Rönkä melkein tippa linssissä vielä tänäänkin Trumpin valinnasta presidentiksi. Ylen uutistoimituksen punavihreät sateenkaaritoimittajat käsittäkää maailma muuttuu.
Yle vielä tänäänkin katkerana
hienovoitto
8<50
2Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Kyllä se sultakin hymy hyytyy jahka se uus-Hitler sulkee internetin, minne sitten avaudut?
Voi kauhea kun Ylen mielestä väki äänesti väärin Amerikassa. Aina pitää muistaa, että USA on useamman vuoden Eurooppaa edellä. Ylen punaviherkommarit taas elää Neuvostoliiton aikaa.
Ei todellakaan sopivaa aloittaa jotakin solvauskampanjaa jo päättynyttä presidentinvaalia vastaan onko ne ihan sekaisin siellä ylessä
Tottakai kommarien mielestä Trump on natsi tai pahis. Eihän se suosi luusereita, homoja, eikä matuja.
Ylen mielestä Brexit- ja USA-presidenttivaalit menivät täysin pieleen.
Ja tuosta mediapaskasta kaikkien suomalaisten pitää maksaa, halusivatpa tai ei.
yle on oikeassa tässäkin asiassa.
Oletko miettinyt, että joskus sinä olet se, joka on väärässä.
Jo syksyllä Rönkä naureskeli ja puhui todella halveksivasti USA:n presidentistä. Puhui pellestä.
Parhaat voimat on irtisanottu ylestä ja jäljelle jäänyt paska hallitsee yleä. Niin kuin nenäpäivä: Raakelin koulu... jokainen voi katsoa netistä ylen ykköstoimittajan tuotoksia... vai lapsille koulua.
Johannes+Virolainen+sanoi+hävittyään+erään+äänestyksen,+"kansa+on+puhunut+ja+pulinat+pois".+Kepulaiseksi+hyvin+viisas+Virolainen+tajusi+äänestyksen+merkityksen,+kansa+eli+äänestäjät+päättivät+näin.+On+niiden+päättäjien+virhe+jos+vaaleissa+hävitään,+koska+he+ovat+ylimielisyydessään+unohtaneet+nämä+hiljaiset+äänestäjät.+Heiltähän+ei+edes+gallupeissa+kysellä+mitään,+joten+sitten+"yllätetyksi+tullaan".++Jos+kyselyjä+tehdään+pelkästään+netin+kautta,+niin+heti+putoaa+noin+30%+pois.+Miettikää+sitä.