Euralainen dementia

Sanokaasnypaikallise

Mitä Euralainen sanoo kun jää kiinni valheesta tai seläntakana puhumisesta?

12

691

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TR32

      En tiedä mutta haluaisin kuulla saman köyliöläisestä!!

    • Tittatyy

      En oo sanonu! vaiks tunti sit olis sanonu, heh heh. Tulee vaa mielee et onks ne vähä tyhmii......

    • jepyr

      Euralainen ei jää kiinni valheesta. vaikka olisit ollut todistettavissa pois koko maasta. niin silti olet tehnyt sen mitä juorutaan. ja juoruaja on henkilö jota en ole koskaan tavannut.

      • Eurskine

        Euralainen jää kiinni valheesta, mutta se kuvittelee tyhjässä päässään että ei jää. Sitten se puhuu äkkiä sen paskan ympäri kyliä, että toi puhu tätä ja toi teki tätä. Yleisin paskanpuhujan tunnusmerkki on lause," älä vaan sit sano kelleen". Just tommonen paska puhuu myös susta seläntakana samanlailla. Yhteistä näillä paskanpuhujilla ja juoruilijoilla on se, että ne on just niitä rumimpia, tyhmimpiä ja elämässään epäonnistujia ketkä ei oo saanut elämässään mitään aikaan, eikä tuu saamaan. Sanotaanko näin, yksi euran kovin juoruaja ja paskanpuhuja on lihava, koulukiusattu, helvetin ruma ukko, kuka seurustelee 140kg läskin kanssa vaikka haukkuu muiden naisia lihaviksi. Kuka arvaa kenestä on kyse?


    • rump

      Olen vasenmmistolainen.

    • sautr

      mistä juoruämmät keksivät tarinansa, siis aivan uskomatonta juttua. ei terve ihminen keksi toisista ihmisestä perättömiä tarinoita. pitääkö tehdä rikosilmoitus ja sitä kautta juorulia pääsee hoitoon.

      • Hammurabbi

        Kato kun ei oo omaa elämää niin pitää keksiä toisista ihmisistä hirveetä paskaa että saa sisältöä elämäänsä ja kun itselle on elämä jakanut huonot kortit kaikella tapaa, älyn, ulkonäön, varallisuuden yms suhteen, niin pitää keksiä niitä omia päätelmiään ja satujaan muista ihmisistä nostattaakseen omaa mitätöntä elämäänsä toisten kustannuksella. Noitten juorukellojen pitäis katsoa peiliin ja miettiä myöskin lähipiiriään että onko hirveästi aihetta haukkua muita seläntakana sepitetyillä jutuillaan, jos peilistä irvistää lihava, ruma, haiseva ja kaikinpuolin vastenmielinen kuvotus.


      • SDPvirsi440
        Hammurabbi kirjoitti:

        Kato kun ei oo omaa elämää niin pitää keksiä toisista ihmisistä hirveetä paskaa että saa sisältöä elämäänsä ja kun itselle on elämä jakanut huonot kortit kaikella tapaa, älyn, ulkonäön, varallisuuden yms suhteen, niin pitää keksiä niitä omia päätelmiään ja satujaan muista ihmisistä nostattaakseen omaa mitätöntä elämäänsä toisten kustannuksella. Noitten juorukellojen pitäis katsoa peiliin ja miettiä myöskin lähipiiriään että onko hirveästi aihetta haukkua muita seläntakana sepitetyillä jutuillaan, jos peilistä irvistää lihava, ruma, haiseva ja kaikinpuolin vastenmielinen kuvotus.

        "kun itselle on elämä jakanut huonot kortit kaikella tapaa, älyn, ulkonäön, varallisuuden yms suhteen, niin pitää keksiä niitä omia päätelmiään ja satujaan muista ihmisistä nostattaakseen omaa mitätöntä elämäänsä toisten kustannuksella. "
        Tuo pätee juuri Euran demareihin ja heidän äänestäjiin. Euran demarit vainoavat muiden puolueiden äänestäjiä.

        Demareiden aamunavaukseksi sopisi hyvin virsi 440 (1938):
        1. Jo vääryys vallan saapi, Se huutaa taivaaseen. Se turmaa ennustaapi, Vie kansat kurjuuteen. Ken Herran oikeutta Nyt täällä julistaa, Ja ken vanhurskautta Nyt tahtois puolustaa?
        2. Nyt viekas vilppi täällä On noussut kunniaan. On valhe vallan päällä Ja vääryys voimissaan. Ei kuulla kurjan ääntä Ja köyhää sorretaan, Ja lainkin rikkaat vääntää Vääryyttä puoltamaan.
        3. Kas, köyhän leivän syövät Nuo jumalattomat. He viatonta lyövät Ja häntä vainoovat. He kurjaa ahdistaapi Kuin käärme kiukussa, Korvansa tukkeaapi Tuon raukan huudoilta.
        4. He armotonna veivät Osuudet orpojen, He söivät lesken leivät On Herra nähnyt sen. Hän vanhurskaasti kostaa Vääryydentekijät, Rankaisee ansiosta Nuo viekkaat ryöstäjät.
        5. Vaan voitonpäivän kerran Vaivaiset näkevät, Vanhurskaus kun Herran Lyö väärät, väkevät. Oi Herra, voimas näytä, Kansaasi armahda Ja hurskaan pyynnöt täytä Ja päästä vaivasta.


      • Eurvasabi

        Kommarit pahimpia ja kateellisempia on eurassa. Siksi ne onkin kommareita kun itsellä ei ole yhtään mitään, niin ollaan kateellisia muille ja halutaan että muut ovat samassa p......a.


    • narahti

      En ole tehnyt. Olet luulosairas. Yleensäkin kieltää kaiken ja syyttää toisia.

      • identiteetistä

        Samoin mainitsemiesi lisäksi huono omatunto ja huono itsetunto kuuluvat euralaiseen identiteettiin. Kun euralaisen narsistin uhri kertoo toden narsistin kuullen, narsisti raivoaa äänettömästi, mutta väkivaltaisesti. Puutteellinen sanavarasto siis kuuluu yleisesti - ei aina- euralaiseen dementiaan. Kauttuan kotipalvelu Oy:n kotisairaanhoito koostuu narsisteista.


    • Luvis

      Jos näyttää sialta ja on aivoista kun sika niin mitä voi odottaa? Kateutta ja katkeruutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      103
      2906
    2. Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria

      Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel
      Maailman menoa
      55
      2118
    3. Kuka omistaa entisen Veljeskodin?

      Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä
      Ähtäri
      10
      2077
    4. Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset

      He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien
      Maailman menoa
      65
      1818
    5. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      155
      1642
    6. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      24
      1376
    7. Pesäpallo rulettaa

      Hehkutin täällä aikaisemmin Mansen naisten joukkueen Suomen mestaruutta. Jostain kumman syystä kirjoitustani ei enää löy
      Tampere
      3
      1043
    8. Lamppu syttyi

      Tiedätkö mitä mies, olen aivan yhtä rakastunut suhun. Kyllä. Koita jaksaa eiköhän me kohta nähdä ❤️
      Ikävä
      72
      1004
    9. Jos voisit palata yhteen risteykseen

      ..mikä se elämässäsi olisi?
      Ikävä
      80
      1001
    10. Välillä kyllä naurattaakin tämä kahden aikuisen meininki

      Se nyt on aivan selvä asia että kumpikin on päälakeensa myöten rakastunut, ja sinä se olet koko ajan ollutkin. 😘
      Ikävä
      67
      988
    Aihe