Kansan hölmöys on selvästi esitetty tuossa alla

HölmölässäNäin

"Keskusta on noussut taas suurimmaksi puolueeksi, ilmenee Helsingin Sanomien teettämästä kyselystä. Kyselyn mukaan SDP on toisena ja kokoomus kolmantena.
Kokoomuksen kannatus nousi vajaan prosenttiyksikön ja SDP:n laski saman verran. Keskustan kannatus on nyt 20,9, SDP:n 20,4 ja kokoomuksen 18,6 prosenttia."

Puolueet jotka ovat kansamme vihollisia ja köyhällistön syöjiä ovat kallupeissa johdoasemmassa voiko tuon muuten seittää kuin että kansa on läpeensä täyshölmöläisiä.

Maamme on menossa velkakierteeseen tai on jo pahasti ja syy moiseen on täysin tuossa yllä mainituissa puolueissa.

Tavallaan eduskunnassamme ei ole puoluetta joka olisi jotenkin järkevä asioitten hoidossa vaan kaikki on samaa mätäpaskaa.

3

141

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • UUSI-PUOLUE-SUOMALAISIL

      Niinpä! Hyväuskoisuus ja lyhytmuistisuus käy hyvin ilmi äänestyskäyttäytymisestä: Kun vallassa olleet hallituspuolueet ovat pettäneet, äänestetään TAAS aikaisemmin kusetuksineen tyytymättömyyttä aiheuttaneita puolueita, JA MIKÄÄN EI MUUTU KUIN HUONOMPAAN SUUNTAAN.

      Kun "pakolais"politiikkaa saatin lopulta kiristettyä vähän, HUUHAA-GALLUPIT HEHKUTTELEVAT viher-vasemmiston ja sdp;n "suosiota"!

      ÄLKÄÄ MENKÖ HYYSÄRIMEDIOIDEN VALEISIIN, SILLÄ JOS NE VALTAAN PÄÄSEVÄT, TAITAISIVAT HAALIA KOKO MAAILMAN "PAKOLAISET" TÄNNE, VIELÄPÄ VERONMAKSAJIEN KUSTANTAMILLA KALLIILLA LENNOILLA...

    • sorron_yöstä

      Vaalien lähestyessä pahinta tässä on se nykyisestä hallituksesta huolimatta on tulossa suuri määrä uusia työpaikkoja (laivateollisuus, autoteollisuus, biopolttoaineet jne). Nyt on aloitettava ankarat lakot, että saamme keskustan nousun pysähtymään. Kansa saattaa luulla, että uudet työpaikat on hallituksen ansiota. Kansa on läpeensä täyshölmöläisiä

      • HölmölässäNäin

        Onko työttömien määrä yhtään pienentynyt ?
        Maa tarvitsee päättäjien mukaan enempi maahanmuuttajia muka paikkaamaan työvoimapuutetta ?
        Missä hölmölässä me asutaan kun on jo enestään kohta puolimiljoonaa työttömänä niin nämä pirun mätäaivot huutavat että on huutava puute työvoimasta?

        Maahan kerätään kaikenmaailman työtävieruksuvia molopäitä joita sitten elätetään maailmatappiin eikä heistä tule koskaan veronmaksajia tänne hölmöläämme.

        Vaikka vaalit lähestyvätkin niin eipä sieltä löydy semmoisia ketä äänestäisin sillä kaikki nykyiset puolueet ovat läpeensä täyttä mätäpaskaa ja limanuljaskoja täynnään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 20v on otettu kiinni

      Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.
      Savonlinna
      336
      11534
    2. Suomessa on ollut suurtyöttömyyttä ennenkin, ja lääkäriin pääsee nykyäänkin

      Täällähän oli jonkun sekopään(vas.) juttu, että ennen ei ollut työttömyyttä ja lääkäriin pääsi. Siihen alkoi tietysti ko
      Maailman menoa
      38
      3507
    3. Mitä meidän välillä

      Tapahtuu lopulta?
      Ikävä
      79
      3067
    4. IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?

      16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan
      Maailman menoa
      103
      2805
    5. 92
      2676
    6. S-kaupoissa on nykyään ihanaa käydä

      Kun niissä ei enää käy satuolentoihin uskovat hihhuIit eivätkä persut. Asiakaskunta on huomattavasti siistiytynyt muutam
      Maailman menoa
      50
      2495
    7. Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä

      https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e
      Maailman menoa
      158
      2419
    8. Savonlinnan murhapolttaja romani

      Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.
      Maailman menoa
      275
      2304
    9. Ei me taideta

      Pystyä kokonaan olemaan erossa.
      Ikävä
      45
      1491
    10. Kun aika on oikea niin

      Tupsahdat uudelleen tai löydän edes melkein yhtä ihanan ja joudun tyytymään... Suukko poskelles. 😘 Viattomasti vain.. �
      Ikävä
      14
      1460
    Aihe