Viha ja katkeruus uuvuttaa. Nukkuis mut PIIIIIIIIITHIIIII:(
Ei voi edes nukkua.
LapinSOMALI
31149
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 31
Vanhimmat
"Tinnitus" kyllä yks helvetin riesa. Välillä tekis mieli repii korvat irti. No vangeilla on nukkaan meno ajatkin. Revitään aina ylöskin nenästä ja munista.
Päivän kesti iloinen mieli sulla
Hah, hyvä provo. Vastaan silti että olen kidutus vanki. Kärsin aina. Ei ole iloisia päiviä, en edes muista mitä se on.
Miksi teet tästä niin vaikeaa
Mitä minun pitää tehdä. Miten toimia? Olen tupakin tumppeja myöten imuroinut kadut ja päälle kidutettu. Miten mun pitää toimia SITTEN?
Kommunikoida koska yhteyttä ei enää ole mutta ei jos et tahdo. Onko ongelma se etten ole koskaan kertonut ääneen vai onko tämä mun harhaa?
Kommunikoi tuonne [email protected] turhaanpa laitan kun sähköposti aina TYHJA. :(( paskaa...
Kommunikoinnilla tarkoitan että en voi tietää onko yhteyden ottoni toivottua jos et vastaa mun viesteihin ei ole pakko vastata. Parempi varmaan ettet vastaa. Se vastas viimeksi heinäkuun lopussa.
Toivon yhteydenottoasi tuonne sähköpostiini.
Eikö sulla ole enää kännykkää
En minä vieraalle ihmiselle voi sähköpostia laittaa
Kommunikoin sähköpostilla. Joudun varmaan siitäkin luopumaan vuodenvaihteessa kun 2 huonekalua on liian luxusta! Tein sanomalehdistä maton salaa. Kohta lynkataan varmaan siitäkin.
Karhuska. 😆
Onhan mulla ainakin teistä trolleista seuraa. Itsekin trolli. Jo vuodesta 2008.
En minä tiedä mitä sinä haluat vai haluatko yhtään mitään.
Minä ainakin haluaisin sinuun tutustua jos se mun tuttu olet.
Anteeksi että olen itsekkin niin vaikeaksi tämän tutustumisen tehnyt. En saa suutani olet varmaan sen huomannut.
Ei sun tarvi tehdä mitään ei lähettää teksti viestiä ym
Keskity itseesi mä en jaksa miettiä sua tahdon pitää vapaata tästä palstasta.
Enkö lohduta tarpeeksi.
Sulla liikaa kuormaa muutenkin. Pidä vapaa ensiviikko palstasta:)
Puristetaan niin reagoin. Jos en reagoi puristetaan lisää niin kauan kuin reagoin. Tämä taas johtaa siihen että kun ulkoilu otettu pois ja koppihoito että 2 keinoa.
Joko rikon vankilani tai kitisen tänne. Kumpikin huonoja vaihtoehtoja. Valinnat vähissä 2 kalusteen sellissä. Jos raivoan niin velkaannun. Jos ulisen tänne niin ihmiset saa vääristyneen kuvan minusta. En oikeasti ole raivohullu vaan olen aina yleensä siinä tilassa täällä. Jos ei rääkätä niin olen pois täältä. Tulee silloin väärä yksipuolinen kuva. En tiedä millainen olisin normaalisti kun en muista enään muuta kuin tätä kidutusta. No en ainakaan rääkyisi täällä!
Pärjään siihen asti kun minut "syödään". "Syötäis" jo pois. Loppuis kituminen. Toivottavasti jouluna:D
Tää vuosikausien kituminen ei oo herkkuu. Rakennettu iso kliimaksi että petyn ja nussitaan vielä kunnolla minua sitä ennen.
Suru silmässä pistellään poskeen;)
On meinaa niin paska elämä ettei mitään järkee. Kauraliman keittoon ja koirasänkyy nukkuu taas vaatteet päällä. Onhan minusta joilleki hupia:)
Kunhan trollaan. Vuodesta 2008. Ei Suomessa ketään nyt kiduteta:)
Pitää vaan sietää. Säästää vankilan korjaus rahaa ja tehdä töitä. Raskas viikko. Yleensä helpompi viikko näin raskaan viikon jälkeen. Ei kyllä aina. Tätä se on huomennaki, samaa kauralimaa ja kumi kanan huudatusta. Tiettyjä rutiineja siinäkin;)
Haluan kyllä päästä palstasta eroon mutta en sinusta mies. Sinun takiasi minä olen kun en enää muuta yhteyttä saa. Parhain vaihtoehto olisi tietenkin se että näkisimme mutta en uskalla tulla työpaikallesi koska pelkään ettet tahdo että tulen. Viimeisin viesti sulta ei ollut oikein siihen suuntaan kannustava. Tuntui siltä ettet tahdo nähdä etkä tutustua että mitä sinä sitten musta haluat.
näin pääset eroon katkeruudesta ja vihasta. Pitää ottaa kolme kertaa päivässä.
https://www.youtube.com/watch?v=P5iPh2Bqxx8&t=16s
😂😂😂😂😂😂😂😂
:(((((((((
Et luota muhun johtuuko siitä kun en vastannut viime joulukuussa siihen yhteen viestiin vasta kun myöhemmin.
Olin menossa lapseni kanssa saunaan ja huomasin sen jälkeen viestin meillä menee yleensä kauan saunassa. Imetinkin vielä silloin side lapseen vahva nämä kuulostaa selityksiltä mutta totta joka sana.
Tämä mies on vaan niin ihana toivottavasti saat nukuttua.
Oikeesti toivon että saisit nukuttua pidä itsestäsi huolta.
Trollikin on ihminen, tosin hieman vinksahtanut, tämähän me kaikki tiedetään :)
Jooh trollailen. Niin täällä moni muukin. Onneksi mua ei tunnisteta!
Minä tiedän että sinä olet mies syy siihen miksen saa unta olet ollut ajatuksissani jo vuosia. Tahtoisin päästä palstalta pois.
niin tekee
Sinä katkaisit yhteytemme pidät tätä hiljaisuutta ja nyt sitten vasta kerrot ettei sulla ole enää kännykkää. Lapinsomali tuli tähän ketjuun tahdon paijata sua.
Tule