Mitä kuuluu?
("Syötä vähintään 15 merkkiä.")
Olette olleet hiljaisia tänään....
6
151
Vastaukset
Erittäin tylsän ja suhteellisen turhan työharjoittupäivän jälkeen istahdan tietokoneen äärelle, pistän musiikkia ja aloitan suomi24:nään kommentoimisen. Kohta lähden saunaan katsomaan netflixiä. Ainoa vitutusta aiheuttava asia on jonkinlainen rokko/ihottuma, jonka sain ilman syytä. Alkaa käydä aika vakavaksi jo. Lääkäriin en kyllä mene! Tosiaan arvosanaksi annan nyt 4/5. Mites siellä?
Ihan hyvin täälläkin. Olen ollut luovalla tuulella viimeaikoina, joten on syntynyt niin kuva- kuin tekstimuotoista taidetta. Lihaskuntokin on alkanut nousta, kun olen viimein päässyt riittävän yli koululiikuntatraumoista, jotta olen voinut aloitta treenaamisen.
Huonona puolena täällä on jostain syystä unensieppaaja, johon tulpani jää kovin helposti jumiin. Kuka saatana niitä edes ostaa? Ei Suomessa ja Amerikassa ole samat henget. Vähän kuin minä lähtisin norsukiväärillä tuohon lähimetsään....
Ja lisäksi on kummitteleva nukke. Mutta se on lähinnä jännä. Ei kukaan ole siihen vielä kuollut.- huomasinvain
Katala Typo on virheistänyt kirjoitustasi.
- TheNewEsups
Mitäs tässä... Edelleen eksitentiaalisen masennuksen kourissa. Makaan sängyssä ja mietin elämän tarkoitusta. Välillä liian synkkien ajatusten hiipiessä mieleeni nappaan kännykän ja tulen tänne haukkumaan ihmisiä tunteakseni ylemmyyden tunnetta.
- Kauha-Guru_
Vedin 30mg diapameja tänään tais tulla 15kpl merkkiä.
Ja sama tahti jatkuu. Käyn täällä ihan kohtuullisin välein, mutta ehdin nähdä kaikki nuortenpalstan viestit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Me työeläkeläiset äänestämme SDP:tä
SDP on luonut koko työeläkejärjestelmän, jonka hedelmistä saamme nyt nauttia. Kansaneläkelaitos on Maalaisliiton tekele,1584966Eikö tunnukin kamalalta, kun en
anna periksi vaikka parhaasi olet tehnyt antaaksesi täystyrmäyksen? Ja kyllähän minä monta iskua olen saanut ja maannut813616SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt352607SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het402268Kenen juontajan pitäisi voittaa tänään Kultainen Venla? Ehdolla Pimiä, Holma ja Vaaherkumpu
Kultainen Venla gaalassa jaetaan tänään tv-alan palkintoja. Yksi suosituimmista kategorioista on Juontaja. Vappu Pimiä962159Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?292067Antti Lindtman: "Ainahan kaikenlaisia huhuja liikkuu"
Näin hän siis vastaa SDP:n häirintäkohuun, väistelee vastuutaan Juttuhan on niin, että Lindtman ja Tuppurainen on tasan662050Mitä saa sanoa?
Palstalla tänään sanottua: ” Kaikki riippuu siitä, miten asian esittää,” Onko siis niin, että saa muita pomottaa ja872013Onko olemassa miehiä, jotka haluavat yhteydenpitoa?
Silloin tällöin viestiä, puntarointeja arkielämästä, ikäänkuin pientä viihdettä ilman sen kummallisempaa. Tällaista miet211516Mitä Trump itse pitäisi siitä, jos häntä solvattaisiin
Kuten hän solvasi muita mm. Macronia? Kyllä ei huumori enää kukkisi. White house on nykyään pelkkä vitsi vain, ei mitään1061430
