OUTOKUMMUN KESKUSTAPUOLUEEN KANNATUS ROMAHTAA.
SUURINTA VAHINKOA TEKI VALTUUTETUN MÖLÄYS ETTEI SOS PUMMIA TÄNNE TARVITA.
RUMASTI TYHMÄSTI SANOTTU ERÄS VANHA KEPULAINEN SANOI ETTÄ ALKIO KESKUSTAN PERUSTAJA ON ON SANONUT"KÖYHÄN ASIAA ÄLÄ UNOHDA"
MUTTA TÄMÄ VALTUUTETTU PILKKASI KÖYHIÄ.
AJATELKAA MITKÄ ARVOT VUOSI 2016 VOIKO TYHMENPÄÄ OLLA,
JOS KEPU EI IRTI SANOUDU NOISTA PUHEISTA ALAMÄKI ON KOVEMPI VAI JOHTAAKO TÄÄ HENKILO KEPULAISIA
ÄÄNESTÄJÄT HÄN AINAKIN KEPUSTA ULOS AJAA
SUURINTA VAHINKOA TEKI VALTUUTETUN MÖLÄYS ETTEI SOS PUMMIA TÄNNE TARVITA.
RUMASTI TYHMÄSTI SANOTTU ERÄS VANHA KEPULAINEN SANOI ETTÄ ALKIO KESKUSTAN PERUSTAJA ON ON SANONUT"KÖYHÄN ASIAA ÄLÄ UNOHDA"
MUTTA TÄMÄ VALTUUTETTU PILKKASI KÖYHIÄ.
AJATELKAA MITKÄ ARVOT VUOSI 2016 VOIKO TYHMENPÄÄ OLLA,
JOS KEPU EI IRTI SANOUDU NOISTA PUHEISTA ALAMÄKI ON KOVEMPI VAI JOHTAAKO TÄÄ HENKILO KEPULAISIA
ÄÄNESTÄJÄT HÄN AINAKIN KEPUSTA ULOS AJAA
Vastaukset 103
Vanhimmat
Kerrankin jotain positiivista juttua täällä
Kepuhan teki hyvää sai kaadettua Malmikummun liekkö raittiuskamanja menossa.
Aavekaivokseen rahaa kiertotietä. Taas saavat valtuutetut parkkipaikkaa laajennettua ja takaajina pistää nimensä paperiin.Liekkoö entiset maksettu
Ketä kuuluu matkailun ohjausryhmään politikkoja ettei taas vaan ole vaan jääviä porukkaa piilossa.
Onkohan tarkoitus kaupunkilla ostaa vanhusten ruoka tältä firmalta ja voishan se toimittaa ruuan myös kuusjärven vanhuksille ;;))sitten olis täydellinen puhallus politiikoilla onnistunut.
Tiesti kaiken päällä suuri vaitiolovelvollisuus taas pimeässä kellarissa aurinkolasit päässä saavat hyväsymisen jälkeen lukea salassapidettävät sopimukset,
Onneksi vaalitulos on jukinen huhtikuussa.
Voisko kepu julkaista sos pummien nimet jossain niin nähtäisiin ketä tänne ei saa tulla .
Toivottavasti osallistut keskusteluun arvoisa valtuutettu
Onneksi kepulaisissa on myös järkeviä poliitikkoja. Edellämainittu kepulainen lonkanvetäjä ei kuuluu joukkoon.
Tämä tiedoksi typerykselle joka toistaa aina nämä mokansa. Ei näytä oppivan ikinä ihmisten tavoille.
No aikansa kutakin, huusi öykkäri jäiden seassa. Kukaan ei tullutkaan auttamaan.
Sehän näistä öykkäröinneistä aina seuraa. Jätetään ihan ypöyksin. Ei siinä paljon politiikkaa enää tehdä.
Todellakin positiivinen aloitus ja siitä 10 pistettä.
Hyvin pitkälle on meistä äänestäjistä kiinni ketä äänestämme, kuka osaa silmänkääntötemput parhaimmin. KEPUleiden alamäki olisi toivottu, Kokoomuksen kätyrinä js edustajana saisi mennä maanrakoon koko puolue.
KEPU ei ole köyhän asialla ei Kokoomus eikä Persut, kaikilla kääntyy takki sujuvasti...
Hallituksemme on hyvä esimerkki mitä äärioikealla oleva kolmikko saa aikaan, sekasorto ja pienituloisten sekä työttömien ja opiskelijoiden kurittaminen ovat hyvää esimerkkiä tästä kaikesta.
