parhaalle ystävälle joululahja

joulupukkipoop

Hei
Mun pitäis ostaa parhaalle ystävälleni joululahja, mutta hän antaa minulle aina sellaisia lahjoja joista en pidä ja olen sanonut hänelle että en pidä koristeista enkä mistään kynttilöistä tai vastaavista mutta silti sain häneltä noin kuukausi sitten sisustus krääsää. Jos ostaisin hänelle huonon niin hän ostaa minulle huonon lahjan.
Ystäväni on ostanut minulle jo lahjan ja hän vahingossa paljasti että hän osti minulle lahjaksi aamu tohvelit mutta ostaa minulle vielä jotain pientä ja halpaa. En pidä yhtään siitä lahjasta siis inhoan kaikkia sellaisia aamu vaatteita. Ystäväni rakastaa lukemista, kirjoittamista, koristeita, suklaata ja haluaisi sellaisen vaja 20e maksavan hiusharjan minulta. Eli mitä ostan joululahjaksi parhaalle ystävälleni (13vuotias)?

1

392

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kiittämätönolet

      Osta kehitysmaasta vuohi. Pääset kätevästi eroon kaverista ja hänen lahjoistaan. Teillä ei ole mitään yhteistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."

      Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka
      Kotimaiset julkkisjuorut
      107
      3245
    2. GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?

      GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys
      Voice of Finland
      43
      1187
    3. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      83
      1162
    4. Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut

      Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja
      Ikävä
      53
      1102
    5. Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!

      Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!
      Pudasjärvi
      35
      1042
    6. Mikä teki vaikutuksen

      että ihastuit kaivattuusi? 🔥
      Ikävä
      49
      928
    7. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      67
      878
    8. Autolla puuhun

      Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn
      Oulainen
      25
      874
    9. Luuletko, että löydämme vielä

      Yhteyden takaisin? Miehelle ....
      Ikävä
      53
      867
    10. Tunnustan

      Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle
      Ikävä
      39
      862
    Aihe