Veronmaksajien rahoituksilla YLE suoltaa paskaa

OnkoYleAsiallinenEnää

Pöntiset ja muut ylen suvakkitoimittajat tulisi arvioida uudelleen. YLE:n ei pitäisi olla propagandan levittäjä vaan uutisten ja oikean tiedon välittäjä.
Me kansalaiset maksamme tuon Pöntisen elannon ja tuon paskanluonnin mikä on jo ryöhkeyden huippua että tämä läpimätä huora alkaa haukkua valittua presitenttiä valehtelijaksi. Nyt olisi aika puhdistaa koko YLE:n paskasta ja tehdä siitä oikea kansalle tarkoitettu medialaitos. Ajatelkaapa miten kansalaisia syytellään pienistäkin sanomisista ja uhkaillaan vaikka millä lakipykälillä, mutta nämä YLE:n paskavitut suoltavat törkeyksiään ihan vapaasti?

Eläkeläiset huomioikaa mikä törkylaitos YLE on meillä valtiollisena tiedonvälittäjänä ja propagandansa syöttäjänä meille kansalaisille.

6

162

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ulaanival

      kylla nain on asiat

    • YlessäTörkeillään

      YLE ja muu media yrittää nyt selittää miten väärässä he olivat, mutta mitä tuolla paskajauhannalla on merkidystä USA:ssa?

      YLE:n viheranarkistit itkevät ja ulisevat nyt USA:n vaalitulosta ettei koko paskanjauhantaa viitsi enää kuulla ja näin tuo verovaroilla ylläpidetty valemedia saa olla vaikka näitten vasureitten perseissä.

    • Hvfffrm

      Nimenomaan pakoon pukkaa ja vielä sitä pakkoruotsia pitää pönkittää Ylen ykkösteemana.

      • PäättjienSirkusKäynissä

        Muuten RKP:läiset on samaa sakkia anarkisvasureitten kanssa ja viherpaskat siinä lisänä keppihevosineen.
        Olisiko näin, että kansa on umpihölmöä ja uskoo kaiken anarkistien paskan.
        Hölmöläiset kannattavat kallupeissa puolueita jotka ovat kaikkein pahimpia kansanvihollisia ja maduttajia.

        Köyhiltä eläkeläisiltä ollaan viemässä kaikki ja eläkeläiset yrittävät kituuttaa minimi eläkkeellään ja edes ruokaan ei kaikilla ole enää varaa.

        Hullummaksi tämä päättäjiensirkus menee kun maassa elätetään kaikenmaailman mieslomailijoita ja omat vanhuksemme on jätetty kuin paska tunkiolle.


      • SirkuksellaOnHuonoLoppu

        On varmaa että tämä päättäjiemme sirkus ei pääty rinsessaruususen sadun onnelliseen loppuun.


    • SensuuriSuomi

      Paskimpia ohjelmia on Laajakulma. Varsinainen sensuurien kuningas.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      84
      6004
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      312
      5041
    3. Huono päivä

      Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja
      Ikävä
      20
      2648
    4. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      46
      2588
    5. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      83
      1812
    6. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      103
      1659
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      17
      1511
    8. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      108
      1451
    9. Olen ihmetellyt yhtä asiaa

      Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm
      Ikävä
      133
      1383
    10. seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen

      Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa
      Kemijärvi
      118
      1376
    Aihe