Kaikkeen on tultava muutos muutoin Suomi menee alaspäin kehityksessä...
Outokummun kepu on jo nolannut itensä niin pahasti ja alas, että tuskin sieltä enää nousee. Päivän paras uutinen kerrankin.
Apinaa koijataan
Haluaa Hannaa. Kehui kapakoissa.
Vitun luuseri
Kiitos sinulle idiootti OUTOKUMMUN KESKUSTAPUOLUEEN VALTUUTETTU. Eipä sinua tyhmempää äijänkuvatusta ole olemassa. Lähtisit äkkiä pois OUTOKUMMUSTA. Sinä olet täydellinen katastrofi omalle puolueellesi.
Jatka vain samaan malliin, niin hyvä tulee.
Hauku ihmisiä ja köyhiä SOSIAALIPUMMEIKSI julkisissa kokouksisa entistä aktiivisemmin.
Kyllä sinä pystyt.
Alkiolaisuushan oli sitä että jokaisen on kannettava huolta itsestä,muista ja ympäristöstä.Nälkäisille pitää antaa ruokaa.Työttömille töitä.
Köyhistä ja sairaista on pidettävä huolta. Nämä asiat kun ei toiminut aikoinaan
siirryin äänestämään muita puolueita erivaaleissa.
Onko kepun vankilakundit taas vapaalla jalalla? Tuttua turinaa vuosien takaa. Taas kähvelletään ihmisten säästöt luomalla niillä olemattomia työpaikkoja jotka osoittautuvat vain tukiaisten keräilyksi itselle. Varokaa kuitenkin KMSn kostoa. Yksikin väärä sana merkitsee sadan tonnin sakkoa kuten Liperissä tehtiin.
Juhantalo juu juu
Niinpä kuka täällä oikeasti elää yhteiskunnan varoilla, lisäksi tuonti rajoitukset ja vientituet--hinnat ovat EU- korkeimmat, mitkään verotulot ei riitä tämän sss-kolmikon yllä pitämiseen, takaluukusta mätetään kansan omaisuutta surutta pois maasta, joko kaasukammiot on suunnitteilla
Ei pitäs haukkua sospummeja jos on jäänä jo ite viiskymppisenä sairaseläkkeele ja saana paljon kalliita hoitoja ja uusia osia ruppiinsa,
Miinukselle menee kun laskee. Pitäisi varoa puheitaan jottei muut huomaa mikä on miehiään,
On tunnistettu mikä on miehiään
Niin on. Tunnistettu on peruskolmio ja ruusutarha!
Poliisien riesa tää kepuköhelö
Antaa mennä vaan kun on alamäki kukaan ei jää KEPUja kaipaamaan, synnynnäisiä takinkääntäjiä ja tuuliviirejä...
KEPU kirosana josta ei hyvää sanottavaa, paskaporukkaa joka vie Suomen perikatoon toilauksillaan...
Ajat sitten. Ei enää pelkoa.
Meillä on esikoisoikeus ihmisten arvostelemiseen. Se on sananvapautta. Valtaa pitävä. Kepulaisten salaliitto haluaa sen meiltä estää!
Vai ei saisi kepulaista öykkäriä edes arvostella. Vanhat keskustalaiset Alkiolaiset kääntyisivät haudassaan moisia keskustavaltuutetun SOSIAALIPUMMI lausuntoja.
Keskustahan nimenomaan pitäisi hoitaa köyhien ihmisten asioita parempaan päin.
Suunta joka Outokummun kaupungin valtuustossa on kai hyväksytty ei ole ihmisyyttä kunnioittavaa.
Kiitos ja näkemiin Outokumpu.
LUULIS HÄVETTÄVÄ jos hävetä edes osaa
Terveisiä sieltä Viron matkalta.
Siellä ei tiettävästi ollunna niitä sosialipummeja.
Sosiaalipummeja Okussa riittää ja lisää tulee mutta me kaikki on synnytty alasti, eletään elämäämme ja toisilla menee vaan paremmin kuin esim itsellä. En syntynyt kultalusikka suussa teen töitä pienellä palkalla, rahat menee velkojen maksuun ja sopasta on pakko käydä särvin leivän päälle. Veroni tunnollisesti myös maksan mutta pakko on silloin tällöin syödä että jaksaa...
