, aidosti halutrn, hiukset vapaana ja määräten rytmin, tahdin, liikkeen. Naisen halu ja tahto ottaa mies siinä.
Enkä lopettaisi ennenkuin aurinko nukkuisi ja aika pysähtyy. Saavuttaisimme ikuisen elämän. Aallonharjalla yhtyen, sykkien molemmat samaan tahtiin kuin kaksi sydäntä, joilla on yksi yhteinen verenkierto.
Hymyily on kaunista. Se tekee kaikista omalla tavallaan kauniita
Ja minä lähetän lentosuukkosia kaikille pahoille. Silitän heitä kaikkia pitkällä notkealla siivelläni ja hymyilen rohkaisevasti vaikka kaikki maailman tuska heitä painaisi.
Mielessäni valmistan meille kaikille siskonmakkarasoppaa ja leivon riisipiirakan jokaiselle joka koskaan on rakastanut elämää, edes pienen hetken verran.
Jos poimin luonnosta kimpun kukkia, en poimi sitä vain itselleni vaan koko ihmiskunnalle.
Jokainen syntyvä pienokainen olkoon totuuden hengestä täyttyvä ja näin saattakoon tulevaisuuden paremmaksi kuin me aikalaisinemme olisimme koskaan kyenneet.
Kohdatkoon jokainen joskus oman kultansa niin että legenda aidosta rakkaudesta saa uutta tuulta purjeisiinsa.
Ei kai sit muuta tällä erää.
Rauhallista joulunodotusta kaikille eräältä täällä kaksi vuotta ikävöineeltä eukkoselta.
"Kuinka monta löytyy maailmasta olkapäätä
ja kuinka monta kyynärpäätä?
Kumpia löytyy maailmasta enemmän:
Niitä,joihin nojata,
vai niitä joita pelätä?
Uskalla laskea olkapäät ja kyynärpäät,
omasikin.
Kumpia löytyy enemmän?
Kunpa maailmassa kerran
olisi olkapäitä edes yksi enemmän,
kuin kyynärpäitä!
Sitä toivo on,
se horjuen pystyssä pysyvä,
että silloin tällöin saa nähdä
kuinka kyynärpäästä äkkiä kuoriutuu olkapää."
T.Tabermann
Tommy oli viisas mies. Onneksi runonsa elävät kauan hänen jälkeensä.
Jos olemme yksittäisiä sieluja onko maapallolla mitään merkitystä?
Niin jos.
Nämä on niin tehtyjä! Ei kiinnosta lässyttää nyt yhtään, ei sillä ettenkö osaisi, mutta lässyttäkää te, skippaan ohi tän ketjun jatkossa.
Mä suukotan jokaista poskelle💋
Ja viellä toisellekin.....(*_*)