Kuka valehteli poliisille?

LahtonenAlibista

Poliisi TV:n Ikaalista käsittelevässä jaksossa Ravintoa Ika-Hovin edessä oli tapeltu. Rähinän jälkeen tekijät siirtyivät tummaan BMW-merkkiseen ajoneuvoon ja pakenivat paikalta. Poliisi yhyttää kuitenkin pakoajoneuvon Ojasenkadulla klo 03.45, mutta tekijät ovat poistuneet. Ajoneuvoa ajanut nuorukainen väittää poliisille tv-kameroiden läsnäollessa, ettei tuntenut kyyditsemiään henkilöitä. Ainoastaan pari vuotta poliisina toiminut vnhemp konstaapeli Antti Saarinenkin tajuaa, että kuski puhuu ns. palturia ja ilmoittaa kuskille että asiaan palataan myöhemmin.

Ketkä olivat nämä tappelijat ja miksi he tappelivat Ika-Hovin edessä? Miksi huumori ei osunut yksiin, millaisesta huumorista oli kyse?

Ja ennen kaikkea, kuka on tämä pakoauton kuski, joka selkeästi valehtelee poliisiviranomaiselle? Minkälaisen kasvatuksen hän on saanut?

https://www.youtube.com/watch?v=9Hp-vYKDTMc

19

567

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Black.Jack

      Ikaalilaisia rikollisalkuja... Ei minkäänlaista kunnioitusta auktoriteettiä kohtaan, sosiaalisoppaa syövät nämäkin tänä päivänä kun yhteiskunta maksaa kaiken. Saisivat tosin enemmän rahaa jos olisivat laittomasti maassa.

    • muna.koiso

      Eikös rauno hieronu sillä hoikkalan kasvojen hieromis laitteella hoikkalan munia kans?

      Hoikkalan naama oli halvaantunu pahoin pitelyssä 1980 ja naamaa piti hieroo sähkökäyttösellä laitteella.Raunon tehtävä oli hieroo sillä jarmon munia.

      • Laite soveltui erittäin hyvin myös sukuelinten hieromiseen. Tekniikasta on paljon apua nautinnon saamisessa.


      • ainon.rupinen.pippa
        feikki.eväsvuoto kirjoitti:

        Laite soveltui erittäin hyvin myös sukuelinten hieromiseen. Tekniikasta on paljon apua nautinnon saamisessa.

        Rouva sen tietää kun joutuu sellaista käyttämään koska
        rouvan häjy haju on karkoottanut miehet pois.


      • sosiaalisopalla

        Mitäs sille Teuhon Jaskalle nykyään kuuluu, onko lusimassa?


      • jarmolle.turpiin
        sosiaalisopalla kirjoitti:

        Mitäs sille Teuhon Jaskalle nykyään kuuluu, onko lusimassa?

        Onneksi osasi hakata ihan oikean kohteen.


      • saippua.putosi

        Oppiko Jaska rouvaksi ?


      • jaska.avautui.ainolle

        Rouva sai lausunnon Teuhon Jaskalta joten nyt tiedämme
        miten Jaskan aika vankilassa sujui.


      • äitiinsä.tullut

        Mistä se rouvan Jarmo poika on istunut?


      • Lainaks

        Kuka perkele suaki on tyttönä pitäny. Kyllä oot ruma. Monen nuoren elämän olet pilannu.


      • Anonyymi

        Laitteella on tosi hyvä hieroa kasvojen lisäksi myös munia.


      • Anonyymi
        Lainaks kirjoitti:

        Kuka perkele suaki on tyttönä pitäny. Kyllä oot ruma. Monen nuoren elämän olet pilannu.

        Jarmo oli komea nuorukainen linna-aikoina. Hän ei ole pilannut kenenkään elämää vaan tuottanut nautintoa monille ihmisille.


    • AlibistaPäivää

      KUKA TOI KYTILLE VALEHTELEVA NULIKKA ON? PELI SAA LOPPUA!

      • lapsi.astialla

        Itse Alipista kirjottaja se on.


      • Lainaks
        lapsi.astialla kirjoitti:

        Itse Alipista kirjottaja se on.

        Ikaalisissa Alibiin nyt tekeillä juttua väärästä todistuksesta. Kaikki tulee siis julki. " Todistaja "joutuu syytteeseen petoksesta. On ottanut rahaa vastaan väärästä todistuksesta kerto simo.


      • Lainaks kirjoitti:

        Ikaalisissa Alibiin nyt tekeillä juttua väärästä todistuksesta. Kaikki tulee siis julki. " Todistaja "joutuu syytteeseen petoksesta. On ottanut rahaa vastaan väärästä todistuksesta kerto simo.

        Simo saa haistaa nyt pitkän vitun. Olen sopinut asian Tampereen käräjäoikeuden tuomarin kanssa. Maksoin hänelle 3000 euroa ja sovimme tuomiokseni 500 euroa sakkoa.


    • IkaalistenAlamaailma

      Ikaalisten alamaailma pitää omistaan huolen, mutta te muut... Te olette omillanne.

    • Alamaailmalle ei kannata vittuilla. Minulla on tästä ikäviä kokemuksia Kauhajoelta.

      • ota.aino.tuplalääkkeet

        Siinä taas useita näytteitä hullun ainon yksinpuhelusta


    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      120
      2239
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      55
      2174
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      6
      1402
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      76
      1393
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1140
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      979
    Aihe