Sitten tämä KEPU PORVARI kehtaa sanoa ettei pummeja tarvita, ei kaikki sopan asiakkaat ole pummeja vaan pienituloisia joilta KEPU ja kumppanit vie särvintä leikkauksin leivän päältä. Häpeäis koko ukon kunttura olemassaoloaan jos vaan osais perhana...
Seuraavissa kuntavaaleissa en äänestä ketään hallituspuolueen edustajaa, kannattaa muidenkin järkevien ajatella omilla aivoillaan...
KADONNEEN TYÖPAIKAN METSÄSTYKSEN TAKTIIKALLA,TULEE SEMMOISIA HENKILÖITÄ JOTKA LYÖ TAVARAA KUNNOLLA KAUPAN OSTOSKÄRRIIN.
KUNTOUTUKSESTA JA KOULUTUKSESTA EI KANNATA LEIKATA.
MAAKUNTAMME ON HYVÄ PAIKKA OPISKELLA ELÄMÄÄ,ENNEN KUN MENEE SINNE HERRAHISSIIN.
Ei osaa hävetä eikä anteeksipyytää. Nähty on. On haukkunut ihan yksityisiä ihmisiäkin.
hyppikää turvakoloista kadulle niin tiedätte mitä luusereita okussa on kyllä sitymmärrette mitä on muista kunnista tulevatpummit jaomat vejättäjät, ääni tulee asian esille ottajalle
Sosiaalipummittaja kepulainen tässä ylhäällä antoi äänen itsellensä.
Hihihii että on tyhmä lonkanvetäjä.
Miten muut keskustalaiset sallivat jatkuvasti näitä suoranaisia uunoiluja joita lonkanvetäjä suorittaa. Haukkua äänestäjiään ja uusia veronmaksajia SOSIAALIPUMMEIKSI.
HÄVETKÄÄ KAIKKI OUTOKUMMUN
KESKUSTALAISET. Te olette tässä yhden miehen takia kärsimässä.
Ei mikään puolue voi estää ihmistä puhumasta tai kirjoittamasta. Timo Soinilla on tästä paljon kokemusta.
Annetaan onnettoman olla.
HOUSTON. MEILLÄ ON ONGELMA?
Ongelma on paikallisten kerskustalaisten kesken. Kerskusta ei tule pärjäämään vaaleissa.
Tämä kommentti on suoraan persuryhmän ytimestä. Teillä on todella ongelmia.
ääni tulee
ei tuu ääntä
Perussuomalaisilla on iso hätä ja tällä tavalla käyvät vaalikampanjaa.
Kyllä kansa tietää, ettei jatkuvalla pilkalla ja haukkumisella mitään saa aikaan. Jytky osoittautui pelkäksi tuhnuksi ja köyhien kyykyttämiseksi.
Sitä saa mitä tilaa.
Eikös kepulaiset olleet menossa kovaa kyytiä Joensuuhun. Takataskussaan Energia oy:stä eli sen myynnistä saatuine rahoineen.. Onneksi muut tyrmäsivät molemmat kepulaisten salahankkeet. Ei menty Joensuun herrojen alle ja Energia oy:kin jäi myymättä.
Kiitos ne muut jotka toimivat luottamusviroissaan edelleen järjen valolla.
Kiitos ja kuntavaaleissa 2017 huhtikuussa tapaamme.
Keskustalaiset on näköjään jätettävä taas rannalle ruikutteleen.
Alkiolainen köyhälistön puolustaminen jäänyt miljonääri Sipilän anturan alle. Näköjään myös Outokummussa.
Keskustalaiset unohtaneet pienipalkkaiset palkansaajat ja yksinhuoltajat.
Varma kannatuksen romahdus tulossa. Kansalaisten kunnioitus puuttuu.
Keskustapuolue ei Outokummussa irtisanoudu julkisesti "Sosiaalipummiksi" ihmisiä haukkuvan kaupunginvaltuutettunsa lausunnoista.
Sopineekin kysyä miksihän?
Kansalaiset eivät hevillä unohda.
Julkinen anteeksipyyntö vähin vaatimus.
Ei Outokummun keskusta ole vastuussa yhden onnettoman tyypin puheista.
Kaikki yhden ja yksi kaikkien puolesta, kaikki kepulaiset on samaa mieltä siitä ei pääse minnekään.
Tervepäinen poliitikko on harvinaisuus, en ole vielä sellaiseen törmännyt..
