median tiedoituskampanja.
Kaksi suhteellisen selvää pelkkää rahareikaa, siis enemmän ja vähemmän tappiollista yritystä, matalanteknologian alalta.
Toiseen kannetaan rahaa rekkakuormittain, veronmaksajien sellaista, pääminiteri patsastelee konkurssipesän mainosvaatteissa ja kertoilee, aika lailla valheellisia tarinoita, alkaen ympäristöongelmien ratkaisusta, kaivoksen tulevaisuuden kuvaan jatkuen. Lisää verorahaa tulee uppoamaan, kun alasajoa ei aloitettu vieläkään.
Toinen ilmoittaa palkkaavansa n. nelisensataa autonkokoajaa liukuhihnalle, ja hallitusta myöden maa sekaisin, kun Sipilä on saanut suomen nousuun.
Valtamediamme ja politikkomme näyttäytyvät vanhanajan Neuvostoliittolaisessa tiedoituskehyksessä. Lähinnä kai osaan, pieneen osaan kansalaisista uppoaa tuo täysin tyhjämpäiväinen hypetys, muutamasta työpaikasta.
Näyttäytynee aika epätoivoiselta tämä Suomen valta
3
88
Vastaukset
Taitaa olla menyttä se aika, kun Suomea pidettiin kehittyneenä maana.
Touhu ainakin on kuin jonkin kehitysmaan roistojen hallitsemassa maassa.Suomi on siitä poikkeuksellinen länsimaa että meillä media nuoleskelee ja hännystelee päättäjiä.
- joikämies
Ainakin YLE niin tekee sossujen kohdalla se on nähty ja kuultu jo sata vuotta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja ei aluevaltuustoissa näy
Ei tunnu persuja paljon paikalliset asiat kiinnostavan, vaan ainoastaan ulkomaalaiset, joku Israel ja Trumpin fanitus.923965Päivän Riikka: Uudenkaupungin autotehdas hiljeni
Näin ne 100 000 uutta pysyvää ei-tempputyötä yksityiselle sektorille tämän hallituksen ansiosta syntyy. Työntekijöille j973317Riikka vie Suomen kohta ykköseksi työttömyyskisassa
Espanja: 10,5 % Suomi: 10,3 % Ruotsi: 9,3 % Kisa on tiukkaa, mutta Riikalla hyvä draivi päällä. Vasemmistolaisen päämin1252617Miten juhlitte ensi lauantaina?
Se on kalenteriin merkitty juhlapäiväksi, niin sitä kai kuuluu juhlia.2121994Mikä ihme teitä savolaisia tuossa
p*rs*reiässä niin kiinnostelee? Että siitä pitää päntönnään huutaa.201784Laita tunniste josta kaivattusi tietää sun kirjoittavan täällä
Joku yksilöity yhteinen juttu joka on sun ja kaivattusi välillä. Tuntomerkkinä esim. punainen pipopää, tonttu-ukko tai m841741Varusmiehen kuolema
Ei ollut vahinko, ei aiheuttanut vaaraa muille, eikä ollut rikos, mitä jää jäljelle? Oliko kyseessä oman käden kautta lä961701- 1101539
Kumpaan rahat, mummojen vaippoihin vai Nalle WahIroosille?
JOS siis sinä saisit päättää?11301- 571202