Kappas vaan. Ateca tuli toiseksi 3ääntä vähemmän saaneena, kun valittiin vuoden autoa Suomessa. Sai muuten enemmän ykkössijoitusääniä kuin voittajaksi valittu s/v90.
Vastaukset 13
- Kova_pala_trollillemme
Juu, eipä nissaneita näkynyt, kassusta nut puhumattakaan. Tässäkään...
- KymmenenVuodenAuto
Jep. Ei ollut kestotesti......
- ymmarrys.hoi
KymmenenVuodenAuto kirjoitti:
Jep. Ei ollut kestotesti......
pitaisi ensin ymmartaa etta vuoden auto-kisaan otetaan vain uusia malleja.
- jopa_kahden
Ateca on vuoden auto, hyvällä hoidolla jopa kahden. Sama slogan oli käytössä jo 80-luvun puolessa välissä, kun "legendaarinen" Fiat Uno valittiin Vuoden Autoksi Euroopassa. Uno oli legenda vikojen ja hajoamisen suhteen.
- Hehehej
Hehehe...verrata seattia volvo ysikymppiseen tai mersun E-sarjaan:))) pikkasen eri luokan autoja tosiaan. Seatti muovinen halpis ulkoa ja sisältä ja nuo kaksi luxus autoja. Seatin omistamisessa ei paljon juhlatunnelmaa ole.
- kriteerit.selviksi
Tassa toinen toljake joka ei tieda mista puhuu. Vuoden auto-kisan tarkein kriteeri on "value for money".
- jumalautonaurattaa
Ja seatistit vaahtoaa tästä kuin jumalautosta. Muut nauraa Ateca kuskille ja autohan on täyttä feikki kamaa eli laadutonta ämpäri muovia ja kehnoja viimeistelyjä. Kitinää natinaa ja nitinää tulee riittämään. Ottasin ennen Dusterin kun tämän.
- Sisarleiristä
jumalautonaurattaa kirjoitti:
Ja seatistit vaahtoaa tästä kuin jumalautosta. Muut nauraa Ateca kuskille ja autohan on täyttä feikki kamaa eli laadutonta ämpäri muovia ja kehnoja viimeistelyjä. Kitinää natinaa ja nitinää tulee riittämään. Ottasin ennen Dusterin kun tämän.
Seatin mittapuulla Ateca on parasta mitä siitä putkesta on tullut moneen vuoteen, joten hehkutus on aivan aiheellista. Absoluuttisestikin kyseessä on hyvin kilpailukykyinen auto hintaluokassaan. On helppo ennustaa että tulee myymään hyvin.
Ei kilpaile samassa luokassa Dacian, Volvon tai Mersun kanssa, viittaukset näihin ovat aika turhia. - halpisleimaa
Sisarleiristä kirjoitti:
Seatin mittapuulla Ateca on parasta mitä siitä putkesta on tullut moneen vuoteen, joten hehkutus on aivan aiheellista. Absoluuttisestikin kyseessä on hyvin kilpailukykyinen auto hintaluokassaan. On helppo ennustaa että tulee myymään hyvin.
Ei kilpaile samassa luokassa Dacian, Volvon tai Mersun kanssa, viittaukset näihin ovat aika turhia.ateca pitää asemoida dacian ja nissanin sekä oopeli mokan kisaajaksi, koska laatu ja ominaisuudet ovat siinä luokassa. tiqu, cx5, rav4, sportage, crv jne ovat jo paremmassa luokassa. seatti on halpisauto kuten pirkka tai euroshopper on kaupan elintarvikkeissa.
- HalpisOnOk
halpisleimaa kirjoitti:
ateca pitää asemoida dacian ja nissanin sekä oopeli mokan kisaajaksi, koska laatu ja ominaisuudet ovat siinä luokassa. tiqu, cx5, rav4, sportage, crv jne ovat jo paremmassa luokassa. seatti on halpisauto kuten pirkka tai euroshopper on kaupan elintarvikkeissa.
Hinnaltaan taitaa tosiaan olla tuossa mainitsemasi autoluokan lähellä. Ominaisuuksiltaan taasen kaikissa niissä testeissä ja vertailuissa on 'hakannut' kaikki mukanaolleet. Ravit, qassut, crv:t jne ovat nöyrtyneet mennen tullen ominaisuuksien ja suorituskyvyn osalta.
Tottahan se on, että kyseessä on konsernin 'pirkka-auto', kuten Skodakin. Jokaisella muullakin konsernilla on vastaavat. Tekniikka näissä pirkkamalleissa on sama kuin nk ykkösmalleissakin.
Sitten joitain, ja joillekin varmasti tärkeitäkin juttuja, sisustushimmeleitä ja -materiaaleja ja muutakin varustevalikoimaa, statuksesta nyt puhumattakaan, on noissa kymppitonneja enemmän maksavissa enemmän. Jos nämä eivät ole se ykkösasia autonvalinnassa, niin rahansäästö on merkittävää ja saa tekniikaltaan ja ominaisuuksiltaan erinomaisen auton.
- huuliklasi
Ahtung!! Ahtung!!! Siitin aceena sisältää folkkarin tekemiä, laatu osia!
- Kalauilujaa
Upeaa, kaksi sanaa koko kommentissa kirjoitettu oikein: sisältää, tekemiä. Kaikki muut väärin, jopa saksankielisetkin.
- huuliklasi
ahtung heil siek, seatistit! Siitin on laatu kamaa koottu yli jäämä osasista. kun ritilän läpi tippuu osa se laitetaan aceenaan se sano jo tuulilasi ja larmela juu nou?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1462434
- 541059
Perhoseni (miehelle)
Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r160917Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi
Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....50786- 83757
Onko Sofia jälleen jätetty?
Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.166696- 53637
- 67636
- 59636
Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .
EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuusongelmien vuoksi, sanoo alan e149623- 4619
- 6594
Mies, näetkö minut myös
Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?21558Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.
Vaimon viesti on paljastanut totuuden.164547- 52533
Voiko se ikinä toimia
Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het32518- 34507
Kuinkahan monen
Naisen puolisoa olet nainen vikitellyt ja eron aiheuttanut? Toivottavasti karma on ku*sut muroihisi useamman kuin kerran66499- 55498
Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?
Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?118496