Keskusta ajaa vain rikkaiden asiaa , pieni ihminen on kokonaan unohtunut. Toivon ettei pienituloiset vaaleissa unohda KEPUN, KOKOOMUKSEN, PERSUJEN touhuja kunta ja valtiontasolla.
Käsi ylös kenen mielestä kolmikko on onnistunut jossakin ?? Leikkaukset pienituloisilta lienee ainoa asia ja tietty tehtyjen päätösten peruminen...
Kevään kunnallisvaalien jälkeen Outokummussa olisi hyvä rakentaa tulevaisuutta yhdessä.
Puolueissa on tietenkin eroja, mutta yhteinen sävel pitäisi löytää. Jokainen omalla instrumentillaan on mukana.
Pulttipois eli kepulaiset kumoon.
Vaikka kuinka vastustaisit, ei tulosta synny.
Ryhdytään tekemään.
Mikäpä vika hiltusten perhepuolueessa on? Ovat oikein urakalla uudistaneet ja nostaneet tuoreita kasvoja kuten K.H, T.P, E.B
Ehkäpä viimeinkin järki voittaa Ilkan H johdolla.
Ilkka H on hyvä ja osaava mies joka ei möläyttele tyhmiä. Ja ärsytä öykkäröinnillään jatkuvasti muita ihmisiä.
Hyvä tulee Ilkan johdolla.
Saadaanhan nyt Outokumpuun oma sipilä perässäjuoksineen.
Sääli on kun demokratia kapenee, ei yksistään kepussa, puheenjohtaja ja sihteeri samasta perheestä ja tässäkin tapauksessa herroja ,se ajaa taviksia pois harrastamasta politiikka.
Persujen jytkyn. myötä kaikki jopa kunnolliset poliikan osallistujat ovat tulleet leimatuiksi valehtelijoiksi ja pelleiksi, siis muissakin puolueissa.
Persuthan on paljastuneet jo täysin pelleiksi joille yhteisten asioiden hoito on kaiken vastustamista ja julkisuuden tavoittelua.
Viittaan alkuun suunta on huono, päätöksen teko ajautuu entistä pienempiin piiriin, silloin ei vältytä korrupioltakaan.
Miksi sinä aina nostat nuo persut kepin nokkaan.
Ethän pystyne parempaan kun parjatut persut.
Et taida olla ruudinkeksijä tai edes sellaiseksi kykeneväinen
Nysvätään vaan yhdessä nurkassa ja marmatetaan siellä, haukutaan kaikki jotka ei ole paikalla maanrakoon.
Valitetaan sitten vielä enemmän jos joku jotain muutosta yrittää, vaan pääasia on että aina tuodaan epäkohdat esille eikä ikinä koskaan ehdoteta mitään mikä veisi asioita parempaan suuntaan!
Niin ja valittaa pitää mikäli jollekulle jäi jotain epäselvää!
korrupio uhkaa ilman valeinsinööriämme no onhan nyt edes pari aitoakin sopassa sekoittelemassa
Ei KEPU eikä Kokoomuskaan ole persuja parempia, samaa paskasakkia kaikki niin valtiontasolla kuin kunnissakin.
Seuraavissa vaaleissa äänestän ihmistä joka löytyy vasemmalta, puolustaa pientä ihmistä viimeiseen saakka.. Näin olen tehnyt aina ja tulevaisuudessa, toivottavasti suurin osa ihmisiä tulee järkiinsä ja hylkää hallituspuolueet ja saamme oikeutta pienelle ihmisellekkin...
Valeinssi olet
Eiköhän tämä eräs lahopäinen insinööri vedä puolueensa lokaan ja suosion lasku on varmaa kautta suomen, myös valeinsnyörien suosioon vaikutus ??
https://www.uusisuomi.fi/kotimaa/209320-sk-useita-sipila-juttuja-jatettiin-julkaisematta-paaministerin-pommitus-vaiensi-ylen
Insinyörit vale tahi oikeet ja paskat koko kepukomppanialle
Kannatus tulee laskemaan
Kepu pettää aina, se on jo perustuslaissa .
Kalliiksi käy outokumpulaisille huttusen pyrkyryys ja siihenkin lisätään viel hiltusten vallan kiima, saanut tarpeeksi töissään työläisiä kurmottaa.
KEPU on kuin johtajansa herra yritysinsinööri Sipilä. Aivan yhtä hukassa ja pelkkää paskaa, ruuvit löysällä porukkaa...
