Mistä oikein isoja tuulipukuja & urheiluvaatteita?

isohkoiita

.. NAISILLE siis? Tietääkö kukaan teistä, että mistä voi ostaa XXXL-tuulipukuja tai muita vastaavia, verkkareita tms.? EN tarkoita tässä nyt mitään sellaisia sarjoja, joissa koot loppuvat 46:een, vaan mielellään saisi olla esim. koko 50.. tai 52..? Onko niitä edes? Olen katsellut Prismoista yms. ja siellä usein suurin koko tuulipuvussa tai toppahousuissa on se 46, eikä se mahdu minulle.

Olen miettinyt, että jos menisin siihen miehille suunnattuun Dressman XL-kauppaan - siellä ainakin on isoja verkkareita. Mutta ongelmaksi muodostuvat tosiaan nuo talviulkoiluvaatteet, tuulipuvut ja toppa-asut. Eli mistä niitä..?

Mielelläni tekisin pieniä lenkkejä kuntoilumielessä, mutta ei oikein ole sopivia varusteita. Käytän nykyisin melkein pelkkiä hameita, koska housuja ei ole sopivassa koossa. Olen siis 123 kiloa painava. Hameet ovat mukavia kaupunkivaatteita, muttei niissä oikein viitsi lenkkeillä.

Kumma, kuinka yhteiskunta aina haluaa paksut liikkumaan, mutta isoja urheiluasuja on todella vaikea löytää!

2

152

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • toksu

      Eikös sellainen firma kuin LAINAPEITE OY ole teitä varten, niiltä löytyy... :D

      • isohkoiita

        Hah hah.. Olipas hassua.. -Kysyin kyllä ihan vakavalla mielellä. Toinen kuntoiluvaihtoehto on minulle uiminen, uikkarit löytyy kyllä. Mutta tekisi se raitiskin ilma hyvää, ja sitä varten olisi hyvä olla kunnon varusteet.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4542
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2543
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      175
      1725
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      260
      1592
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1460
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      122
      1347
    7. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1277
    8. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1269
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      76
      1242
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      996
    Aihe