Donald Trum voitti amerikkalisen, suomalaisen yms. median toimittajineen jotka hämmästelevät toimittajina sitä että oli niin paljon ihmisiä joista eivät tienneet ketä he äänestävät. Väärin toimittajat ovat hämmästyneitä miten heidän todella, likainen, hävytön jatkuva likasanko journalismi ei tehonnutkaan äänestäjiin. Jokainen ketä seurasi näitä vaaleja tajusi heti kuinka suomessakin media oli asennoitunut Clittonin taakse. En ollut missään keskustelemassa tarkkailin vain ja jos kolmenkymmenen vuoden takaisia naisjuttuja toimittajat kehtaavat väittää ja tehdä Amerikan Presitentin vaaleista kuten yrittivät jonkunlaisen naiskysymyksen niin epäonnistuivat. Jokainen joka tuntee Presitentti Donald Trumpin elämänkaareen Tietää että hän on palkannut tuhanisia ja tuhanisia maaahanmuuttajia, latinoita ja isossa määrin Naisjohtajistoa.
Mitään epävarmuudenaikaa ei tästä tule sen kummenmin mitä jo nyt on suuret työttömyys tilastot ja yllättävät irtisanomiset ovat kuuuluneet viimeiset kahdeksan vuotta yhdysvaloissa vielä köyhtyneimpien arkipäivään yms. yms. yms. Otetaan esille Clittonin hävyttömät ja likaiset puheet josta suomessa eivät kirjoittaneet mitään. Ensin kuinka Rouva Clitton kehtasi puolustaa jääräpäisesti silloista aviopuolisoaan joka oli presitenttinä. Rasistia Donald Trumpista eivät saa vaan Suuri Voitto ennen kaikkea että nyt saaatiin kokonaan politiikan ulkopuolelta Liikemies jolla on mahtava meritti työlistäjänä ja uudistajana joka on nähnyt ja kokenut poikiensa kanssa jossa poikansa kasvoivat rakennus duunareitten keskellä, siihen mittoihinsa jota nyt ovat. Tuhannet ja tuhannet perheet ovat työlistyneet ja tulevat työlistymään.
Ennen kaikkea Suuri Voitto tomittajien todella ala-arvoisesta muunellusta totuudesta, vääristelemisistä yms. jotka kohdistuivat vain Donald Trumppiin mutta eivät Clittonin vehkeilyistä. Tänään nähtiin monien kommentaattoreiden omien juttujen pehmeäminen kun älysivät että heitä vastaan iski todella rajusti Mies joka ei kumartele oikealle eikä vasemalle vaan puolusti itseään ja äänestäjiään Todella Vahvan Johtajan tavoin kaiken sen likaisen, hävyttömän ja julkean likasanko journalismin keskellä eikä jäänyt tuleen makaamaan.
Hyvää Huomenta.
Donald Trump minun suosikkini voitti vaalit
1
103
Vastaukset
- oåzxåzc
Tänään ehdin katsoa mitä hyvää ostaisin Stockmannilta ilta-teelle ja samalla huomautan että siellä yhden jos toisen kannattisi puhua suuta pienemmällä julkisuudessa niin paljon ovat itse solvanneet ja puhuneet rumasti miehistä ja naisista, että Donald Trump jää toiseksi mitä on pukuhuone juttuja jutelleet. Suomessa naiset ovat solvanneet miehiä kuin hullut tehdessään jokaisesta asiasta itselleen politista agendaa että melkein " hävettää " olla nainen. Mennäkseni tulevan Amerikan Presitentin työ-elämään tietää varmasti vusikymmenten ajalta paremmin kuin ketään duunareidensa asiat. Hänen poikansa sanoivat todella hyvin miten he oppivat elämäänsä nuorudessaan tärkeitä oivalluksia rakenuksella joka oli heidän ensimäinen työpaikka. Suomalaiset ovat hyvin laiskoja ottamaan selvää itse asioista vaan mölyävät massana ja jos jonkilaista oli sanomassa mielipiteitään Donald Trumpista joka lähinnä veti mahtavan spektaakkeilin ja antoi täyslaidallisen heille kaikille mitä enenmmän häntä herjasivat ja ottivat " uutisiksi " aivan toisarvoisia " asioita.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1522175
Stubb kävi pelaamassa golfia Trumpin kanssa Floridassa
Presidentit tapasivat aamiaisella, pelasivat kierroksen golfia ja lounastivat yhdessä. Vierailu oli luonteeltaan epävir3411413Mies, miksi et vaikuta halukkaalta?
Ihmeellistä käytöstä mieheltä. Toki et ole mikään teinipoika enää.961397- 1681291
- 681071
- 35978
Ikävä on häntä
Josta on tullut niin tärkeä ja rakas. Olisinko onnellinen hänen kanssaan. Ne rakastavat silmät jotka mua katsoo aina jos59930Minkä kultakimpaleen
Menetän jos en saa häntä. Joku muu saisi nauttia siitä hellyydestä, huumorista ja intohimosta. Ehkä hän ymmärtää nyt mik31929Joustoasuminen , kyykyttämistä vai ihan vaan mielenvikaisuutta?
https://yle.fi/a/74-20149669 Kun asumistukia leikataan joittenkin sääntöjen mukaan,olis pakko muuttaa halvempaan. Mutta27862Onko kaivattusi
Työelämässä vai ei? Jo on niin mitä ajattelet hänen ammatistaan? Jos ei ole niin haittaako se sinua?46849