14%+lähestyy.+Ja+hyvä+niin.+Keulivat+keput+kansan+suurennuslasiin.+Miksi+tyhmät+äänestää+omia+ahdistajiaan.+
14%+ja+alitus+sallitaan
13,4%+ja+hyvä+niin.+Hyvästi+petturikepulikööri.+
HYVÄSTI.+JA+PIENIÄ+KANNATUSLUKEMIA.+
TOIVOO.+AARRO+ALKIO+JR.
Valehteluinsinööreille ihan oikein että mättää koko kaupunki. Siis ihan jees...
Persujen kannatus romahti kohta jallitusvastuun jälkeen ja on pysynyt alhaalla. KEPU on säilyttänyt asemansa valtakunnassa suurimpana tai toiseksi suurimpana puolueena. Siihen ei yhden vöyhäkkeen huutelut vaikuta. Näin on myös Outokummussa.
Persujen oma vaalikampanja perustuu jatkuvaan valehteluun ja valheen väittämiseen todeksi. On totta, jos lepakosta näin tuntuu!
Jopas on hölmö mies tämä keskustavaltuutettu.
Munaa toistuvasti puolueensa ja itsensä.
Uskottavuus mennyttä jo aikaa sitten. Nyt iso kiviriippa kepulaisille.
Valeinsinöörin petollisuus. Sitä emme voi hyväksyä.Hän tuhoaa Alkiolaisuuden tykkänään.
T. Joukko Maalaisliittolaisia
Me vastustamme kaikkea paitsi räjähtäneitä lepakkoja. Niissä on totuus.
Koirat haukkuu, mutta karavaanit kulkee.
Keskustalaisille on kiusallinen tilanne.
Puolustaa vai heittää takapenkille sosiaalipummiksi ihmisiä haukkuva kaupunginvaltuutettunsa.
Löisin vetoa että takapenkki kutsuu.
Tämä on uskottavaa ja koko Outokummun keskustalaisten parhaaksi.
Hyvästi sinä sosiaalipummeiksi ihmisiä haukkuva harkitsematon keskustapuolueen kaupunginvaltuutettu tohelo.
Toistuvasti rypemässä tyhmyyksissä.
Romahtaapa hyvinkin. Lisää halventavia lausuntoja ihmisistä niin hyvä tulee.
Kepu kusee omaan ruukkuunsa ei siihen muiden halvennuksia tarvita, tätä tapahtuu valtion tasollakin...
Kepu on suurin rosvoporukka kolmesta hallituspuolueesta joten kiitos ja näkemiin...
Täsmälleen samat sanat
Sosiaalipummi lausunnonantaja julkisesti tilivelvollinen
Häpeämme pölhön puolest
Keskustalaisuus nykyisellään on Kokoomusta reilusti oikealla.
Se siitä Alkiolaisuuden/Maalaisliitto/Keskustapuolue/Keskusta politiikasta köyhien auttamisesta.
Soisiaalipummilausunto kaupunginhallituksen 1 varapuheenjohtajan (Keskusta) suusta kertoo kaurusti missä Outokummussa totuus seisoo. Ei parane asia selittelemällä ja kuntavaalitkin lähellä. Juurikin sopivasti sattui.
Kerrankin asiaa. Loukata köyhiä ihmisiä. Uskomatonta
Röyhkeää ja halpamaista. Laitetaan muistiin.
Vaalithan ovat pian.
Persut romahtaa. Siellä ei ole yksi väärässsä olija vaan koko porukka on valehtelevia takinkääntäjiä ja ääriainesta.
Sitä ei edes Soini kiistänyt keskustelussa.
Miksi arvoisa kaupunginhallituksen 1 varapuheenjohtaj. Kesk. Sysäätte syytä persujen päälle.
Eikö huolta omasta vaalimenestyksestänne ollenkaan.
En minä mikään puheenjohtaja ole. En edes varapuheenjohtaja.
Tästä huolimatta persut ovat tuulimyllymyllerryksen keskiössä.
Ei auta Soininkaan omenat tai melonit pipossa.
Romahtaahan kepu tällä tyylillä. Eikä harmittaisi yhtään.
Siellä sisäisesti kiehuu tämän hölmöilijän takia jo liikaakin.
Kiitos nyt riittää.
Köyhillä ei osaa kepupolitiikassa.
Äänestäjät karkoitetaan huonolla politiikalla.
