Pitkät valot päällä Mussalon tiellä!

Ajelen nykyisin jatkuvasti pitkät päällä ihan oman turvallisuuteni vuoksi. Juju on siinä, että autossani on helppo säätää valokeilan pituutta ja näin vastaantulijat eivät häikäisty. Suosittelen kokeilemaan!
366
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Minä käytän lisäksi sumareita. Näillä vermeillä valoa on tiellä enemmän kuin normi-xenoneilla. Lisäksi valon sävy on keltaisempi ja se valaisee paremmin kuin sinertävä xenon.

Äänestä

Suako pitäs kokeilla vai mitä. Mää ajelen strobot päällä.

Äänestä
  • Kokeile ittees vaan, niinkus aina ennenkin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


AlbertBrahms kirjoitti:

Ajelen nykyisin jatkuvasti pitkät päällä ihan oman turvallisuuteni vuoksi. Juju on siinä, että autossani on helppo säätää valokeilan pituutta ja näin vastaantulijat eivät häikäisty. Suosittelen kokeilemaan!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu