Luotettavasta tietolähteestä World Atlaksen sivuilta Thaimaan väkiluku. Sama firma joka julkaisi ennen Atlas tietosanakirjaa.
http://www.worldatlas.com/as/th/cities-in-thailand.html
World Atlas Thaimaan suurimmat kaupungit
24
723
Vastaukset
- mitenonn
Phatthaya onko se hua hin
- akimakeperajamä
Kyllä Hua Hinkin löytyy listalta, viimeisenä kuten arvata saattoi. Tosin listalla on vain yli 50.000 asukkaan kaupungit ovat ko.listalla
- nopeEiole
Ei Phattaya on Pattaya länsimaalaisittain kirjoitettuna.
- ILoveChaAm-notHuaHin
Hua Hin on Porvoon kokoinen kaupunki. Porvoo vain paljon kauniimpi, ja Porvoosta pääsee helposti lähisaarille suoraan satamasta. Porvoossa on myös rantakatu mitä hua hinissä ei ole mutta Hua Hinin naapurikaupungissa Cha Amissa on ja muutenkin Cha Amissa järkevämmin suunniteltu infra kuin Hua Hinissä.
- 999999997
Aivan - samaa mieltä Cha Am on lomapaikkana mieluisampi , Hua Hinissä kyllä on mukava käydä , mutta sieltä hulinasta mielellään palaa Cha Amin rauhaan,
Porvoo - OK . Mutta kun talviaikaan tämä Suomen ilmasto ei parhaita puoliaan tarjoa.
Jäiset rantakadut ei houkuttele, Cha Am issa voi kävellä merenrantaa tai rantakatua kilometritolkulla, ei vaivaa jäätiköt , ei lumisateet , eikä pakkaset. - PianMatkaan
Cha Am ja Hua on saman kokoisia. Jostain syystä Hua Hiniin kerääntyy se seksimatkaaja kännäilevä poppoo.
- 656546456456
Eiköhän tuo sakki kerry pattayalle
- 4-6krtVuodessa-ItseMenet
656546456456 kirjoitti:
Eiköhän tuo sakki kerry pattayalle
Tämä ON Hua Hin / Cha Am palsta.
- ChaAmPaljonparempi
Enemmän Hua Hinissä niitä seksimatkaajia on kuin rauhallisessa aidossa Thaimaan kaupungissa Cha Am. Myös humalassa toilailevia ääliöitä Hua Hinissä on.
- 00000008
Kertyy mihin kertyy , mutta kun tämä kerran on Hua Hin palsta niin pitänee varovaisesti todeta, että meidän kokemuksiemme mukaan - onneksi - se sakki,
joka haluaa lomallaan rellestää on oppinut matkaamaan oman näköiseensä paikkaan - nimeltä Pattaya . Lukekaas vaikka huviksenne sitä palstaa, saattahan jokunen vahingossa valita väärin ja voi sitä pettymysten määrää , tutustukaa kohteeseen ennen matkaa vältyy pettymyksiltä.- TyttiHki
Niin tämä on Hua Hin palsta miksi siis Pattayasta kirjoitat. Hua Hinissä on kulttuuri teko ilotyttöjen paneminen. Ja Pattaya palstalla mellastaa siellä Hua Hinissä (muka) asuva 6959 idiootti.
Eikä siellä Pattayalla ole pakko niillä määrätyillä kaduilla pyöriä niinkuin ei myöskään Hua Hinissä.
Et ole Pattayalla käynyt 000000008 - TyttiHki
TyttiHki kirjoitti:
Niin tämä on Hua Hin palsta miksi siis Pattayasta kirjoitat. Hua Hinissä on kulttuuri teko ilotyttöjen paneminen. Ja Pattaya palstalla mellastaa siellä Hua Hinissä (muka) asuva 6959 idiootti.
Eikä siellä Pattayalla ole pakko niillä määrätyillä kaduilla pyöriä niinkuin ei myöskään Hua Hinissä.
Et ole Pattayalla käynyt 000000008Itsekin mielummin Cha Amissa käyn pitkillä Thaimaan lomillani kuin Hua Hinissä.