Hyväksymällä öykkärivaltuutetun sosiaalipummittelu lausunnot. Keskustapuolue ei ole paikallisesti irtisanoutunut lausunnosta. Miksihän.
Sie mistään Virosta oo. Kirkkopolulta oot ja mies.
Keput antaa potkut paljaalle persiille.
Ei varaa ns. Sosiaalipummiksi ihmisiä haukkuvaan valtuutettuköhelöön
Jo hölmäke mies
Hannan harmi tää uuno
Kaikkien harmi ,mietin täyttääkö sospummien haukkuminen viha rikoksen kriteerit,.
Jos vaikka joku sanoisi että Outokumpuun ei saa tummat tulla tai punanahat niin eikös se ole samaa jos sanotaan ettei köyhijä tänne kaivata,,
Haukkuu jopa yksittäisiä kuntalaisia. Ilman omantunnon tuskia. Pitäisiköhän jo hävetä.
ON ONGELMA EI OSAA HÄVETÄ.
Kunnon Keskustalainen äänestää Alkiolaista eli. PerusSuomalaista.
Sipilä hylännyt Alkiolaisuuden aikaa sitten.
Kiitos te persut.
KETÄ KIINNOSTAA JOS RIISTÄJÄT ROMAHTAA ?? JOUTAA AATE KOKONAAN ROMUKOPPAAN OLKOON KYSEESSÄ ALKIOT TAI MITKÄ SIITTIÖT HYVÄNSÄ...
Kovin riitaista sakkia tuntuvat olevan ihan somessakin.
https://anonmgur.com/up/ee94505a3ebcdae70f1d2ea7ae6341e7.png
Kansalaispuolueen tuleva äänirohmuko tää äijä
Onko tuollainen käytös sopivaa kaupunginhallituksen ensimmäiselle varapuheenjohtajalle?
Mielestäni ei.
Huonoa mainosta paikkakunnan keskustapuolueelle
Korkea aika totuuden tulla julki
Nimenomaan, toivottavasti mahdollisimman moni muistaa KEPUn toilaukset tulevissa vaaleissa, valtiontasollakin tapahtuneet sekoilut kertoo karulla tavalla KEPUn toiminnasta.. Amatöörimäistä urvellusta sekä epävarmuutta kaikessa.
Ainoa mikä on onnistunut KEPUlla sekin kokkareiden ja persujen tuella, leikkaukset pienituloisilta sekä työttömien vihaaminen...
Väyrynen joutaa paimentamaan omaa kuppikuntaansa millä nimellä sitten liekään...
Kansalaispuolue syö keskustan pienpuolueeksi Outokummussa
PUNAMULTA jyllää Outokummussa
Facebookissa paikallinen kansalaispuolueaktiivi mainostaa Punamultaa ponnekkaasti
Oliko ne nyt sitten puolesta vai vastaan?
http://aijaa.com/fwR415
KEPUli meininkiä, ollaan olevinaan vastaan mutta sitten pian takki kääntyy nurinperin.
KEPUt on niin viisaita silmänkääntäjiä että viilaa tyhmää kansaa 2-0 linssiin.
KEPU joutaisi pois puoluekartalta, kusettajia kaikki Asta --- Öhön
Kepun Lea ja Hanna tyrmäävät heitä haukkuvan VM Ranisen. Häviä äkkiä Raninen pois.
Jos politiikka jätetään pois, niin mitä pitäs tuon "möläyttäjän" tehdä, kun tuommoinen "möläytys" pääsi julki?!
Kepu ei nouse.
T. Veli-Matti R
Minne VALEINSINÖÖRI on mennyt.
Eipä oo kylillä näkyillyt..
Kovasti lestaystävää kehuu huttunen, onko suvulla yhteisiä liiketoimia.
""Seuraavaksi pääministeriksi kannattaisi valita joku ulkoavaruuden otus, jolla ei ole mitään suhteita kehenkään. Ja jos se ei onnistu, kaikki pääministerin kumminkaimaa lähemmät sukulaiset kannattaisi julistaa liiketoimintakieltoon"
Oivallista ja ajankohtaista tekstiä... Alkaa mennä jo överiksi ja ihmisjahdiksi tuo Sipilän kohtelu."
Sipilän on vastattava tekonsa kuin mies lain edessä, ei riitä jos seuroissa rukoilee jotain jumalaa joka on pelkkää satua niin kuin Sipilän omatkin jutut..
Sipilä joutaisi saada kunnolla turpiinsa, niin että tukka tippuu...