Tiedän että mahan kutina on raskausaikana normaalia. Mutta onko kellään ideoita saisiko sitä kutinaa lakkaamaan/pienenemään? Kun vähän rapsuttelen mahaani (siis en mitenkään raasta sitä) niin ihoon jää herkästi verenpurkautumia!! Onko iho niin ohut mahassa? Rasvaan kyllä ihoa joka päivä. Olen rv19 ja maha on jo ihan hyvällä mallilla kasvamisen suhteen.
Mahan kutina
Nia*2*
2425
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
itelläni alkoi toi masun kutina jo joskus rv 16 ja se oli tooosi tympeetä,no siitä asti o rasvattu masu aina suihkun jälkee erioil-rasvalla ja joskus iha muute vaa,ku tuntuu nii kivalle ja kutina loppu ku seinää,nyt rv 38 3,eikä oo kutissu,kantsii koklata =)
Itsellä ei tuota vaivaa ole ollut mutta luin jostain että pehmeällä vauvaharjalla voi vähän rapsutella :) Ja ehkä se rasvaaminen auttaa kanssa :)