- 5445454
Ihan vapaasti jos turisti paikoista tykkää.
- kuuluukulttuuriinheheheh
5445454 kirjoitti:
Ihan vapaasti jos turisti paikoista tykkää.
Vähemmän Cha Am on turistirysä kuin Hutsula Hin jossa on kulttuuriteko huorien naiminen.
- kuuluukulttuuriinheheheh
kuuluukulttuuriinheheheh kirjoitti:
Vähemmän Cha Am on turistirysä kuin Hutsula Hin jossa on kulttuuriteko huorien naiminen.
Minun kulttuuriin kuuluu nääs toisten mollaaminen ja itseni kehuminen.hehehehehehee
- 656546456456
TyttiHki kirjoitti:
Itsekin mielummin Cha Amissa käyn pitkillä Thaimaan lomillani kuin Hua Hinissä.
Ensin olisi varmasti hyvä päästä pitkille lomille thaimaahan, sitten voisit käydä cha amissa, ei päinvastoin... Mutta kerää ensin tarpeeksi pulloja että pääset edes hiekkaharjuun, reppana, et tarvitse edes montaa pulloa, m junalla pääsee pummilla.
- 656546456456
TyttiHki kirjoitti:
Niin tämä on Hua Hin palsta miksi siis Pattayasta kirjoitat. Hua Hinissä on kulttuuri teko ilotyttöjen paneminen. Ja Pattaya palstalla mellastaa siellä Hua Hinissä (muka) asuva 6959 idiootti.
Eikä siellä Pattayalla ole pakko niillä määrätyillä kaduilla pyöriä niinkuin ei myöskään Hua Hinissä.
Et ole Pattayalla käynyt 000000008Pattayalla tuo maksullisten välttely on hieman hankalaa, kun tarjontaa on joka kadulla, nyt alkaa olla jo jontimilläkin mahdoton vältellä kun sielläkin tuota tarjonta löytyh lähes joka paikasta.
- PilleriPäivässäOk
Viiskuusvitosseiska aktivoitui.
- Höpöhöpönumerohullu
656546456456 kirjoitti:
Pattayalla tuo maksullisten välttely on hieman hankalaa, kun tarjontaa on joka kadulla, nyt alkaa olla jo jontimilläkin mahdoton vältellä kun sielläkin tuota tarjonta löytyh lähes joka paikasta.
Pienet on ollut numerotyypillä Pattayalla ympyrät. Väite todistaa.
- PilleriPäivässäOk
Viiskuusvitosseiska ei ole koskaan matkustanut kauemmaksi, kuin punaiset Anttilalaivat vie.
- siitäpuhemistäpuute
656546456456 kirjoitti:
Pattayalla tuo maksullisten välttely on hieman hankalaa, kun tarjontaa on joka kadulla, nyt alkaa olla jo jontimilläkin mahdoton vältellä kun sielläkin tuota tarjonta löytyh lähes joka paikasta.
Niin se lerppa aloitti päivän taas huorajutuillaan, koskas tulee ladyboyden vuoro?
- HuaHinKulttuurikeskus
Kiitos rehellisyydestä. Minun Hua Hin kulttuuri elämykset tulee Thai tyttöjen kanssa naiminen ja tyydyttäminen tykkäävät muuten kovasti hieromasauvoista. Molemmat hyötyy Thai tytöt saavat rahaa ja useita orkkuja ja minä saan iloista seuraa ja tyydytyksen.Olen niin paljon kiinnostunut Thai kulttuurista usein harjoitan kulttuuria kahden tytön kanssa. Oppii kulttuuria kaksin verroin paremmin. Suosittelen kaikille Thai kulttuurista kiinnostuneille. Hua Hin on hyvä kohde Thai kulttuuria janoaville.
- HuaOnVanhaKultturikeskus
Hua Hiniin matkustetaankin vain sen kulttuurin takia. Hua Hinissä on paljon kulttuuria kokeneita jo hieman iäkkäämpiä kulttuuritekokoja suorittavia baarityttöjä ja poikia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti23745139Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12025951SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32215641Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy16210778Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229697Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369211Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla848456Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!307213Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2396811Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2196463