Nurmeksessa on avattu ensilumenlatu. Kävin hiihtämässä ja oli hyvässä kunnossa.
Noin 2,5 kilometriä pitkä vaihtelevassa maastossa.
Löytyiskö porukkaa, jotta voitaisiin käydä kimppakyydillä?
Noin 2,5 kilometriä pitkä vaihtelevassa maastossa.
Löytyiskö porukkaa, jotta voitaisiin käydä kimppakyydillä?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Nurmekseen hiihtämään.
Kimppakyytiin halukkaat voisivat ilmoittautua jättämällä puhelinnumeronsa
tähän viestiketjuun. Soitellaan sitten ja sovitaan lähdöistä. Jos lähtijöitä olisi
enemmälti, niin voitaisiin ottaa vaikka pikkubussi.
Eikö löydy halukkaita kimppakyytiin. Tulisi paljon halvemmaksi käydä Nurmeksessa hiihtämässä. Tänne ei varmaan saada latua vielä moneen viikkoon.
Säännöt kieltävät kainenlaisten yhteystietojen laittamisen viestiketjuihin. Kukapa uskaltaisikaan, koska niitä käytettäisiin heti vääriin tarkoituksiin.
Pitääkö ottaa vesisukset mukaan? Entäs jos menette hiihtämällä kantatietä myöten, niin ei tarvitse kysellä kimppakyytejä!
Tulee kunnon treeni kun hiihdätte vielä takaisin lieksaan!
Ei tarvitse ottaa vesisuksia. Tänäänkin Nurmeksen ensilumenlatu oli hyvässä kunnossa. Onko puhelinnumerojen laittaminen kiellettyä? En tiennyt.
Nurmeksessa on senverran enempi pakkasta ja lunta kuin lieksassa, että latukin säilyy! Joko siellä on metri lunta?
Kävin eilen Nurmeksen ladulla ja pääasiassa tekolunta oli silmämääräisesti noin puolen metrin paksuudelta,jossa oli vierekkäin luistelu-ja perinteisen hiihdolle varattu alue. Muistaakseni valaistu latukierros on 2.4 km pituinen.
Miksette ala vaatimaan hiihtotunnelia lieksan ja nurmeksen välille?