Missä on Teuvan, Lappeenrannan ja Oulun kuuntelut.
Ei oo päivitetty esikoiset.fi sivuille.
Avoimuuden nimissä olisi hyvä laittaa sinne.
Myös jos ei pääse kokoontumisiin, niin voisi kuunnella seurat.
Ei oo päivitetty esikoiset.fi sivuille.
Avoimuuden nimissä olisi hyvä laittaa sinne.
Myös jos ei pääse kokoontumisiin, niin voisi kuunnella seurat.
Vastaukset 21
Vanhimmat
ÄLÄ IHMEESSÄ SIELTÄ MITÄÄN KUUNTELE,VEIVAAT VAAN VANHAN NUMERON NIIN TOIMII JA KUULUU,ERISEURAA KARTA!
Ei eriseurassa oo elävää uskoa
Kuinka kauan te niitä leevin saarnoja oikein haluatte kuunnellam, miksi ette kuuntele mitä Jumaln Pyhä Henki thtoo puhua teille, ei siihen leeviä tarvita välikätenä.
tuleeko teille naapurista joku kun tahdltte Isän ääntä kuulla!?
Voi kun noita Kuuntelupalvelun lähetyksiäkin voisi kuunnella ladattuna. Aina ei pääse eikä ehdi kuunnella juuri sillä hetkellä.
Niitä voit kuunnella vapaitten uskovien puolelta satoja aina ja koska vain.
ei ole salasanojen takana eikä sidottu kelloaikoihin.
ja kaiken lisäski sieltä kuulette tervettä evankeliumia joak ei lien pikku asia.
Ihmettelen kyllä mitä salattavaa esikoislestadiolaisten puheissa on. Pyysin kuuntelupalveluun tunnuksia mutten saanut koska minua ei tunneta.
Tule paikalle
mutta jos asuu viidakossa ylä-amatzonilla!
Täältä voit kuunnella Jumalan valtakunnan saarnoja:
http://www.nettiseurat.info/
Lisäksi:
http://rauhanyhdistys.fi/fi/seurat/seurat-radiossa/
http://rauhanyhdistys.fi/fi/seurat/saarna-arkisto/
oonko siellä lammas ja leijonakin yhdessä seuroissa?
Miten niin seuroissa .??.
-
jäikö jotain pois kysymyksestäsi !?
Tottakai voi paikanpäälle mennä. Mutta miksi kuuntelu ei ole kaikille avoin? Eikö esikoislestadiolaisuudessa haluta levittää Jumalan sanaa kaikille kuultavaksi? Vanhoillisilla on hyvin tarjolla netin ja radionki kautta ja uskon, että moni on sitä kautta löytänyt uskon. Miten esikoislestadiolaisuudessa toteutetaan Kristuksen lähetyskäskyä?
Kyllä meidän paikkakunnalla ainakin on edestä kuulutettu kuuntelupalvelun yleiset tunnukset. Se mikään salaisuus ole.
Hienoa. Voitko kertoa tunnukset? En koskaan ole käynyt esikoislestadiolaisten seuroissa mutta haluaisin kuunnella kotoa käsin ja tutustua.
Minulle tunnukset myös kiitos.
Esikoislestadiolaisuus on pelokkaitten ihmisten salaseura.
niin tottahan se on ensimmäinen sala sana on 2016 , j atoinen on
2016 , eikä se enempi kysykkään. teu.
-
Kiitos teuta. Siunausta sinun elämään.
Teuta on perkele.
Jos Porista olet, niin piru olet, Kokemäeltä koko perkele.
Olikos se teuta Kokemäeltä vai Säkylästä?
Mikäli parannusta ei tule, seuratkoon tämä Teutaan kohdistuva syytös sinua siihen asti, kunnes silmäsi viimeisen kerran ummistat tälle maailmalle! Jeesuksen omalta et ainakaan kuullosta! Anteeksipyynnön tulee olla yhtä julkinen, kuin syytöksesi!