juotteko pyydystämienne saaliin veren kun silmät kiiluen pienriistan perässä kuljette?Olisi kylläkin asiallista huomioida tieosakkaiden mielipiteet asiassa eikä väenväkisin tunkea itseänne häiritsemmään tienvarrella käyviä vapaa-asuntojensa käyttäjiä.Nykymenolla pitää lapset ja koirat pitää narunpäässä etteivät jää Savelan tiellä autojen alle kun ralliajelu ja metsästys alkaa aamusta ja jatkuu lamppujen valossa iltamyöhään.Lisäksi jos egonne on niin suuri että et saa rakkoasi tyhjäksi kuin toisten mökki tontille jossa käy pieniä lapsia ja saattaa kusipaikallesi kaatumaan.Toivomus olisi että hakisitte metsästys paikkanne ja häiriöimispaikkanne muualta niin jäisi ne polanteetkin tallomatta tiehen jotta tienkäyttäjien ei tarviste niitä omilla kustannuksillaan poistaa keväällä.
Verenhimoiset minkinahkalaiset ilmolahdella
6
252
Vastaukset
- toisinoliennen
Nyky metsästäjät laiskoja autotieltä ampujia jos osaavat edes riistaa etsiä.Eivät uskalla metsään poiketa jos ei isä tai äiti ole huhuilemassa että osaavat pullamössölle tulla autoon.
- turbomammat
Keskenkasvuiset maitonaamat,märkäkorvat pullapojat parempi kun pysytte pois näköpiiristä ettekä sotke paikkoja toisten nurkilla muuten voi olla vellikuurin paikka.
- tappitussarinpiippuun
Eikös siihen ole rakennettu luonnonsuojelualue entisen järvikuivan alueelle,että ihmiset voisivat nauttia luonnon elävistä ja rauhasta.Eikä taida olla salaisuus sekään että tieosakkaat saisivat käyttää tietä häiritsemättä.Ymmärtämätöntä käytöstä metsästäjiltä.
- rekkavietaksituo
Kohta taas supit hyvin löytyy kun olen rakentanut uudet valonheittmet autoni keulaan vasammalle puolelle kolme kappaletta ja voin suunnata niitä pimeässä supikoiran silmiin pimeässä ja kertoilla tarinoita kuinka olen ampunut kyttäyskopiltani rauhoitettuja eläimiä pari vuosikymmentä.Iskä kommentoi asiaa ,johonkinhan ne raadot on piilotettava.
- RuutisarviTuliluikku
Meillä metsästäjillä on täydellinen oikeus ajella yleisillä teillä ja harrastaa laillista metsästys harrastusta.Taidatte olla niitä viherhippejä jota kirjoittelette perseenalta keksittyjä tarinoita tänne someen.Haistakaa paska toivoo Metsästäjät.
- konisuonsilmäke
Oikein toveri pyssysi piippuun puhallat,johan sumu onkin kerennyt ilvesjahdista laantunut,,ei muuta kuin kettujen ja supien lymypaikkoihin nuotiot että tulevat turvapaikoistaan ammuttavaksi tai nuijittaviksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Sanna: Nvidia sijoittaa miljardi dollaria Nokian osakkeisiin
Nvidia merkitsee osakkeet 6,01 Yhdysvaltain dollarin osakekohtaisella merkintähinnalla tavanomaisten toteutumisehtojen t235098Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin
Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo623012Suomessa Pohjoismaiden tyhmimmät demarit......aijaijai..
Lasse Lehtinen sanoo suoraan, että Ruotsissa on fiksummat demarit kuin Suomessa. Ja Tampereella fiksummat demut kuin Hel122910HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä
Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat1432821Nepotismi jytkyttää porvaristossa
Taas uutisoidaan, että useampi perussuomalainen kansanedustaja on palkannut oman perheenjäsenensä eduskunta-avustajaksi181597Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet
Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k861570Martina Aitolehti podcastissa: Ero
Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/6962271516Kaikki ovat syntisiä!!!
Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N4091221- 681110
Persut palkkaavat verorahoilla
avustajikseen lapsiaan ja naisystäviään. Juuso on palkannut avustajakseen oman poikansa. Hänen koulutustaustastaan ei215981