Moips:) ensimmäistä lasta yritetty nyt pari kk ja nyt viikon ollut vähän ihmeellinen olo,alavatsaa ja alaselkää nipistää aina välillä,kauhea väsymyksen tunne koko ajan,hikoilen herkemmin kuin yleensä ja valkovuoto lisääntynyt,nännit ovat todella kosketus herkät.Voisiko johtua siitä että kuukautiset ovat alkamassa vaikka nyt ovatkin päivän myöhässä? Ennen kuukautisia on tullut vain yleensä alaselkään kipua.Testiä en ole vielä tehnyt kun ajattelin odottaa vielä pari päivää jos kuukautisia ei kuulu:)
Olenkohan raskaana
Jänskättäää
474
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Vittuku raskaus voi olla oireetonkin, ni tottakai sä voit olla raskaana. Älä tuu kyselee tyhmiä. Tee se testi
Voi ihanaa löysinpäs tuoreen keskustelun. Itsekin kuumeilen tässä. Oletettu ovis oli pari pv sitten ja nyt on tänään tuntunu navan alla nykimistä ja selässä on ollut särkyä..!! Mä en uskalla tehä testiä kans ennen ku on tyylii viikon tai kaks menkat myöhässä ettei vaan tuu sitä pettymystä.. :(
Minulla myös kuukautiset kaksi päivää myöhässä. Viikon verran ollut unettomuutta, kuumia aaltoja sekä elohiiri vasemmassa silmässä. Testiä en ole vielä tehnyt, mutta jotenkin nyt tuntuu siltä, että olen raskaana.
Ovis ois ollu viime viikon alussa ja viime viikonlopun tietämillä ollu alaselkä kipee. Aluksi se oli vaan iltaisin mut nyt jatkuvasti, tälläkin hetkellä. Illalla oli vaikee löytää hyvää asentoa kun meni nukkumaan. Olisin 3 2 nyt mutta ootan menkkoihin ennen testiä. Muita oireita ei ole ollut jotka vois tähä viitata.