Vuosi uhkapeliä.

Vtttaa

Minun pelaaminen alkoi noin vuosi sitten ja rahaa on palanut. En ole vuoden aikana uskaltanut katsoa tilinauhojani, juurikin sen takia etten joudu mielisairaalaan. Vaikka raha on rahaa, niin pahalta tuntuu kun on laittanut 100e peleihin päivittäin. "Voittoja" on jonkin verran eli käytännössä voittanut omia takaisin (tappiolla ollaan).

Mietiskelin myös minun 5000e luottotiliäni minkä tietenkin olen höylännyt loppuun. Uskottelen itselleni, etten olisi pelannut rahojani, mutta totuus on aina toinen. Suurin osa rahoistani menee pelaamiseen ja jos nyt muutaman satasen voittaa, ne menee takuuvarmasti takaisin. Vituttaa saatana!

Apua en ole uskaltanut hakea koska häpeän itseäni.

5

175

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Peluritar

      Lopeta äkkiä wnnen kuin kierre syvenee!. Onko paikkakunnallasi esim. Ga-ryhmää?. Mä pelasin 12v saakka ja yli 20 vuotta!

    • Pelaapoikapelaa

      Uhka se on pelikin. Mitä muuta uhkaa koet ja toivot?

    • Hei.

      Olet kuitenkin jo tunnustanut itsellesi olevasi pulassa ja peliongelmainen. Pelaaminen vie paljon elämästä. Se kannattaa yrittää lopettaa heti ja nopeasti ja alkuunsa. Tee se nyt ja hae apua. Sanot, että pelaaminen hävettää. Se hävettää kaikkia peliongelmaisia. alku ja ensimmäinen yhteydenotto on se pahin. Sen jälkeen on hivenen helpompi soittaa ja mennä avun piiriin. Pelasta itsesi, kukaan muu ei voi sitä tehdä. Pikkuhiljaa eteenpäin.

      Tsemppiä ja elämän rohkeutta,
      Pirkko-pappi

    • persaukimarraskuu

      Hei,

      Sama täällä hävisin juuri tänään 5500€ kolikkopelit comiin, ei omaa rahaa,
      vituttaa hirveästi tämä tyhmyys. Pelit ovat kieroja ne koukuttaa antamalla ensin voittoja ja sitten kun on alkanut peli kiinnostaa eivät annakkaan voittoja samaan malliin ja pikkuhiljaa ei ollenkaan.
      Tietää sitten kokoajan häviävänsä mutta silti jatkaa toivossa että onni kääntyy mutta eipä se sitten enää käännykkään vaan tappio syvenee. Kusessa olen korviani myöten ja varmaan yhtä synkät ellei synkemmät ajatukset kuin aloittajalla.
      On se mukava painaa duunia näiden rahojen perään. Tiedän että olen helppo maali viisastelijoille mutta saatte antaa niin v-mäistä palutetta kun osaatte.
      Pitäisi saada kyllä nyt järki päähän että ei enää pelaisi kun joskus taas rahaa saa.

      • kuunteleva_kirkko

        Hei,
        rohkaisen sinua(kin) menemään avun piiriin; sitä on saatavissa ja kannattaa etsiä ja mennä. Pelasta itsesi. Hävittyjä rahoja ei koskaan saa takaisin. Ja pelit on tehty niin, että aina jää häviölle. Soita Peluuriin, arkisin klo 12-18, ilmaiset puhelut.
        Tsemppiä,
        Pirkko-pappi


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      92
      3884
    2. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      92
      2009
    3. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      87
      1813
    4. Nuorempi mies

      Olen tänään ajatellut sua paljon, miten toimittaisiin makuuhuoneessa jne! 😏🔥
      Ikävä
      144
      1692
    5. Miksi teillä meni...

      ...välit poikki kaivattusi kanssa?
      Ikävä
      167
      1531
    6. Mies, mitä minun pitäisi tehdä

      Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur
      Ikävä
      105
      1530
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      65
      1488
    8. Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen

      Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍
      Ikävä
      167
      1442
    9. Jos siis saamme

      Sen keskusteluyhteyden niin olisitko jo sinäkin rehellinen ❤️🙏 ne jää meidän välisiksi kaikki. Tarvitsemme toisiamme, j
      Ikävä
      100
      1354
    10. Onko sinulla

      Joku nyt huonosti? :(
      Ikävä
      86
      1307
    Aihe